Rehber Hard-Brick Önlemi Alınmış Cihaz Kurtarma

sadecebiri

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
salih
Cihazım
elife e7
Konular
14
yetkili hesap istiyordu. lakin bu yöntem ile nasıl olduysa flash attım. miui global 12.0.5 recovery kurdum telefon açıldı ama sim görmüyor. ayarlar durum dan baktığımda sim 1 içinde imei yok silinmiş. telefonum orjinal spot değil

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
yetkili hesap istiyordu. lakin bu yöntem ile nasıl olduysa flash attım. miui global 12.0.5 recovery kurdum telefon açıldı ama sim görmüyor. ayarlar durum dan baktığımda sim 1 içinde imei yok silinmiş. telefonum orjinal spot değil
Download only seçtiğinize emin misiniz? Başlangıçta varsayılan olarak gelir degistirmemeniz gerekiyordu. IMEI yemekleriniz var mı?

sadecebiri

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
salih
Cihazım
elife e7
Konular
14
Download only seçtiğinize emin misiniz? Başlangıçta varsayılan olarak gelir degistirmemeniz gerekiyordu. IMEI yemekleriniz var mı?
değiştirmiş olabilir. yetkili hesap istiyordu, denize düşen yılana sarılır misali. tüm denemeleri yaptım. şuan telefon açık ama imei yok. ben tekrar miui 12.0.3 indirdim onu flashlamak istiyorum flash tool hata veriyor...
sp flash tool ile deniyorum yine yetkili hesap istiyor ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

ve telefon tekrar locked mıduna geçmiş. unlock yapamıyorum :(

Son düzenleme:

AspecTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
*
Cihazım
*
Konular
37
değiştirmiş olabilir. yetkili hesap istiyordu, denize düşen yılana sarılır misali. tüm denemeleri yaptım. şuan telefon açık ama imei yok. ben tekrar miui 12.0.3 indirdim onu flashlamak istiyorum flash tool hata veriyor...
sp flash tool ile deniyorum yine yetkili hesap istiyor ?
BootROM'dan flashlamaya çalışıyorsunuz,elbette ki bunu isteyecek.IMEI olmamasının sebebi de Download only yerine Firmware Upgrade seçmiş olmanız.Bu seçenek ile beraber BootROM_1 harici tüm partisyonlar sıfırlanır,bu yüzden IMEI silinir ve Bootloader kilidi kapanır.Geçmiş olsun.

sadecebiri

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
salih
Cihazım
elife e7
Konular
14
BootROM'dan flashlamaya çalışıyorsunuz,elbette ki bunu isteyecek.IMEI olmamasının sebebi de Download only yerine Firmware Upgrade seçmiş olmanız.Bu seçenek ile beraber BootROM_1 harici tüm partisyonlar sıfırlanır,bu yüzden IMEI silinir ve Bootloader kilidi kapanır.Geçmiş olsun.
çaresi yokmudur ?
Zenex ile iletişime geçtim kendisi bu sıralar ilgilenemediğini söyledi. bir başkası varmı ? ve uzaktan yardım ile yapılması gerekiyor.

sadecebiri

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
salih
Cihazım
elife e7
Konular
14
bu arada biraz önce mi unlock ile telefonu tekrar unlock yaptım... güvenlik için sms yollamıştı geçiçi bir telefon bulup gelen kod ile unlock işlemini gerçekleştirdim. şuan eu miui 12.0.3 flash yapıyorum. imei gelir diye ümit ediyorum :) yaa çok mutluyum uykusuz kaldığıma değdi yetkili hesabı vs hepsini bypass yaptık deneye deneye :)

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
bu arada biraz önce mi unlock ile telefonu tekrar unlock yaptım... güvenlik için sms yollamıştı geçiçi bir telefon bulup gelen kod ile unlock işlemini gerçekleştirdim. şuan eu miui 12.0.3 flash yapıyorum. imei gelir diye ümit ediyorum :) yaa çok mutluyum uykusuz kaldığıma değdi yetkili hesabı vs hepsini bypass yaptık deneye deneye :)
IMEI yedeginiz var mi? Eğer yoksa muhtemelen kaçak cihaz kullanmış gibi olacaksınız bundan sonra. Sadece sim2'ye yazılacak IMEI vs.

sadecebiri

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
salih
Cihazım
elife e7
Konular
14
IMEI yedeginiz var mi? Eğer yoksa muhtemelen kaçak cihaz kullanmış gibi olacaksınız bundan sonra. Sadece sim2'ye yazılacak IMEI vs.
garanti belgesi kutusu vs var ustam oradan orjinal imie alıp imie repair işlemi mi yapacağım.. neden orjinal gibi olma şansı yokmu ?
zaten miui 12.0.3 yeniden flashladım. malesef imie geri gelmedi. şimdi
bu video daki işlemleri yapıp deneyeceğim

Moderatör tarafında düzenlendi:

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
garanti belgesi kutusu vs var ustam oradan orjinal imie alıp imie repair işlemi mi yapacağım.. neden orjinal gibi olma şansı yokmu ?
zaten miui 12.0.3 yeniden flashladım. malesef imie geri gelmedi. şimdi []
bu video daki işlemleri yapıp deneyeceğim
Kutudaki yazılan ile sadece sim2'ye IMEI atabilirsiniz. IMEI yedeginiz yok ise geçmiş olsun artık 1 sim kart yeriniz kullanılamaz hale gelecek. Ekstra olarak sd kart kullanamayacaksiniz

Üst Alt