Sohbet Hangi romu kullanıyorsunuz ve önerileriniz nedir ?

Sefa5161

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa
Cihazım
İphone 7 plus
Meslek
Photography
Konular
8
Hangi rom ve hangi sürümündesiniz önerileriniz nedir stabil sorun çıkarmayan günlük kullanım veya oyun için ayrı ayrı önerileri olan.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hangi rom ve hangi sürümündesiniz önerileriniz nedir stabil sorun çıkarmayan günlük kullanım veya oyun için ayrı ayrı önerileri olan.
Ve ek olarak kullandığınız sıkıntı çıkarmayan twrp sürümleri nedir

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Bilindiği üzere her zamanki gibi eu 12.0.12

3.5.2_10-v1.1_By_Master.img TWRP kullanıyorum şu anda.

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
XiaomiEu 12.5.8 kararlı sürüm

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Hocam hala 12.0.12 mi? Ve pil ve stabillik olarak aosp rom önerir misiniz?
Ben hala eu 12.0.12 ile devam ediyorum.
Stabil kelimesi ve AOSP bir arada olmaz AOSP illa bir yerde sapıtıyor. 12.0.12 gerçekten muazzam.

Murat5117

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Xperia z2
Konular
11
Stabil kelimesi ve AOSP bir arada olmaz AOSP illa bir yerde sapıtıyor. 12.0.12 gerçekten muazzam.
Hocam ben bu romu yükledim ama dfps yi kapatamadim sytem rw yaptım solid Explorer ile prop dosyasını düzenledim her şeyi yaptım olmadı şuan global 13.07 kullanıyorum aynı işlemler bunda ise yaradı ama mui 13 ü sevemedim bir türlü

hsntat2

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Note 12 Pro 5G
Meslek
Aşçı
Konular
5
Hocam 12.0.2 sürümü zip olarak indirdim, şuan mmx 13.0.7 kurulu direk kurup fd yapayım mı?

matrixice

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Halit
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
10
hocam naçizane fikrim stabil ve miui yan yana olamaz. 12.0.12 yi uzun bir süre kullandım ve rom neresinden tutsan elinde kalıyor. dfps kapatıyorsun pil ve performans uygulaması , uygulamaların fpsini kısıtlıyor. Dfps 'yi kapatıp pil ve performansı kaldırayım diyorsunuz cihazın dokunmatiği garipleşiyor ve yine de kasmalara denk geliyorsun. Ayrıca batarya performansı da düşüyor. Xposed'la miu perf. save kurup joyose blokluyorsun yine olmuyor. Evet yine de miui kullanılacaksa size sonuna kadar katılıyorum. miui 12'ler 13'lere göre çok daha stabil. Şu anda Project Elixir son sürüm kullanıyorum. Batarya ve performans olarak şuanlık memnunum.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
hocam naçizane fikrim stabil ve miui yan yana olamaz. 12.0.12 yi uzun bir süre kullandım ve rom neresinden tutsan elinde kalıyor. dfps kapatıyorsun pil ve performans uygulaması , uygulamaların fpsini kısıtlıyor. Dfps 'yi kapatıp pil ve performansı kaldırayım diyorsunuz cihazın dokunmatiği garipleşiyor ve yine de kasmalara denk geliyorsun. Ayrıca batarya performansı da düşüyor. Xposed'la miu perf. save kurup joyose blokluyorsun yine olmuyor. Evet yine de miui kullanılacaksa size sonuna kadar katılıyorum. miui 12'ler 13'lere göre çok daha stabil. Şu anda Project Elixir son sürüm kullanıyorum. Batarya ve performans olarak şuanlık memnunum.
Pil ve Performans uygulaması kalkarsa performans almak için termal modül gerekir. Bunu bir çok kez anlattım ama siz denk gelmemişsiniz.
MIUI 12 gayet stabil aslında istediğinizi romu kullanabilirsiniz. Yukarıda söylediğim şey varsayım değildir. AOSP her zaman sorun çıkarıyor bu cihaz için kullanıcı pozisyonunda olan sağlam bir geliştirici yok o nedenle asla öyle sağlam bir sürüm gelmiyor.

matrixice

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Halit
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
10
Pil ve Performans uygulaması kalkarsa performans almak için termal modül gerekir. Bunu bir çok kez anlattım ama siz denk gelmemişsiniz.
MIUI 12 gayet stabil aslında istediğinizi romu kullanabilirsiniz. Yukarıda söylediğim şey varsayım değildir. AOSP her zaman sorun çıkarıyor bu cihaz için kullanıcı pozisyonunda olan sağlam bir geliştirici yok o nedenle asla öyle sağlam bir sürüm gelmiyor.
Hocam termal modülde kuruluydu ona rağmen arayüzde kasmalar hatta YouTube videolarında bile fark edilir ara ara kasmalar oluyordu. Termal modül varken durduğu yerde şarj olurken bile 50 dereceleri görmüştü. Zaten size de bahsetmiştim. Maalesef ben bahsettiğiniz performansı göremedim. Şuanki kullandığım aosp de henüz hataya denk gelmedim. Ne arayüzde ne de videolarda takılma görmedim. MIUI pil ömrü adına, hertze çok fazla müdahele de bulunuyor. Sadece uygulamaları dondurup veya kaldırmak suretiyle yapılan girişimler sonuçsuz kalıp daha farklı sorunlara yol açıyor.

Son düzenleme:
Üst Alt