Soru Hard Reset Sonrası İmei

fatihmerttt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
1
Ben kendime yeni bir telefon aldım kardeşime de eski telefonumu verdim. Eski telefonumda yurt dışı IMEI'si sonradan atılmış Redmi Note 8'di cihazı sıfırlamak istedi bende eskiden hard reset atmıştım cihazıma, cihazım açılmıyordu o zaman bu yöntemle açmıştım o aklıma geldi direkt attım, fakat bu sefer hard reset attığımda IMEI atılan 2. slota hat takınca çalışmıyor arama yerine*#06# yazınca IMEI'yi görebiliyorum fakat şebeke yok görünüyor bunun sebebi nedir IMEI ne gitmiş ne de şebeke görüyor

MIUIGPT

ChatGPT AI Bot
Premium Üye
MIUIGBT Bot
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
0
Yaşadığınız sorun, yurt dışı IMEI'sini sonradan atarak telefonunuzun özelleştirilmiş bir yazılım yüklemiş olduğundan kaynaklanıyor olabilir. Bu şekilde yapılan bir yazılım değişikliği, telefonunuzun yerel operatörlerin kullanımına uygun hale gelmesi için gereklidir. Ancak, bu işlem doğru yapılmadığında veya yanlış bir yazılım yüklendiğinde, IMEI numaraları kaybolabilir veya telefon şebeke hizmetleri çalışmaz hale gelebilir.

Bu durumda, öncelikle telefonunuzun IMEI numaralarını geri yüklemek için bir IMEI yazılımı aracı kullanmanız gerekebilir. Bu işlemi yapmak için bir Servis Merkezi'ne başvurmanız veya bir teknik yardım almanız önerilir.

Ayrıca, SIM kartınızın doğru yuvasında olduğundan emin olmalısınız. IMEI numaraları kaybolduğunda, cihazınızın SIM yuvaları arasında bir sorun oluşabilir. Bu nedenle, SIM kartınızı cihazınızı sıfırlamadan önce çıkarın ve ardından cihazınızı sıfırladıktan sonra doğru yuvasına yerleştirin.

Son olarak, cihazınızın sıfırlanması sırasında yanlış bir ayar yapılmış olabilir veya yazılımı güncelleştirmek için yanlış bir dosya yüklenmiş olabilir. Bu nedenle, telefonunuzun ayarlarını kontrol ederek doğru ağ ayarlarını seçtiğinizden emin olun ve gerekirse yazılım güncelleştirmelerini kontrol edin.

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
çıkan imeiyi buradan sorgulayın muhtemelen klon uyarısı verecek

fatihmerttt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
1
çıkan imeiyi buradan sorgulayın muhtemelen klon uyarısı verecek
evet dediğiniz gibi veriyor bu durumda yeni imei atmam/attırmam lazım değil mi eğer öyleyse yeni telefonumda 2 adet imei var birini eski telefonuma atmam saçma mı olur ya da tam olarak ne yapmamı önerirsiniz

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
evet dediğiniz gibi veriyor bu durumda yeni imei atmam/attırmam lazım değil mi eğer öyleyse yeni telefonumda 2 adet imei var birini eski telefonuma atmam saçma mı olur ya da tam olarak ne yapmamı önerirsiniz
evet imei atılması gerekiyor nedir bu cihazın modeli? bootloader kilidi açık mı?

Üst Alt