Yardım Hard reset

Mustafasandıkcı

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mustafa sand
Cihazım
Mi note 10
Konular
1
Selamün aleyküm arkadaşlar dün imei kayıtlı gobal mi note 10 aldım cihaz root lu beni rahatsız ediyor
1- telefona hard reset atsam imei gidermi
2- hard resetten sonra telefon İngiliz ce mi olur
3- şuan ki haliyle güncelleme alır mı ?

Hesabıma başka biyerden girilmeye çalışılmış o yüzden kaldırmak istiyorum rottu güvenli gelmiyor bana teşekkür ederim iyi forumlar

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-05-15-00-31-12-651_com.cpuid.cpu_z.jpg
    Screenshot_2020-05-15-00-31-12-651_com.cpuid.cpu_z.jpg
    248,2 KB · Görüntüleme: 19

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
İyi geceler
Cihazınızın hayırlı olması dileğimle
Öncelikle, İmei kayıtlı dan kastınız Garantili bir cihaz mı yoksa imei repair yapılmış bir cihaz mı aldınız?
Eğer İmei repair yapılmış bir cihaz ise, Hard reset atarsanız yani Fabrika ayarlarına geri dönerseniz imeiniz uçar. Kesinlikle Fabrika ayarlarına dönmeyiniz.
Garantili bir cihaz ise İmei niz uçmaz.
-Hard resetten sonra, ilk kurulum ekranın da Türkçe seçip ilerleme sağlarsanız Türkçe olarak kurulumu yapabilirsiniz.
-Cihazınız daki Rootu kaldırmak için Fastboot ile Temiz kurulum yapmanızı öneririm.

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Magisk uygulamasını kaldırarak yada twrp üzerinden yeni rom kurulumu yaparak root'u devre dışı bırakabilirsiniz.

Mustafasandıkcı

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mustafa sand
Cihazım
Mi note 10
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İyi geceler
Cihazınızın hayırlı olması dileğimle
Öncelikle, İmei kayıtlı dan kastınız Garantili bir cihaz mı yoksa imei repair yapılmış bir cihaz mı aldınız?
Eğer İmei repair yapılmış bir cihaz ise, Hard reset atarsanız yani Fabrika ayarlarına geri dönerseniz imeiniz uçar. Kesinlikle Fabrika ayarlarına dönmeyiniz.
Garantili bir cihaz ise İmei niz uçmaz.
-Hard resetten sonra, ilk kurulum ekranın da Türkçe seçip ilerleme sağlarsanız Türkçe olarak kurulumu yapabilirsiniz.
-Cihazınız daki Rootu kaldırmak için Fastboot ile Temiz kurulum yapmanızı öneririm.
Teşekkür ederim 2 sene bayi garantili dediler açıkcası imei repair olup olmadığını anlamamın bir yolu varmı e devletten sorgulatınca imei kayıtlı diyor cihaz aldıgımda 0 dı ama açılıp içine room yüklenmiş demekki rotun bi zararı varmı sizce
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Magisk uygulamasını kaldırarak yada twrp üzerinden yeni rom kurulumu yaparak root'u devre dışı bırakabilirsiniz.
Magiski sildim gene geldi masaüstüne nerden silmem gerekiyor birde sanki bazı yerlerde kasıyor telefon kamerada vs roomdan mı kaynaklıdır mi mix 3 üm vardı gram kasmıyor du bunda canımı sıktı

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Magisk uygulamasına girin aşağıda kaldır yazıyor, oradan kaldırabilirsiniz. Rootun ben bir zararını görmedim ama bu sizde görmezsiniz anlamına gelmez. Cihazda kasma problemi de varsa twrp yüklü ise wipe yaptıktan sonra mevcut romu yeniden yükleyebilir yada cihazınıza özel custom romları deneyebilirsiniz.

Mustafasandıkcı

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mustafa sand
Cihazım
Mi note 10
Konular
1
Magisk uygulamasına girin aşağıda kaldır yazıyor, oradan kaldırabilirsiniz. Rootun ben bir zararını görmedim ama bu sizde görmezsiniz anlamına gelmez. Cihazda kasma problemi de varsa twrp yüklü ise wipe yaptıktan sonra mevcut romu yeniden yükleyebilir yada cihazınıza özel custom romları deneyebilirsiniz.
Çok teşekkür ederim hocam ilginiz için

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Teşekkür ederim 2 sene bayi garantili dediler açıkcası imei repair olup olmadığını anlamamın bir yolu varmı e devletten sorgulatınca imei kayıtlı diyor cihaz aldıgımda 0 dı ama açılıp içine room yüklenmiş demekki rotun bi zararı varmı sizce

Magiski sildim gene geldi masaüstüne nerden silmem gerekiyor birde sanki bazı yerlerde kasıyor telefon kamerada vs roomdan mı kaynaklıdır mi mix 3 üm vardı gram kasmıyor du bunda canımı sıktı

Bayi garantili olması değil hocam, Resmi Garantili olmasından bahs ediyorum.
*#06# tuşlayarak, İmei kontrolü yapar mısınız. İmei 1 - 0 olarak görünüyor ve imei 2 de imei numaraları görünüyor ise, cihazınıza imei repair işlemi yapılmıştır.
Bu şekilde ise Fabrika ayarlarına sıfırlama yapmayınız.
Root un bir sakıncası yoktur.

Mustafasandıkcı

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mustafa sand
Cihazım
Mi note 10
Konular
1
Bayi garantili olması değil hocam, Resmi Garantili olmasından bahs ediyorum.
*#06# tuşlayarak, İmei kontrolü yapar mısınız. İmei 1 - 0 olarak görünüyor ve imei 2 de imei numaraları görünüyor ise, cihazınıza imei repair işlemi yapılmıştır.
Bu şekilde ise Fabrika ayarlarına sıfırlama yapmayınız.
Root un bir sakıncası yoktur.
Evet imei 1 0 2 de imei var diyelimki telefonu satacam nasıl 0 lanacak bu aldıgıma pişman oldum şimd bak

Evet imei 1 0 2 de imei var diyelimki telefonu satacam nasıl 0 lanacak bu aldıgıma pişman oldum şimd bak
İmei repairin sıkıntısı varmı peki cihaz kapanmaz dimi

İmei repairin sıkıntısı varmı peki cihaz kapanmaz dimi

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Cihazı Sıfırlamanız için iki yöntem mevcut.
-Fastboot ile Temiz kurulum yapabilirsiniz.
- Twrp üzerinden wipe yapabilirsiniz.

İmeinin kapanması için net birşey söyleyemeyiz. Klona düşerse kapanır tabiki de . 2 yıl bayi garantisi varmış, arkasında dururlar mı bilemeyiz.

Üst Alt