Haber Herkese merhaba yeni günceleme listesi

Anonim149956

SilinenÜye
MIUI Sever
Konular
0
Hocam, sürücüler Xiaomi'den gelmiyor, Qualcomm'dan geliyor. Xiaomi'ye optimize etmek düşüyor, bu nedenle yine olay Note 8 geliştirici ekibine düşüyor.

Ancak durum şu ki 660, 665'ten daha çok optimize edilmiş ve üzerine daha uzun süre durulmuş bir işlemci. 665'i kullanan çok cihaz yok piyasada 660'a göre. 665 daha yeni, daha az güç harcıyor falan ama daha az üstüne düşülen bir işlemci aynı zamanda.

Note 7 için de dediğim şey geçerli: Note 7 geliştirici grubu farklı ve yüksek ihtimalle daha iyi geliştiriciler yer alıyor. Note 8 ekibi daha iyi olmalı bence de ama bu konuda yapacak bir şey yok.

Bir de Android 10 ile birlikte geleceği için MIUI 12, daha fazla optimizasyon sorunu çıkıyor. Geçen haftanın Çin beta sürümünde pili berbat etmişlerdi, bu hafta düzeltmişler mesela. Sorunlu bir MIUI 12 gelmesindense geç gelmesi daha mantıklı bence.
Bekleyelim hocam ne yapalım. Hadi yine bekleyelim. Ama gele gele stabil olmayan bir sürüm gelirse başlarım garantisine deyip fışkırtıcam custom romları cihaza.

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Hocam, sürücüler Xiaomi'den gelmiyor, Qualcomm'dan geliyor. Xiaomi'ye optimize etmek düşüyor, bu nedenle yine olay Note 8 geliştirici ekibine düşüyor.

Ancak durum şu ki 660, 665'ten daha çok optimize edilmiş ve üzerine daha uzun süre durulmuş bir işlemci. 665'i kullanan çok cihaz yok piyasada 660'a göre. 665 daha yeni, daha az güç harcıyor falan ama daha az üstüne düşülen bir işlemci aynı zamanda.

Note 7 için de dediğim şey geçerli: Note 7 geliştirici grubu farklı ve yüksek ihtimalle daha iyi geliştiriciler yer alıyor. Note 8 ekibi daha iyi olmalı bence de ama bu konuda yapacak bir şey yok.

Bir de Android 10 ile birlikte geleceği için MIUI 12, daha fazla optimizasyon sorunu çıkıyor. Geçen haftanın Çin beta sürümünde pili berbat etmişlerdi, bu hafta düzeltmişler mesela. Sorunlu bir MIUI 12 gelmesindense geç gelmesi daha mantıklı bence.
Ne olursa olsun Globale dağıtılmış bütün Miui 12 ilk sürümleri şikayet doluydu,stabil adı ile de çıksa ilk sürüm pili az performansı düşük gelecektir, Redmi Note 8 için çıktığından bu yana Xiaomi bir yol katedemedi performans anlamında

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Ne olursa olsun Globale dağıtılmış bütün Miui 12 ilk sürümleri şikayet doluydu,stabil adı ile de çıksa ilk sürüm pili az performansı düşük gelecektir, Redmi Note 8 için çıktığından bu yana Xiaomi bir yol katedemedi performans anlamında
Sırf bu nedenle AOSP romlara içim gidiyor. EIS çalışan düzgün bir AOSP bulsam geçeceğim. :D

Bekleyelim hocam ne yapalım. Hadi yine bekleyelim. Ama gele gele stabil olmayan bir sürüm gelirse başlarım garantisine deyip fışkırtıcam custom romları cihaza.
Geldiğinde de tam stabil olmayacak ki hocam. :D Mutlaka sorunlarıyla da gelecektir. MIUI arayüz kullanılışlığı açısından bu kadar iyi olmasa MIUI 12 kurmazdım, kullanmazdım. AOSP romdan geçtim ve baya baya baya yavaş olduğunu hissediyorum cihazın. :)

Yeniacemi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Abuzer
Cihazım
Not 9
Konular
0

Haberler birbirinden farklı. Note 9 s için Ağustos güncellemesi 11.0.11 olarak çıktı. Miui12 yi birkaç gün içinde verecek olsa 23 ünde miui11 güncellemesi vermezdi.

AtaberkTr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ataberk
Cihazım
GALAXY A54 5G
Konular
13

Haberler birbirinden farklı. Note 9 s için Ağustos güncellemesi 11.0.11 olarak çıktı. Miui12 yi birkaç gün içinde verecek olsa 23 ünde miui11 güncellemesi vermezdi.
1.raund güncellemeri dağıtıl bu 2. Raund güncellemeri hocam almayan cihazlar için.

AtaberkTr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ataberk
Cihazım
GALAXY A54 5G
Konular
13
Facebook gruplarında millet çatır çatır almaya başladı kesin yalandır.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Redmi note 8 cihazları güncelleme alacak arkadaşlar yorumlarda okudum sevgiler.

Ekli dosyalar

• IMG_20200826_152922.jpg
    IMG_20200826_152922.jpg
    115,2 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:

C.Berke

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berke
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
3

Tahminimce hem sorunlu hemde geç gelecek bir güncelleme olacak bir grup cihaz alacak sonra hata raporları artınca ikinci grup bir-iki hafta sonra daha az sorunlu yazılım alacak.

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Facebook gruplarında millet çatır çatır almaya başladı kesin yalandır.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Redmi note 8 cihazları güncelleme alacak arkadaşlar yorumlarda okudum sevgiler.
Güncelleme alınmayacak gibi bir iddia yoktu zaten hocam bunu nereden çıkardınız ?

Üst Alt