Soru Hangi Romu Kurmalıyım?

ademsahin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem ŞAHİN
Cihazım
Mi Band 4
Konular
37
Selamlar,

Bugün Poco F2 Pro modeline geçiş yapacağım. Düz bir kullanıcıyım oyun ile vs işim olmaz ancak kullanım sırasında da saçma sapan hatalar ile karşılaşmak istemiyorum. Daha önce xiaomi kullandığım dönemlerde o kadar saçma sapan sorunlar yaşadım ki bu nedenle orjinal yazılımda kalmayı da düşünmüyorum. Kullananlar ya da kullanmasa da fikri olan arkadaşlar aşağıda arasında kaldığım romlardan hangisini tavsiye eder acaba ?

1) Eu beta rom (Şimdiye kadar neredeyse hangi telefonu alacağıma karar verirken değerlendirdiğim bir kriterdi. O kadar seviyorum ancak sanırım artık güncelleme almayacakmış. Son hali nasıldır hiçbir fikrim yok)
2) Android 13 tabanlı AOSP bir rom konuda yazdığına göre ciddi bir hata ile karşılaşılmamış. Bunu düşünme sebebim daha uzun süre güncelleme alacak olduğunu düşünüyorum.
3) Genel olarak Pixel serisini sevdiğim için sanki Google Camera ile daha uyumlu olacağına dair içimde hisler var ama fikrim yok sadece seneler önce birkaç cihazımda pixel experience rom kurmuş memnun kalmıştım o kadar :)
4) Android 11 tabanlı ama haftalık beta eu'nun da en sevdiğim özelliklerindendi. Bu dad 12 vs diye devam eder güncellemeye bence.

Bunlar arasından seçim yapacak olsanız sizler hangisini seçerdiniz ?

Yusufblr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Begonia
Meslek
Öğrenci
Konular
47
Ben olsaydım Pixel Experience kurardım. Snapdragon cihazlarda AOSP romlar MIUI'dan daha iyi çalışıyor.
Size asıl tavsiyem her 3 romu da kurup birer hafta kullanıp öyle karar vermeniz yönünde. Kullanmadan kimse ne kadar iyi olduğunu bilemez. Ama Pixel Experience genellikle iyidir. Google kamera konusunu sıkıntı yapmayın. LMC kamera var ve diğer kameralara bin basar. Çok iyi çekiyor 👍🏻

ademsahin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem ŞAHİN
Cihazım
Mi Band 4
Konular
37
Ben olsaydım Pixel Experience kurardım. Snapdragon cihazlarda AOSP romlar MIUI'dan daha iyi çalışıyor.
Size asıl tavsiyem her 3 romu da kurup birer hafta kullanıp öyle karar vermeniz yönünde. Kullanmadan kimse ne kadar iyi olduğunu bilemez. Ama Pixel Experience genellikle iyidir. Google kamera konusunu sıkıntı yapmayın. LMC kamera var ve diğer kameralara bin basar. Çok iyi çekiyor 👍🏻
Aslında dediğinize bende katılıyorum ancak ben de şöyle bir takıntı var. Atıyorum bir rom kurdum ve kullandım sonra başka bir roma geçeceğim. Hiçbir şekilde yedekten dönemiyorum illa her şeyi sıfırdan kurup tüm hesap girişlerini tekrar yapacağım yoksa rahatsız oluyorum bu da takdir edersiniz ki çok ciddi zaman kaybı :(

Anakha

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Pro Plus 5G
Meslek
Mali Müşavir
Konular
4
Aslında dediğinize bende katılıyorum ancak ben de şöyle bir takıntı var. Atıyorum bir rom kurdum ve kullandım sonra başka bir roma geçeceğim. Hiçbir şekilde yedekten dönemiyorum illa her şeyi sıfırdan kurup tüm hesap girişlerini tekrar yapacağım yoksa rahatsız oluyorum bu da takdir edersiniz ki çok ciddi zaman kaybı :(
Aynısını bende yapırım. Herşeyi sıfırdan kuruyorum.
Genshin Impact 18 gb ve sanırım son 2 haftada 4 defa kurdum :D

Şu an AOSP Rom olan ricedroid kullanıyorum. İlk başta Miui 12.5 bir ROM kullandım, sonra Pixel Experince daha sonra Cherish kullandım. Şimdi de Ricedroid . Ve galiba uzun süre bu ROM'dan devam edeceğim. Gerçekten çok akıcı ve temiz. Özelleştirmeler çok detaylı. Şimdilik bir hata almadım. Deneyebilirsiniz.

ademsahin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem ŞAHİN
Cihazım
Mi Band 4
Konular
37
Aynısını bende yapırım. Herşeyi sıfırdan kuruyorum.
Genshin Impact 18 gb ve sanırım son 2 haftada 4 defa kurdum :D

Şu an AOSP Rom olan ricedroid kullanıyorum. İlk başta Miui 12.5 bir ROM kullandım, sonra Pixel Experince daha sonra Cherish kullandım. Şimdi de Ricedroid . Ve galiba uzun süre bu ROM'dan devam edeceğim. Gerçekten çok akıcı ve temiz. Özelleştirmeler çok detaylı. Şimdilik bir hata almadım. Deneyebilirsiniz.
Sabit bu forumda veya başka bir forumda konusu varsa atabilir misiniz? Bir de güncelleme sıklığı nedir? Şu an hangi Android tabanını baz alıyor?

Üst Alt