Soru Hangi romu kullanıyorsunuz ?

lexno

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
poco x3
Konular
4
Sizce stock romlar mı daha iyi yoksa diğerleri mi bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi ?

BerdanX

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Berdan
Cihazım
Redmi note 8 ro
Meslek
Öğrenci
Konular
9
Stock romu yaklaşık olarak 8-9 aydır kullanıyorum
Çoğu konuda gerçekten ağır bir arayüz olduğunu soyleyebilirim MIUI romların
Şuan ise evulation x adlı romu kullanıyorum bir nevi modlu Pixel experience roomu güzel akıcı hızlı bir özellikle arkaplan işlemlerine verdiği destek çok güzel ve birçok özelleştirmesi mevcut denemenizi öneririm bende 2-3 gün boyunca kullanmaktayım büyük kronik bir sorun bulunmamakta

Oyla:

KrakoW

Ne Mutlu Türküm Diyene!
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
RN9 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
130
Stock rom MIUI 12.5.8.0 kullanıyorum ve şuan kullandığım tüm xiaomi telefonlarda bence MIUI daha iyi tüm custom rom ve aosp romlarını denedim ancak stock MIUI daha iyi geldi

Oyla:

BerdanX

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Berdan
Cihazım
Redmi note 8 ro
Meslek
Öğrenci
Konular
9
Stock rom MIUI 12.5.8.0 kullanıyorum ve şuan kullandığım tüm xiaomi telefonlarda bence MIUI daha iyi tüm custom rom ve aosp romlarını denedim ancak stock MIUI daha iyi geldi
Eu mu yoksa global sürüm mü?

Oyla:

lexno

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
poco x3
Konular
4
Stock romu yaklaşık olarak 8-9 aydır kullanıyorum
Çoğu konuda gerçekten ağır bir arayüz olduğunu soyleyebilirim MIUI romların
Şuan ise evulation x adlı romu kullanıyorum bir nevi modlu Pixel experience roomu güzel akıcı hızlı bir özellikle arkaplan işlemlerine verdiği destek çok güzel ve birçok özelleştirmesi mevcut denemenizi öneririm bende 2-3 gün boyunca kullanmaktayım büyük kronik bir sorun bulunmamakta
Çok teşekkür ederim hocam arastirma yapiyorumda stock romlarin stabilligi hosuma gidiyor ama kullanışsız gibi gelmeye başladı
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bendede stock 13.0.1 Endonezya var ama custom romlari da merak ediyorum çok fark var ki diye 😄

Oyla:

firatbirben

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
FIRAT
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
6
Miui°Mint_POCOX3NFC_V13.0.1.0.SJGMIXM_v13-12.zip
1 aydır kullanıyorum hızlı güncel ve stabil olduğunu düşünüyorum
Kullanım şeklime göre şarjı iyi gidiyor
Daha doğrusu beklemede iken şarjı çok iyi ama kullanmaya başlayınca şarj hızlı bitiyor
Ama hızlı ve stabil olmasından dolayı yarı yolda bırakmaz

Oyla:

Rauf Cəlilzadə

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Rauf
Cihazım
M2003J6B2G
Konular
2
Sizce stock romlar mı daha iyi yoksa diğerleri mi bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi ?
stock romlarda gereksiz google uygulamarı yüzünden biraz sorun oluyor ram kullanımı kısmındada herhangi bir srock romda, eu ve ya custom roma kıyasla daha çok oluyor ram kullanımı bu yüzdende sevmiyorum ha debloter yardımı ile sile biliyorsunuz ama cihaz bootloopa düşe biliyor en ufak dikkatsizliktede bunlar dışındada oyun oynamıyorsanız sadece günlük kullanım video izlemek tarayıcıda gezinmek vs için kullanacaksanız stock rom daha iyi ama biraz kurcalayayım performanslı olsun zorlayacağım diyorsanız ozamanda herhangi bir eu rom ve ya custom rom daha iyi oluyor

Oyla:

lexno

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
poco x3
Konular
4
stock romlarda gereksiz google uygulamarı yüzünden biraz sorun oluyor ram kullanımı kısmındada herhangi bir srock romda, eu ve ya custom roma kıyasla daha çok oluyor ram kullanımı bu yüzdende sevmiyorum ha debloter yardımı ile sile biliyorsunuz ama cihaz bootloopa düşe biliyor en ufak dikkatsizliktede bunlar dışındada oyun oynamıyorsanız sadece günlük kullanım video izlemek tarayıcıda gezinmek vs için kullanacaksanız stock rom daha iyi ama biraz kurcalayayım performanslı olsun zorlayacağım diyorsanız ozamanda herhangi bir eu rom ve ya custom rom daha iyi oluyor

Tam olarak aradığım şey aslında buydu aslinda , hocam peki custom romda hangisini onerirsiniz ?

Oyla:

BerdanX

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Berdan
Cihazım
Redmi note 8 ro
Meslek
Öğrenci
Konular
9

Tam olarak aradığım şey aslında buydu aslinda , hocam peki custom romda hangisini onerirsiniz ?
Aosp tabanlı romları önerebilirim pixel launcher gibi veya cihazınıza bağlı olarak şuan şahsi olarak kullandığım evolation x romunu önerebilirim hocam

Oyla:
Üst Alt