Diğer HDD yi harici bağlamak

DeathSilence

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
-
Konular
3
3.5 " harici hdd kutusu alacaksiniz. Piyasadakiler genelde frisby, everest,dark gibi urunler her halukarda cinden getirilip etiket basilan urunler tavsiyem Dark ve Frisby nin urunleri fena degildir iclerinde dusunulebilir. Tercihen 3.0 olsun derim.

DeathSilence

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
-
Konular
3
Bu aparat ile 3,5 inç HDD bağladınız ve çalıştı öylemi?
2,5 inç olmasın?
3,5 inç bir HDD çalıştırması için elektirik de lazım. Bir güç kaynağı olmadan olmaz. 2,5 inç hddler ek power olmadan da çalışır. Ama 3,5 HDD çalışmaz.

Adaptörlü olanı var mesela bunun bende 3.5" ler için ancak daha çok Hdd den veri kurtarma amacıyla kullanıyorum. Bilgisayar işiyle uğraşan her teknik serviste de muhakkak bulunur ancak arkadaş basit bir şekilde Hdd içerisine veri aktarmak silmek istemiyormu yani normal laptopa takayım harici olarak kullanayım mantığında hdd kutusu alsa yeterli zaten diskide dışarıdan gelecek faktörlere karşı korur en azından bu aparat sizinde dediğiniz gibi adaptörlü değil sanırım 2.5" hdd lere yarar bu 3.5" hdd lere harici besleme olmadan direkt usb ile tak çalıştır kullanılamaz.

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Yanitlariniz için teşekkürler fiyatlara bakılınca 320gblik HDD için değmez gibime geliyor. İkinci elinden 320gb taşınabilir HDD alsam aynı paraya denk geliyor 8-|

DeathSilence

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
-
Konular
3
Aynen hocam 3,5 hdd nin çalışması için 12 v 2 amper besleme lazım. Kasa içinde olmadığından takır takırda ses yapar. Bence 3,5 hdd için değmez. Pratik olmaz.

Vallahi bende Frisby var dikey duruyor metal kasa o bile takır takır titreşim yapıyor ama biz eldeki fazla kasadan çıkma hdd yi öyle değerlendirmiştik mecbur 3.5" olunca çok sıkıntı oluyor adaptörüydü bilmem neyiydi 2.5" gibi rahat kullanılmıyor hocam.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yanitlariniz için teşekkürler fiyatlara bakılınca 320gblik HDD için değmez gibime geliyor. İkinci elinden 320gb taşınabilir HDD alsam aynı paraya denk geliyor 8-|

En mantıklısı 2.5" 500 gb almak olur hocam. 2.elden ziyade İthalatçı garantili olarak Samsung 500 Gb 5400Rpm 200 liraya bulunabiliyor bu arada sıfır olarak yada Wd 2.5" İthalatçı garantili 320 gb lık 5400rpm hdd yi de gene 117 lira gibi bir fiyata görmüştüm ki 2.5" için hdd kutuları 3.5" e göre çok daha hesaplıya bulursunuz gene.

Son düzenleme:

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Vallahi bende Frisby var dikey duruyor metal kasa o bile takır takır titreşim yapıyor ama biz eldeki fazla kasadan çıkma hdd yi öyle değerlendirmiştik mecbur 3.5" olunca çok sıkıntı oluyor adaptörüydü bilmem neyiydi 2.5" gibi rahat kullanılmıyor hocam.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

En mantıklısı 2.5" 500 gb almak olur hocam. 2.elden ziyade İthalatçı garantili olarak Samsung 500 Gb 5400Rpm 200 liraya bulunabiliyor bu arada sıfır olarak yada Wd 2.5" İthalatçı garantili 320 gb lık 5400rpm hdd yi de gene 117 lira gibi bir fiyata görmüştüm ki 2.5" için hdd kutuları 3.5" e göre çok daha hesaplıya bulursunuz gene.
Evde vardı diye degerlendireyim dedim. Alacak olursam 1tb alırım almışken. Bir sefer alıyorum sonuçta :)

DeathSilence

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
-
Konular
3
Evde vardı diye degerlendireyim dedim. Alacak olursam 1tb alırım almışken. Bir sefer alıyorum sonuçta :)

Doğrudur. :) yalnız 2.el için 320gb ı da aldığınızda 60-70 liraya itelemeye çalışırlar sağlığı çok iyi durumda olmaz 117 liraya 500 gb sıfırı var diye düşünmüştüm bende ki genelde hüsranla sonuçlanabiliyor 2.el hdd alışverişleri. Şuan içni değmez zaten 130-140 lira vermeye hdd kutularına malum herşey bi artışta zaten ülkemizde hayırlısı iyi forumlar.

webnettin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali
Cihazım
Redmi Note 10s
Meslek
Bilgi işlem uzmanı
Konular
9
Bu aparat ile 3,5 inç HDD bağladınız ve çalıştı öylemi?
2,5 inç olmasın?
3,5 inç bir HDD çalıştırması için elektirik de lazım. Bir güç kaynağı olmadan olmaz. 2,5 inç hddler ek power olmadan da çalışır. Ama 3,5 HDD çalışmaz.

Kimseye yalan borcumuz yok. Amacımız da yardımcı olmak. Kendi kullandığımız malzemeyi söyledik. YALAN SÖYLEMEDİK..

Ekli dosyalar

• IMG_20200615_085157.jpg
    IMG_20200615_085157.jpg
    372,1 KB · Görüntüleme: 10
  • IMG_20200615_085231.jpg
    IMG_20200615_085231.jpg
    275,3 KB · Görüntüleme: 8

kvkfurkan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Konular
8
Hocam şurda bi yanılgıya düşmüşsünüz sanırım internette gördüğünüz kutu şeklinde olan aparatlar sadece 2.5 inch hdd ler için kullanılabilir bunlar laptop hdd leridir ama sizin elinizde bulunan masaüstü bilgisayarlarda kullanılan 3.5 inch hdd yani bunu çalıştırabilmek için dışardan bir adaptör aracılığıyla güç sağlanması gerekmekte bu fazlasıyla kablo karmaşası ve ağır yük demek size tavsiyem bunu normal pc hdd olarak kullanmanız yada bunu satarak kendinize harici bir hdd almanız.

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Hocam şurda bi yanılgıya düşmüşsünüz sanırım internette gördüğünüz kutu şeklinde olan aparatlar sadece 2.5 inch hdd ler için kullanılabilir bunlar laptop hdd leridir ama sizin elinizde bulunan masaüstü bilgisayarlarda kullanılan 3.5 inch hdd yani bunu çalıştırabilmek için dışardan bir adaptör aracılığıyla güç sağlanması gerekmekte bu fazlasıyla kablo karmaşası ve ağır yük demek size tavsiyem bunu normal pc hdd olarak kullanmanız yada bunu satarak kendinize harici bir hdd almanız.
Öğrenmiş oldum hocalarım da aynısını söyledi :)

Üst Alt