Yardım Hava sıcaklığı düşük uyarısı(şarj algılıyor, dolmuyor)

Satilay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
tunahan
Cihazım
mi note 10 lite
Konular
1
Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar. Mi 10 lite model telefonumu iç dış biraz ıslatmış olabilirim.... Neticesinde ise hemen telefonu kapatıp ekipmansızlıktan ötürü arka kapağı vura kıra açma neticesinde anakartı hemen selülozik tiner ile bir güzel fırçaladım. pimpirikli olmam hasebiyle ilk gün açmadım bir de çingenevari şekilde pirince bastım. ortalama 20 saat sonra topladım açtım ve şöyle bir sorun ile karşılaştım ''hava sıcaklığı düşük, çok soğuk gibi görünüyor ve telefonunuz beklediğinizden daha erken kapanabilir'' ve batarya ısısı sürekli - lerde. ve şarj olmuyor agılıyor ve olmuyor. Bazen sanırım (8-10 saatte belki(yani doldurmuyor doldurmuyor sanırım sensör bazen tak edip + değerlerde algılıyor ve bir anda etmeye başlıyor) 52 lere dayıyor. o 52 de mübarek bir 52 yarım günden fazla hiç kıpırdaşmadan 52 de sabitliyor.

Sadede gelecek olur isek google üzerinden çok kısıtlı imkanlarla yaptığım araştırma neticesinde sensörün arızalı olduğu sonucuna erdim. Ancak başka bir şeyler de olabilir emin olamadım. Anakart üzerinde bu sensör devresini bulmaya teknik bilgim el vermedi. bu işin ehli arkadaşlar var ise bir yol yordam gösterebilir mi? Daha önce karşılaşan vs? Batarya üzerinde de bir devre var ama yaklaşık yarım saat önce de bir güzel tekrar tinerledim o kartı. Yine de bana mısın demedi. İlgili arkadaşlar için görselleri yamuk yumuk da olsa aşağıya bırakıyorum.

Üst Alt