Soru Hangi rom

huseyinsoyluu

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xiaomi 5S
Konular
21
Xiaomi 5s 3gb ram 64Gb telefonunu kullanmaktayım. Telefonumda oynadığım Mobile Legends ve Final Fighter oyunları ciddi bir biçimde fps düşüşü yapıyor.Oyunlarda kasmayacak bir Rom arıyorum.Bildiğim kadarıyla Miuipro,Epicrom ve Lineageos en iyileriymiş.Bunların arasından hangisini önerirsiniz ? Veya root atmak daha mı faydalı olur, önerilerinizi bekliyorum...

snndcl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aranan Kan
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
Bilişim Öğretmeni
Konular
28
sadece root atınca bir şey olmuyor benim bildiğim(kesin değil) rootla rom kurmak lazımki bi fark olsun. eu roma geçmeyi denedin mi hiç belki orda fark eder

Oyla:

huseyinsoyluu

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xiaomi 5S
Konular
21
sadece root atınca bir şey olmuyor benim bildiğim(kesin değil) rootla rom kurmak lazımki bi fark olsun. eu roma geçmeyi denedin mi hiç belki orda fark eder
Root ile program kuruluyor sanırım oradan çekirdeklerin çalışma gücünü arttırabiliyorsun sanırım.Eu rom tam olarak karşılığı nedir ? Benim şuan ki romum Miui Global 9.6.27 Beta

Oyla:

taha.blt

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
36
" Eu Rom, haftalık Çin beta sürümlerini temel olarak kullanır. Fakat avrupaya göre dizayn edilir. Gereksiz birçok şey kaldırılır. Eu romun amacı çok özellik eklemektense stabil yani kararlı ve akıcı romlar yapmaktır."
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
*Mi 5s de Eu rom kullanıyorum. Oyun oynamayan biri için sadece eu rom yüklemek yeterli çok akıcı oluyor cihaz.
Ama mi 5s de yüksek fps oyun oynaman için ekstra işlemler gerekir. Kernel değiştirmek ve termal kontrolü kapatmak gerekir.
*Kernel ve termal kontrol değiştirilince de cayır cayır ısınır telefon. 45 derecelere çıkar.
*Forumda bu şekilde telefonu kullanan arkadaş çok sorun olmuyor demek ki.

Son düzenleme:
Oyla:

xottoman

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdurrahman
Cihazım
Mi 5S 64
Meslek
Öğrenci
Konular
30
Eu rom( haftalık olan) + lkt magisk modulunu balanced modda kur miss

Oyla:

snndcl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aranan Kan
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
Bilişim Öğretmeni
Konular
28
" Eu Rom, haftalık Çin beta sürümlerini temel olarak kullanır. Fakat avrupaya göre dizayn edilir. Gereksiz birçok şey kaldırılır. Eu romun amacı çok özellik eklemektense stabil yani kararlı ve akıcı romlar yapmaktır."
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
*Mi 5s de Eu rom kullanıyorum. Oyun oynamayan biri için sadece eu rom yüklemek yeterli çok akıcı oluyor cihaz.
Ama mi 5s de yüksek fps oyun oynaman için ekstra işlemler gerekir. Kernel değiştirmek ve termal kontrolü kapatmak gerekir.
*Kernel ve termal kontrol değiştirilince de cayır cayır ısınır telefon. 45 derecelere çıkar.
*Forumda bu şekilde telefonu kullanan arkadaş çok sorun olmuyor demek ki.
hocam bende de mi 5s plus var telefon 40+ derece olunca özellikle şarj sırasında cayır cayır kasıyor ama nasıl kastığını anlatamam öyle fazla acaba kernel falan iyi gelir mi sence ?

Oyla:

taha.blt

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
36
hocam bende de mi 5s plus var telefon 40+ derece olunca özellikle şarj sırasında cayır cayır kasıyor ama nasıl kastığını anlatamam öyle fazla acaba kernel falan iyi gelir mi sence ?
Termal kontrolü kapatan mod vardı. Denemiştim performansı artıyor. Fakat çok aşırı ısınıyor diye kaldırdım. 45 derecelere hatta daha üstüne çıkıyor diye kaldırdım.

Oyla:

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Örnek olarak eski mi 5 telefonumda ben android 6.0.1 kullanıyordum batarya süresi artması ve and 7 den sonra çekirdeklerin kapanması sebebi ile , deneye bilirsiniz,
mi room için rom varsa onuda deneye bilirsiniz ,

Oyla:

bitexx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TuGi
Cihazım
Poco X3
Meslek
CNC tekniker
Konular
9
Şuan mi5s MIUI 10 kullanıyorum magisk Root var telefonumda ama MIUI arayuzunu sevdiğim için farklı ROM kurmak istemiyorum yedekleme yapmayada biraz üşeniyorum açıkçası ek olarak kullandığım Magisk LKT 1.8 modülü ve Kernel adiutor programı Kernel içinden iki profil oluşturdum default ve game diye game kısmında tüm çekirdekler aktif çekirdek kontrolü kapalı ve çekirdek frekansları en üstlerde telefon ısınma yapıyor aslında soğuk tutabilsen stabil çalışacak ama malum yaz ayı hepten ısınıyor oyun bitince kendi default profiline geçerek default ayarlarına çeviriyorum açıkçası bu işten sıkılmaya başladım oraya gir onu aç buraya gir bunu kapat bazen bakıyorum yeni çıkmış telefonlar 170bin AnTuTu puanları alıyor mi5s çıkalı kaç sene oldu aynı puanları alıyor işlemci sd821 amiral bir işlemci ama bu telefona olmamış resmen normal kullanım ideal ama oyun için insanı çileden çıkarıyor rom degistirmeyi çok düşündüm fakat MIUI dan vazgeçmek istemiyorum çok alıştım çünkü :)

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt