Soru Her gece şarja taktıgımda kendini TWRP'ye atıyor.

Aziz.Gulmammadov

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Aziz
Cihazım
Nore 9 pro
Konular
1
Her gece uyumadan telefonu sarja takarım. Her sabah uyandığımda TWRP de attığını görüyorum. Bu yüzden ne arama geliyor, ne de alarm çalıyor. Nedeni ve çözümünü bilen varsa yardımları için şimdiden teeşekkürler.

Mustafa Tetik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 9 pr
Konular
2
Her gece uyumadan telefonu sarja takarım. Her sabah uyandığımda TWRP de attığını görüyorum. Bu yüzden ne arama geliyor, ne de alarm çalıyor. Nedeni ve çözümünü bilen varsa yardımları için şimdiden teeşekkürler.
Hocam ayarlara girip güncelleme kısmını kontrol edin eğer cihazınıza güncelleme geldiyse güncelleme ayarlarından otomatik güncelleme açıktır ve cihaz siz uyudugunuzda gece güncellemek için dosyayı indirir ve kurma aşamasına geçer ve kendini recovery modda başlatır ancak sizde özel recovery (twrp) olduğu için güncellemeyi yukleyemez ve twrp ekranında kalır başka bir ihtimali yok gibi

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

FlyingKat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Galaxy S23Ultra
Meslek
I fly brudda
Konular
38
Varsa magisk modülleri kaldırıp deneyin,

Kernel panic oluyor olabilir. Ama genellikle twrp veya fastboot atıyorsa rom ile alakalı sorunlar oluyordu.

Otomatik OTA güncellemesi varsa twrp girip orda kalıyor da olabilir.

Kernel değiştirmeyi deneyin, yine çözülmezse kullandığınız romun diğer kullanıcılarının yorumlarına bakın. Belki aynı sorunu yaşayan vardır. Çoğu maintainer buildbot olduğundan bunun gibi sorunlar çıkabiliyor.

Twrp attığında loglarda android rescue party tarzı bir şey diyor mu?

Oyla:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Muhtemelen yukarıda söylendiği gibi gece gelen güncelleme nedeniyle recovery ekranına atıyor olabilir.
Xiaomi her ne kadar kabul etmeseniz de o güncellemeyi ilk fırsatta yüklemeye çalışıyor.

Oyla:

Sxiao

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
30
Yetkilendirme kısmında güncelliyiciyi devre dışı bırakın

Oyla:

omertrans505

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
GM 5 plus d
Konular
42
TWRP yüklü bir cihazını geliştirici ayarlarda otomatik güncelleme açıktı. Gecede şarjı takıp uyurken sırasında yeni güncelleme gelince güncelleme dosyası indiriliyor indirince otomatik yeniden başlatıyor TWRP yönlendirip güncelleme başlatıyor. Xiaomi.eu'de ROM güncellemek için TWRP yönlendirip sorunsuz güncellenir. Global'de bu güncelleme TWRP desteklemiyor. bu yüzden TWRP kalacak. Yeniden ROM kurduktan sonra Geliştirici ayarlarda otomatik güncelleme devre bırakmayı unutmayın.

Oyla:

Aziz.Gulmammadov

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Aziz
Cihazım
Nore 9 pro
Konular
1
Varsa magisk modülleri kaldırıp deneyin,

Kernel panic oluyor olabilir. Ama genellikle twrp veya fastboot atıyorsa rom ile alakalı sorunlar oluyordu.

Otomatik OTA güncellemesi varsa twrp girip orda kalıyor da olabilir.

Kernel değiştirmeyi deneyin, yine çözülmezse kullandığınız romun diğer kullanıcılarının yorumlarına bakın. Belki aynı sorunu yaşayan vardır. Çoğu maintainer buildbot olduğundan bunun gibi sorunlar çıkabiliyor.

Twrp attığında loglarda android rescue party tarzı bir şey diyor mu?
Kendim manual olarak güncelleme yaptım. Kapatıp açınca TWRP ye attı. İlk çıkan sayfada "Decrypt Data" Enter Password for User (0) yazıyor. Neyin şifresini girmem gerektiğini bilmiyorum. Bir fiktiniz varmı?
Fotoğraf ektedir
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam ayarlara girip güncelleme kısmını kontrol edin eğer cihazınıza güncelleme geldiyse güncelleme ayarlarından otomatik güncelleme açıktır ve cihaz siz uyudugunuzda gece güncellemek için dosyayı indirir ve kurma aşamasına geçer ve kendini recovery modda başlatır ancak sizde özel recovery (twrp) olduğu için güncellemeyi yukleyemez ve twrp ekranında kalır başka bir ihtimali yok gibi

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kendim manual olarak güncelleme yaptım. Kapatıp açınca TWRP ye attı. İlk çıkan sayfada "Decrypt Data" Enter Password for User (0) yazıyor. Neyin şifresini girmem gerektiğini bilmiyorum. Bir fiktiniz varmı?
Fotoğraf ektedir

Ekli dosyalar

• DATA..jpg
    DATA..jpg
    94,7 KB · Görüntüleme: 8
  • DATA..jpg
    DATA..jpg
    94,7 KB · Görüntüleme: 6
Oyla:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Fotoğraf ektedir

Fotoğraf ektedir
Telefonun kilit ekranı pinini girmeniz gerekiyor.
Uyumlu bir Twrp değilse cihaz şifresini tanımayabilir. Twrp üzerinden ota güncellemesi yapamazsınız. Güncelleme için harici kaynaktan güncel zip dosyasını indirip Twrp aracılığı ile yüklemeniz gerekiyor.

Oyla:

FlyingKat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Galaxy S23Ultra
Meslek
I fly brudda
Konular
38
Fotoğraf ektedir

Fotoğraf ektedir
Kilit ekranı şifreniz, eğer şifre kullanmıyorsanız geçmiş olsun format data gerekli.

Oyla:
Üst Alt