Soru Her Güncellemeden Sonra Root İçin Format Atmak Gerekiyor mu ?

1crazy57

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
recep
Cihazım
mi 8
Konular
9
Başlıkta belirttiğim gibi mi8 cihazım da root kuruluydu fakat güncelleme attıktan sonra cihaz açılmadı bende eski yedeklerden atıp tekrar güncellemeyi yaptım tam format attım ve cihaz açıldı fakan normal olarak root kayboldu bu sorunu yaşayan var mı ?

Bawer21

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İnan
Cihazım
Poco F3
Konular
4
Evet, her güncellemeden sonra rootu yeniden atmak gerek. Mantığı basit aslında; yeni bir sistem kurmuş oluyorsunuz ve o sistemde root yok, yeniden atmak gerekiyor.

Oyla:

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
Başlıkta belirttiğim gibi mi8 cihazım da root kuruluydu fakat güncelleme attıktan sonra cihaz açılmadı bende eski yedeklerden atıp tekrar güncellemeyi yaptım tam format attım ve cihaz açıldı fakan normal olarak root kayboldu bu sorunu yaşayan var mı ?
Merhaba bu konuda anlatıldığı gibi twrp kurulumu yaparsanız Rehber - Mi 8 Magisk ile Root (Bootlop Sorunsuz) . güncelleme geldiğinze full.zip dosyasanı indirip kurulumu yapın yeniden başlattığınızda mi logosunda kalır cihaz açılmaz, Disable_Dm-Verity_FEC_v1.1.zip dosyasını Install menüsünden kurarak cihazı açabilirsiniz

Oyla:

1crazy57

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
recep
Cihazım
mi 8
Konular
9
Merhaba bu konuda anlatıldığı gibi twrp kurulumu yaparsanız Rehber - Mi 8 Magisk ile Root (Bootlop Sorunsuz) . güncelleme geldiğinze full.zip dosyasanı indirip kurulumu yapın yeniden başlattığınızda mi logosunda kalır cihaz açılmaz, Disable_Dm-Verity_FEC_v1.1.zip dosyasını Install menüsünden kurarak cihazı açabilirsiniz
yani cihaz şimdi güncelleme aldığında normal atıcam fakat açılmadan önce twrp yükleyip ardından disable dm verity zipini yüklicem. ardından root vs. bu arada bu disable dm'in olayı nedir ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Evet, her güncellemeden sonra rootu yeniden atmak gerek. Mantığı basit aslında; yeni bir sistem kurmuş oluyorsunuz ve o sistemde root yok, yeniden atmak gerekiyor.
hocam cevap olarak teşekkür ederim fakat bende biliyorum güncelleme attıktan sonra rootun kaybolacağını fakat mi 8de root atmak için format atmak gerekiyor sorun bu.

Oyla:

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
yani cihaz şimdi güncelleme aldığında normal atıcam fakat açılmadan önce twrp yükleyip ardından disable dm verity zipini yüklicem. ardından root vs. bu arada bu disable dm'in olayı nedir ?
OTA dosyasını değil full paketi yükleyeceksiniz. romu kurduktan sonra açılmayacağı için, dm_verity dosyasını kuracaksın

Oyla:

1crazy57

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
recep
Cihazım
mi 8
Konular
9
OTA dosyasını değil full paketi yükleyeceksiniz. romu kurduktan sonra açılmayacağı için, dm_verity dosyasını kuracaksın

OTA Dediğiniz gelen güncelleme, yani diyorsunuz ki gelen güncellemeyi atma git romu en baştan indirip kur. peki bu şekilde verilerim gitmicek mi veya root atmak için tekrar format atmam gerekmeyecek mi ?

Oyla:

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
OTA Dediğiniz gelen güncelleme, yani diyorsunuz ki gelen güncellemeyi atma git romu en baştan indirip kur. peki bu şekilde verilerim gitmicek mi veya root atmak için tekrar format atmam gerekmeyecek mi ?
Bu şekilde verilerin gitmiyor, dm_verity yükledikten sonra, cihaz açılınca rootsuz açılacak, tekrar root isterseniz sadece magisk.zip dosyasını yüklemeniz yeterli

Oyla:

ozankardes

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Konular
1
Xiaomi de pie ile gelen A partition B partition olayına geçse de bitse su işler. Güncelleme sırasında telefon kapalida kalmaz recovery ekranini gormeyiz bile.

Oyla:
Üst Alt