Rom [ Hellas ] XTRV [ ROM ] MIUI 12.0.2 Stabil [ Android 10 ]

Blody422

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil ibrahi
Cihazım
Mi 9
Konular
28
Blody422, Xiomia eu geliştiricileri kendileri rom yapmazlar,ÇİN için çıkan romları Çin uygulamalarından arındırıp yayınlıyor yani kısacası,işin özü xiaomi sizin cihaza desteği keserse o zaman Xiomia eu da otomatikman kesmiş olur...
Anladım tessekur ederim kendimiz bir MIUI tabanlı rom arintirip yapa bilme şansımız varmı zor olur mu

Emosis

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
10
Blody422, Xiomia eu geliştiricileri kendileri rom yapmazlar,ÇİN için çıkan romları Çin uygulamalarından arındırıp yayınlıyor yani kısacası,işin özü xiaomi sizin cihaza desteği keserse o zaman Xiomia eu da otomatikman kesmiş olur...
Teknik okarak doğru ama sizinle neredeyse aynı donanıma sahip mi 9 lite ve başka varyant cihazlara destek veriyorsa onlardan alınan içerikler optimize edilebiliyor.
Ne kadar başarılı oldukları tabi tartışılır. Ama çok kez cihazın resmi ronundan çok daha başarılı romlar gördüm.
Cihazımızı kullanan kalifiye geliştiriciler varsa her şey mümkün.

Blody422

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil ibrahi
Cihazım
Mi 9
Konular
28
Teknik okarak doğru ama sizinle neredeyse aynı donanıma sahip mi 9 lite ve başka varyant cihazlara destek veriyorsa onlardan alınan içerikler optimize edilebiliyor.
Ne kadar başarılı oldukları tabi tartışılır. Ama çok kez cihazın resmi ronundan çok daha başarılı romlar gördüm.
Cihazımızı kullanan kalifiye geliştiriciler varsa her şey mümkün.
Tam olarak bunu yapa bilmek için bir program vs. Varmı kendim ozellestirip pürüzsüz akıcı şarj ve performans konusundan gereksiz dosyaları kaldırıp özelleştirmek istiyorum kısacası bu aslında ogrensen yapa bilirim bu zamana kadar full bunlarla uğraştım araştırdım lakin bir yanıt bulamadım

Emosis

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
10
Tam olarak bunu yapa bilmek için bir program vs. Varmı kendim ozellestirip pürüzsüz akıcı şarj ve performans konusundan gereksiz dosyaları kaldırıp özelleştirmek istiyorum kısacası bu aslında ogrensen yapa bilirim bu zamana kadar full bunlarla uğraştım araştırdım lakin bir yanıt bulamadım
Gereksiz program kaldırmak işin kolay tarafı romu 7zip programı ile açıp kurulum dosyalarından bazı uygulamaları çıkarabiliyoruz ama aslen diğer sistem uygulamaları ve kernel içerisindeki düzenlemeler aslında performans değişikliğine neden oluyor.
Onlarda değişiklik yapmak tecrübe ve bilgi istiyor.

Blody422

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil ibrahi
Cihazım
Mi 9
Konular
28
Gereksiz program kaldırmak işin kolay tarafı romu 7zip programı ile açıp kurulum dosyalarından bazı uygulamaları çıkarabiliyoruz ama aslen diğer sistem uygulamaları ve kernel içerisindeki düzenlemeler aslında performans değişikliğine neden oluyor.
Onlarda değişiklik yapmak tecrübe ve bilgi istiyor.
Tessekur ederim yardımcı olduğunuz için peki hızlı güzel sorunsuz bir rom biliyor musunuz mi 8se için xiomia eu stabil iyi değil kasıyor ve aşırı dönüyor su anda masik kullanıyorum 16.1 buda çok ısınıyor

gkhankndmir

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi 11 ultra
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
37
Yani telefon ufaktan artık değiştirme vakti geldi diyor. Ama nedense bu telefonuda çok sevmiştim dayanaklı, ekranı tam ideal ve gerçekten güzel telefon.

Üst Alt