Yardım Hepsiburadadan aldığım üründe imei klonlama

• Konbuyu başlatan dost
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 7
  • Görüntüleme 732

dost

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kamil
Cihazım
Mİ5
Konular
26
arkadaşlar telefonu alalı bir ay olmadı böyle. mesaj geldi dün de kapandi telefon hepsiburadadan almıştım. ithalatçı garanti şuan telefonu kullanamıyorum nasıl bir yol izlememe gerek bir çok telefon aldım. ilkkez böyle bir şey başıma geldi hiç bir şekilde. eimei paylaşmadım bir yer de bu neden oldu nasıl. iade ederim thh ye mi basvurayim

Ekli dosyalar

• IMG-20210409-WA0015.jpg
    IMG-20210409-WA0015.jpg
    139,9 KB · Görüntüleme: 38
  • IMG_20210409_141645.jpg
    IMG_20210409_141645.jpg
    71,8 KB · Görüntüleme: 37

mfa5

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Fatih
Cihazım
Mİ5s-RNote8
Meslek
Öğrenci
Konular
11
günahını almak istemiyorum ama bunlar imeilleri paylaşıyor bu satıcılar. Bizim arkadaş haksız görüldü thhde. Tek numaraya açıldı simi

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Geçmiş olsun öncelikle,müşteri hizmetleri çözmesi lazım...

Son düzenleme:

KURTOGLU-

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zekeriya
Cihazım
Note 9 Pro
Meslek
Tekniker
Konular
42
arkadaşlar telefonu alalı bir ay olmadı böyle. mesaj geldi dün de kapandi telefon hepsiburadadan almıştım. ithalatçı garanti şuan telefonu kullanamıyorum nasıl bir yol izlememe gerek bir çok telefon aldım. ilkkez böyle bir şey başıma geldi hiç bir şekilde. eimei paylaşmadım bir yer de bu neden oldu nasıl. iade ederim thh ye mi basvurayim
800 ile başlayan imei numaraları orjinal cihazlar değiller. Dört ay süresi var her simin. İlk aldığınızda bunu kontrol etseydiniz haklı olurdunuz fakat zaman geçti artık. Hak iddia edemezsiniz. Satıcıyı ile görüşme şansınız da yok. Hepsi burada ile görüşmeyi deneyin. THH ile aylar sürer.

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
KURTOGLU-,
Bende mogrostan aldım. Her iki simde 8xx ile başlıyor. Aylar oldu sıkıntı yok. Zaten Xiaomi den orjinallik sorgulamasıda yaptım.
Yani 800 ile başlayan imeiler orijinal değil iddası doğru değil hocam.
Orda yazan bir şey kafamı karıştırdı. Klonlu bir cihazda kullanılmış sim kart kullanılması, demiş. Öylede oluyorsa durum vahim.

KURTOGLU-

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zekeriya
Cihazım
Note 9 Pro
Meslek
Tekniker
Konular
42
KURTOGLU-,
Bende mogrostan aldım. Her iki simde 8xx ile başlıyor. Aylar oldu sıkıntı yok. Zaten Xiaomi den orjinallik sorgulamasıda yaptım.
Yani 800 ile başlayan imeiler orijinal değil iddası doğru değil hocam.
Orda yazan bir şey kafamı karıştırdı. Klonlu bir cihazda kullanılmış sim kart kullanılması, demiş. Öylede oluyorsa durum vahim.
Valla hocam bende xiaomi servisindeki kişinin bana söylediğini ilettim. 800 ile başlayan sahtedir dedi. Pardon o zaman, yanlış bilgi için.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
İthalatçı garantili alarak kendinizi önlerine atmışsınız bunların hocam. Bunlar çift IMEI'nin birini, başka bir cihaza atıyorlar ve diğer cihaz ayrı cihaz gibi görünmüyor, böylece bir cihaza vergi vermiyorlar.

Hepsiburada ile iletişime geçip durumu belirtin, iade edin. Kabul edilmezse THH'ye şikayet edin, iade isteyin.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Satıcı, ithalatçı veya sizde her hangi bir kusur da olmayabilir. Ya da bu yazdıklarımın herhangi biri de kusurlu olabilir. Sonuç olarak cihazınızın IMEI numarası çalınmış.

Çözüm için öncelikle garanti belgenizin üzerinde bilgileri yer alan ithalatçı firma ile iletişime geçmeniz gerekli. İthalatçı firma BTK'ya başvuru yapacak ve IMEI-SIM eşleştirmesi yapılmasını isteyecek. Bu eşleştirme yapıldıktan sonra cihazınız kullanıma açılacak ve e-devlet üzerinden dilediğinizde SIM eşleştirmesini değiştirerek cihazınızı farklı SIM kartlar ile de kullanabileceksiniz. Yaşadığınız hak kaybının tazmini ve mağduriyetiniz için sonraki süreçte dilerseniz IMEI numaranızı çalarak farklı bir telefona yazan kişi/kurum için savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

Hepsiburada müşteri hizmetlerine de yazsanız, satıcı ile iletişime de geçseniz, THH'ye de gitseniz süreci çözecek olan kurum BTK ile iletişime geçerek ithalatçı firmanızdır. Yukarıda bahsedilen yöntemler sadece süreci ve mağduriyet sürenizi uzatacaktır.

SIM eşleştirmesi talebini BTK'ya kendiniz de iletebilirsiniz ancak sizden istenecek belgeleri temin etmeniz oldukça uzun ve zahmetli bir süreç olacaktır bu nedenle en sağlıklısı ithalatçı firmanız ile iletişime geçmenizdir.

Üst Alt