Rehber Hard Brick Max 3'ümü Hayata Döndürdüm! REHBER+SORU-CEVAP

mazot1tl

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi max 3
Konular
0
Bence hiç cihazınızı BRICK etmeye çalışmayın....BL Kilidinizi açın, TWRP yükleyin ve EU Roma gelin...

Gesendet von meinem Mi Max 3 mit Tapatalk
Hocam su an arastirma kismindayim bu global ile cin mansei muhabbetini cozmeye calisiyorum amacim ilk çıkış sürümüne dönmek , en stabil odur diye körkütük bir inanış var bende .
Rom konusunda fikrim döner dolaşır yine stock a dönersin bu bende hep böyle olmuştur neticede bir yerde custom lar hata veriyor yada stabilite sorunu muhtemelen yaşatıyor sana .
Yalnız çözmek gerekenler var detaylıca anlatılmış eksik olmasınlar ,
-ARB ve deaktif edilebilir mi ?
-ARB aktif mi değil mi
-bootloder açık mı kapalı mı şu anda?
-bootloader i açmak için beklemek mi gerek ?
-fix cust
-Geri donmede ki brick muhabbeti
-telefonu netten sordurdum global dedi ama kutuda sürüm no yok ?
Bunları elimden geldiğince forumda öğreneyim içinden çıkmayınca yardım isterim .
Teşekkürler hürmetler.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam %90 demeyelim. Benim A2'm hardbrick oldu, EDL'den ROM atamadım sonra TWRP kurdum bir şekilde sistem flaşlayayım derken eMMC depolamayı komple sildim ve telefon EDL modda kaldı. Teknik servise gitmesi sonucu -tüm çabalarıma rağmen kurtaramadım- telefonun yenisini gönderiyorlar. :)
Adınıza sevinsem mi uzulsem mi bilemedim :)
O eMMC silme duygusunu çok iyi biliyorum LG G3 de silmiştim halen öyle duruyor ama içimde halen yapılacak umudu gitmemiş içimden :) bizim hobimizde bu abi doktor olamadık bari bunları hayata dondurelim.

Son düzenleme:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
H

Hocam şuan mi globe stabildeyim ama eu betayı çok övüyorsunuz :D geçmeye değer mi sizce
Valla hocam ben oldum olası kararlı kullanamıyorum, doğama aykırı bir durum....
Haftalık güncelleme almalıyım...Mi Globe zaten EU'yu baz olarak rom yapıyor, sadece bir iki özellik var ilave olarak ve romları da doğal olarak EU dan sonra çıkıyor....Mi Globe daha önce çok kullandım, güzel bir rom...ama aslı varken ve neredeyse sıfır hata mevcutsa, o halde ben Beta EU'cuyum...en azından benim cihazım için durum bu....o nedenle size EU ya geçin diyemem..karar tamamen sizin

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Hocam su an arastirma kismindayim bu global ile cin mansei muhabbetini cozmeye calisiyorum amacim ilk çıkış sürümüne dönmek , en stabil odur diye körkütük bir inanış var bende .
Rom konusunda fikrim döner dolaşır yine stock a dönersin bu bende hep böyle olmuştur neticede bir yerde custom lar hata veriyor yada stabilite sorunu muhtemelen yaşatıyor sana .
Yalnız çözmek gerekenler var detaylıca anlatılmış eksik olmasınlar ,
-ARB ve deaktif edilebilir mi ?
-ARB aktif mi değil mi
-bootloder açık mı kapalı mı şu anda?
-bootloader i açmak için beklemek mi gerek ?
-fix cust
-Geri donmede ki brick muhabbeti
-telefonu netten sordurdum global dedi ama kutuda sürüm no yok ?
Bunları elimden geldiğince forumda öğreneyim içinden çıkmayınca yardım isterim .
Teşekkürler hürmetler.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Adınıza sevinsem mi uzulsem mi bilemedim :)
O eMMC silme duygusunu çok iyi biliyorum LG G3 de silmiştim halen öyle duruyor ama içimde halen yapılacak umudu gitmemiş içimden :) bizim hobimizde bu abi doktor olamadık bari bunları hayata dondurelim.
O zaman size kolay gelsin....sorularınızın tamamının cevabı forumumuzda detaylı şekilde mevcut....O nedenle size tavsiyem...okuyun...okuyun ve bir daha okuyun....tamam diyorsanız, işlemlere başlayın...inşallah Brick etmezsiniz...

Üst Alt