Her Yıl Yeni Bir Android Sürümü Gelecek

Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

• İlgimi Çekti

Oy: 1 50,0%
  • İlgimi Çekmedi

Oy: 1 50,0%

• Kullanılan toplam oy
    2

sas252

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
LG E975 (G)
Konular
38
[img=393x247]http://www.sosyalcene.com/wp-content/uploads/Android-300x189.jpg[/img]

Önceki yıllarda Android sürümünün büyük güncellemelerini sabit bir takvime oturtamayan Google, geçen sene itibariyle önemli bir adım atmıştı. I/O 2015 geliştirici konferasından ön tanıtımı yapılan Android 5.0 sonbahar aylarında da kullanıma sunulmuştu.

Bu yol haritasının artık her yıl uygulanacağı belirtiliyor. Android mühendislik bölümü başkan yardımcısı Hiroshi Lockheimer bu yıl Android M sürümünün tanıtılacağını açıkladı. Ayrıca bundan böyle her yıl büyük bir Android güncellemesi olacak. Google bu konuda bir ahenk yakalamak istiyor.

Bundan böyle Google'ın ilk olarak harf bazında isim tanıtımı yapacağı sonrasında da asıl ismini açıklayacağı kesinleşti. Sonraki yıllarda da N, O, P şeklinde isimlendirmeler devam edecek. 

Google'ın Android M ile birlikte neler sunacağı bilinmiyor ancak tasarım anlamında büyük değişiklik beklenmiyor. Daha çok performansın artırılması ve enerji tüketiminin azaltılması şeklinde yeniliklerin olacağı tahmin ediliyor. 

lyldz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Lütfi
Cihazım
RN 3 Pro
Konular
8
Çoğu cihaz üreticisi halı hazırda bir buçuk yıllık döngüye yetişemez ken her yıl çıkması bana çok manidar geliyor.üst amiral cihazlar haricinde hala lolipop mu kıt kat mı derken her yıl çıkacak android sürümü kağıt üstünde cihaz ureticilerini rahatsız edebilir kanımca.eylül ayında android M sürümü yayınlanacak ama samsing da mesela note 3 hala lolipop almış değil.bi tur sıkıntıları asamadiktan sonra her yıl bir surum az hayal gibi :)

HTC One M9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Her yıl yeni sürüm çıkarıp arkasından hata güncellemelerini yayınlamaya fırsat bulabilirlerse olabilir aslında :)

Üst Alt