Soru HarmonyOS

selimcitil

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
18
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
12.5.5 EEA
Telefon Modeli
Mi 10T Pro
Bootloader Kilidi
Açık
Arkadaşlar bir şey sorucam. Mi 10T Pro kullanıyorum şimdi bu telefonun işletim sistemini değiştirebiliyor muyuz yazılımla ? Mesela HarmonyOS kullanmak istesek bunu yapamıyor muyuz ?

Safranbeg

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Safranbeg A.
Cihazım
Note 9s
Konular
2
Fabrikasından bir mühendis bulursanız belki. :)
Harmonyos Huawei tarafından geliştiriliyor. Derlenmesini sarbest bırakacağını hiç sanmam.
Yapabileceginiz tek şey Harmonyos arayüzü emui bir port varsa onu kullanmaktır. Buda sadece görünüm olarak benzemesi olacaktır.

Oyla:

selimcitil

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
18
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Fabrikasından bir mühendis bulursanız belki. :)
Harmonyos Huawei tarafından geliştiriliyor. Derlenmesini sarbest bırakacağını hiç sanmam.
Yapabileceginiz tek şey Harmonyos arayüzü emui bir port varsa onu kullanmaktır. Buda sadece görünüm olarak benzemesi olacaktır.
ileride belki kullanıma sunarlar ki bence yapacaklar android ve ios a karşılık olarak.

Oyla:

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
147
Hormony os Portlar gelebilir İlerleyen zamanlarda Zaten Androidden tam çıkmamışlar çok basit apk kurulabiliyor. YouTube vanced Instagram vb uygulamalar çok kolay kuruluyor.

Oyla:

selimcitil

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
18
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hormony os Portlar gelebilir İlerleyen zamanlarda Zaten Androidden tam çıkmamışlar çok basit apk kurulabiliyor. YouTube vanced Instagram vb uygulamalar çok kolay kuruluyor.
Yok mu bi HarmonyOS kullanmamız :D

Oyla:

Safranbeg

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Safranbeg A.
Cihazım
Note 9s
Konular
2
Harmony bir android türevi ama aynı değil. Huaweinin amacı kendi arayüzünde google apilerinden kurtulmak. Kendi kütüphanesini oluşturmak. Böylece cihazlar arası adaptasyon ve geliştirme süreçlerini kolaylaştırmak. Harmonyos sistemli gt 3 saati hemen yaptı. Neredeyse telefonlara yaptığı yazılımla aynı anda geldi. Liteos, wearos gibi giyilebilir teknoloji yazılımları kıskacından çıkıverdi. Yakın zamanda başta eski telefon modelleri olmak üzere, akıllı saat, tablet ve diger akıllı cihazlarını harmonyos sistemine geçirme takvimi bile yayınladı. Tek bir yazılım geliştirip her cihazında kullanacak.
Ben emui ile miui arasında yapısal bir fark görmedim. Güvenlik uygulamasından bulut yapısına vs birbirinin kopyası. Yani son kullanıcı olarak harmonyos ile bir fark göremezsiniz. Ama emui tema motoru miuiyi katlar ikiye böler.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yani harmonyos diğer markalarda yaygınlaşmaz ama Huawei nin projesi tutarsa ki tuttu, android ile müthiş uyum sağladı. Yazılım ekibi sağlam her firma kendi yazılımını geliştirebilir.

Oyla:
Üst Alt