Alış Hangi Siteden Almalıyım (Çin)

sbircek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Mi4S
Meslek
Yazılım Destek Uzmanı
Konular
7
Merhaba, orjinal Xiaomi ürünleri almak istiyorum ( mi band, yi camera, mi key, tempered cam, kılıf vb..)

Ama yabancı sitelerden alışveriş yapmadım, paypal ile ödeyebileceğim, en azından 30 günü geçmeden teslim alabileceğim hangi siteden alışveriş yapmamı önerirsiniz, yada satıcı önerisi olan varsa paylaşabilirse şimdiden teşekkür ederim Çünkü çok çeşit var ve hangisi orjinal hangisi çakma ayırt edemiyorum o yüzden direk alışveriş yapan arkadaşlar bilgi verirse rahat edeceğim.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hocam iBuygou'un bugüne kadar hiç sahte sattığını duymadım. Zannediyorum en güvenilir site orası. Bunun dışında banggood ve geekbuying de güvenilir siteler olarak değerlendirilebilir.

Band, Kamera ve key için mutlaka orijinal olanlara bakın ancak kılıf veya tempered cam gibi ürünlerde orijinal olmamasına rağmen son derece kaliteli ve daha düşük fiyatlı ürünler de var.

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Hocam İbuygou biraz pahalıdır. Kargosu dahi pahalı. Ücretsiz olan kargo China Post takipsizdir, önermem. Yaklaşık gelme süresi 25-30 gündür. Banggood'da PowerBank harici ChinaPost kullanır. 1.60 dolara kargo takip numarası satın alırsınız. Kesinlikle 10 dolar üstü ürünlerde takip numarası almanızı öneririm. Gerçi site müşteri memnuniyetinden yana olan bir site. Arkadaşa aldığımız PowerBank için takip numarası almamıştık. Ürün kargoda kayboldu. Parayı iade aldık. Bize söyledikleri tek şey ürün gelirse reddedin, bize geri gelsin oldu. Banggood'un yeri büyük gözümde ama China Post kullanması beni uzak tutuyor genelde. (Bir ara China Post iyice bozmuştu. 60 günde gelen kargom oldu. O yüzden mecbur kalmadıkça tercih etmiyorum.) Ben genelde ne aldıysan Geekbuyingden aldım. İki kargo kullanıyorlar. China Post ve HongKong Post. Canlı Chat aracılığıyla sipariş numaranızı yazıp ekstra bir ücret ödemeden HongKong Post ile gönderilmesini talep edebilirsiniz. 15-20 gün gibi ortalaması var. El-Hasıl öneri listem şöyle:
1) Geekbuying
2) Banggood

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Zaten PayPal ile alacağınız için 3 sitede de çakma gelmesi gibi durumlarda iade alabilirsiniz. Kaldı ki siteler kenar mahalle siteleri değil. Çakma göndereceklerini zannetmiyorum.

sbircek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Mi4S
Meslek
Yazılım Destek Uzmanı
Konular
7
ByKatre cantara peki aliexpress hakkında ne dersiniz ? Bu bahsettiğiniz sitelerde orjinal ürünler için ok ama tempered cam ve kılıf fiyatları çok pahalı geldi bana. Nerdeyse gittigidiyorda satılan ürünler ile aynı fiyat.

dekadans

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
dekadans
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
20
ByKatre cantara peki aliexpress hakkında ne dersiniz ? Bu bahsettiğiniz sitelerde orjinal ürünler için ok ama tempered cam ve kılıf fiyatları çok pahalı geldi bana. Nerdeyse gittigidiyorda satılan ürünler ile aynı fiyat.
cantara söylemiş zaten kılıf ve tempered çam gibi yan ürünlerde aliexpress i kullanabilirsiniz. Aliexpress ten bu ürünleri alırken kullanıcı yorumlari ve satıcı itibarına dikkat ederseniz eğer başınız agrimaz.

MI 3W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mr.Simit

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mr. Mi
Cihazım
XiaoMi
Konular
4
Merhaba, orjinal Xiaomi ürünleri almak istiyorum ( mi band, yi camera, mi key, tempered cam, kılıf vb..)

Merhaba, açmış olduğum konulara göz atmanızı tavsiye ederim. Kendiminde bizzat sipariş verip kullandığım ürünlerdir.
dan güvenle alabilirsiniz ortalama 20-25 günde teslim ediliyor.

Xiaomi Yi aksiyon kamerası:
http://www.forum.miuiturkiye.net/ko...-66-banggood-com-fiyat-performans-urunu.3047/

PowerBank Xiaomi 10.000mAh Yeni Versiyon
http://www.forum.miuiturkiye.net/ko...1-27-33tl-banggood-com-ilk-mesaj-guncel.3045/

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Aliexpress'ten PowerBank vs şeyleri almıyorum diğer sitelere göre pahalı oluyor ama en önemli şey FeedBack. Mesela aynı üründe adam 1000 tane satmış 4.9'luk oranı varsa adam güvenilir. Yani illa 1000 tane satacak demiyorum da mesela.. :)

sbircek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Mi4S
Meslek
Yazılım Destek Uzmanı
Konular
7
Hepinize teşekkür ederim cevaplarınız için sağolun.

Üst Alt