Yardım Harita gitmediği yeri gösteriyor

ElixiR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan
Cihazım
Xiaomi Mi Robot
Konular
1
Merhaba arkadaşlar
Xiaomi robotumu yeni satın aldım. İlk çalıştırdığımda resimde görünen şarj kitinin olduğu yer duvarın sonu aslında yani duvar o hizada olması gerekiyor. Fakat görüldüğü gibi duvarın dışına çıktı gibi gösteriyor. Salonun sadece sol tarafını süpürdü daha sonra salonun ortasında halının üzerinde sürekli ileri geri yaparken haritada böyle dışarıda geziyormuş gibi gözükmeye başladı. Görselde koridor kısmıda var orada da bir süre süpürme işlemini yaptı sonra halı üzerinde sürekli gitti geldi ve harita yine dışarı taştı. Cihaza reset attım uygulamaya da tekrar ekledim şuan görüntü 0 harita fln silindi. İlk başta yapmam gereken bir şey mi var yardımcı olur musunuz?

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-06-23 at 19.46.29.jpeg
    WhatsApp Image 2021-06-23 at 19.46.29.jpeg
    52,1 KB · Görüntüleme: 11

ElixiR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan
Cihazım
Xiaomi Mi Robot
Konular
1
Merhaba arkadaşlar
Xiaomi robotumu yeni satın aldım. İlk çalıştırdığımda resimde görünen şarj kitinin olduğu yer duvarın sonu aslında yani duvar o hizada olması gerekiyor. Fakat görüldüğü gibi duvarın dışına çıktı gibi gösteriyor. Salonun sadece sol tarafını süpürdü daha sonra salonun ortasında halının üzerinde sürekli ileri geri yaparken haritada böyle dışarıda geziyormuş gibi gözükmeye başladı. Görselde koridor kısmıda var orada da bir süre süpürme işlemini yaptı sonra halı üzerinde sürekli gitti geldi ve harita yine dışarı taştı. Cihaza reset attım uygulamaya da tekrar ekledim şuan görüntü 0 harita fln silindi. İlk başta yapmam gereken bir şey mi var yardımcı olur musunuz?
Ekleme: Robot halı üzerinde bir alanı tamamladıktan sonra hafif sağ yapıp, yaptığın yerin sağında ilerlemesi gerekiyorken halı üzerinde önceki geçtiği yerin üzerine kayıyor. çarpraz gidiyor yani bu yüzden sürekli aynı yeri dolanıyor gibi oluyor. Halıların üzerinde böyle bir sorun yaşamam normal mi ? Halıyı kaldırınca düzgün ilerledi.

babawer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
bawer
Cihazım
note 8 pro
Konular
1
selam sorunu çözebildniz mi

Üst Alt