Yardım Harici güç girişli ekran kartı ile pc açılmıyor.

gkhankndmir

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi 11 ultra
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
37
Merhaba arkadaşlar sorunum biraz garip.
Rx570 li bir sistem topladım,
bi sure sonra ekran kartım arıza verdi ve garantiye gönderdim garanti ram ler yanmış OC yapıldığı için garantiden yapamayız yüklü bir para istediler.
Bende dışarıda yaptırdım ( bu süre de çok eski bu ekran kartı ile basit işlerime devam ettim bilgisayarım eski ekran kartı ile )
Tamir yapan yere gittiğimde benim anakarta ne yaptıysa ekran kartını çalıştıramadi.
Eski ekran kartı taktığında çalışıyor.
Benim ekran kartım çalışıyor ama anakart ile buluştuklarinda çalışmıyor.
Dışarıdan güç verdik, Başka ekran kartı denedik benim kasada ama olmuyor. basit harici güç girişi olmayan kartları çalıştırıyor.
Sorun sizce anakarta mi yoksa bilgisayarcı biraz beni dolandırdı mi. Çünkü ekran kartını yaptığını ve testini gösterdi.

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Ekran kartınız daha öncesinde aynı anakart üzerinde sorunsuz çalışıyor ise düzgün bir şekilde onarılmadığından çalışmıyor olabilir. Harici besleme pcı üzerinden aldığı enerji yeterli gelmediğinden destek amaçlı veriliyor. Muhtemelen kartınız yeterli enerji alamadığından düzgün bir şekilde çalışmıyor ve onarım yapan yer gerçekten onaramamış olabilir, servisler bu yüzden yüklü ücret talep ediyorlar.

gkhankndmir

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi 11 ultra
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
37
Ekran kartınız daha öncesinde aynı anakart üzerinde sorunsuz çalışıyor ise düzgün bir şekilde onarılmadığından çalışmıyor olabilir. Harici besleme pcı üzerinden aldığı enerji yeterli gelmediğinden destek amaçlı veriliyor. Muhtemelen kartınız yeterli enerji alamadığından düzgün bir şekilde çalışmıyor ve onarım yapan yer gerçekten onaramamış olabilir, servisler bu yüzden yüklü ücret talep ediyorlar.
Bana kartın videosunu attı yaptırdığım yer. Çalışıyordu. Ama ne hikmetse benim kasada çalışmıyor şikayet edeceğimi flan söyleyip paramı geri aldım zaten kartın içini açtığımda fabrikanın orjinal macunu duruyordu hiç flax izi flanda yoktu.

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Bana kartın videosunu attı yaptırdığım yer. Çalışıyordu. Ama ne hikmetse benim kasada çalışmıyor şikayet edeceğimi flan söyleyip paramı geri aldım zaten kartın içini açtığımda fabrikanın orjinal macunu duruyordu hiç flax izi flanda yoktu.
Muallakta bir durum, kimsenin günahını almak istemem ancak ben gerçekten onarıldığını düşünmüyorum. Size çalışan bir kartın videosunu bende sizin kartınız diyerek atabilirim. Grafik kartlarında genelde termal ped kullanılır, dediğiniz gibi macun varsa işlem yapılmışta olabilir.

utkurei19

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
25
Merhaba arkadaşlar sorunum biraz garip.
Rx570 li bir sistem topladım,
bi sure sonra ekran kartım arıza verdi ve garantiye gönderdim garanti ram ler yanmış OC yapıldığı için garantiden yapamayız yüklü bir para istediler.
Bende dışarıda yaptırdım ( bu süre de çok eski bu ekran kartı ile basit işlerime devam ettim bilgisayarım eski ekran kartı ile )
Tamir yapan yere gittiğimde benim anakarta ne yaptıysa ekran kartını çalıştıramadi.
Eski ekran kartı taktığında çalışıyor.
Benim ekran kartım çalışıyor ama anakart ile buluştuklarinda çalışmıyor.
Dışarıdan güç verdik, Başka ekran kartı denedik benim kasada ama olmuyor. basit harici güç girişi olmayan kartları çalıştırıyor.
Sorun sizce anakarta mi yoksa bilgisayarcı biraz beni dolandırdı mi. Çünkü ekran kartını yaptığını ve testini gösterdi.
RX 570'i başka bilgisayara taktığınızda çalışıyorsa tamiri yapılmıştır veya hiç bozulmamıştır siz sorunu ekran kartında sanmışsınızdır.
Sizin anakarta düşük güç çeken bir ekran kartı taktığınızda çalışıyorsa pci slotunda veya diğer bileşenlerde sorun olduğunu sanmıyorum.
Güç kaynağında sıkıntı olabilir bu yüzden sizin sistemdeki güç kaynağını çıkarıp başka bir güç kaynağıyla bilgisayarcıda tekrar deneyin bence.

gkhankndmir

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi 11 ultra
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
37
RX 570'i başka bilgisayara taktığınızda çalışıyorsa tamiri yapılmıştır veya hiç bozulmamıştır siz sorunu ekran kartında sanmışsınızdır.
Sizin anakarta düşük güç çeken bir ekran kartı taktığınızda çalışıyorsa pci slotunda veya diğer bileşenlerde sorun olduğunu sanmıyorum.
Güç kaynağında sıkıntı olabilir bu yüzden sizin sistemdeki güç kaynağını çıkarıp başka bir güç kaynağıyla bilgisayarcıda tekrar deneyin bence.
Bunu denedik hocam yine aynı oldu. Çözümsüz kaldım doğrusu doların 17tl olduğu bu zamanda çıkacak en ufak bir arıza bile dünya para ediyor 😓

gkhankndmir

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi 11 ultra
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
37
Bugün başka bir kasada ekran kartımı ve poweri denedim ikiside başka kasalarda sorunsuz çalışıyor.
sorun anakartta olduğu çok yüksek ihtimal yada işlemcide ama boyle bir sorunu ilk defa duydum gördüm forum sitelerindede hiç birşey yazmıyor bu konu hakkında

Üst Alt