Yardım Hangi Rom Yüklemeliyim?

Furkiicann

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
Note 9 pro
Konular
2
Herkese merhaba, daha önce farklı bir rom vardı telefonumda 1 ay kadar önce Türkiye V14.0.1.0.SJZTRXM rom yükledim fakat renkler aşırı derecede soluk instagram ve youtube da özellikle çok bariz belli bir saniyeliğine renkler normal gözüküyor daha sonra tekrar soluk oluyor bazı ayarları denedim ama çözüm olmadı. Şimdi rom değiştirip deniycem fakat hangi rom kurmalıyım bilemedim

EEA - V14.0.5.0.SJZEUXM
GLOBAL - V14.0.3.0.SJZMIXM

bu ikisi arasında kaldım. Hangisini önerirsiniz yada önerebileceğiniz farklı rom var mı?

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
286
Her ikisini de deneyin bence, her birini 2-3 gün kullanın, en çok memnun kaldığınızda kalın

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

birGaripYolcu

Düşündüğün gibi yaşarsın.
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdal
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Mak.Tekn.
Konular
20
indirmeler yavaş olunca artık indiriyimde deneyeyim diyemiyor kimse :)

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
286
Hızlı indirmenin formülünü Sayın HiddeNKinG hocam paylaştı, o nedenle bir sorun yok yada olmaması lazım

Furkiicann

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
Note 9 pro
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Her ikisini de deneyin bence, her birini 2-3 gün kullanın, en çok memnun kaldığınızda kalın

EEA olanı indirdim sürekli rom yükle uygulamaları tekrar kur derdiyle uğraşmak istemedim açıkcası angel~~

Onu indirdim hocam deniycem

indirmeler yavaş olunca artık indiriyimde deneyeyim diyemiyor kimse :)
Sürekli rom değiştirmiyorum renklerde sorun olduğu için değiştirmek istedim yoksa dediğiniz gibi indirmeleri aşırı yavaş romların başlattığımda 2-3 saat gösteriyordu iyi ki dışarıda işlerim vardı da dönene kadar indirmiş :D

Son olarak ben bootloader kilidini ilk rom değiştirirken açmıştım sonra TR roma geçince kilitlemiştim şimdi tekrar açmam gerek sanırım fastboot olarak kuracağım çünkü, eğer açmam gerekiyorsa yine 1 hafta kadar mı ne beklemiştim yine beklemem gerekecek mi?

umutphlvnoglu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Siber güvenlik
Konular
21
EEA olanı indirdim sürekli rom yükle uygulamaları tekrar kur derdiyle uğraşmak istemedim açıkcası angel~~

Sürekli rom değiştirmiyorum renklerde sorun olduğu için değiştirmek istedim yoksa dediğiniz gibi indirmeleri aşırı yavaş romların başlattığımda 2-3 saat gösteriyordu iyi ki dışarıda işlerim vardı da dönene kadar indirmiş :D

Son olarak ben bootloader kilidini ilk rom değiştirirken açmıştım sonra TR roma geçince kilitlemiştim şimdi tekrar açmam gerek sanırım fastboot olarak kuracağım çünkü, eğer açmam gerekiyorsa yine 1 hafta kadar mı ne beklemiştim yine beklemem gerekecek mi?
Geliştirici seçeneklerini aktif et ve geliştirici seçeneklerine gir altta miui kilit açma durumu mu ne bişey yazar ona bikere bas açılır önceden actiysan eski işlemleri yapmana gerek kalmaz birde o miui hesabında oturum açmış olman lazım ve bence eğer varsa hindistan yoksa global yada eea kullanmalısın tr romlar çöp iyi forumlar.

drjacob

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
dr jacob
Cihazım
...
Konular
25

deneyimlerini paylaş hocam.

Furkiicann

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
Note 9 pro
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Geliştirici seçeneklerini aktif et ve geliştirici seçeneklerine gir altta miui kilit açma durumu mu ne bişey yazar ona bikere bas açılır önceden actiysan eski işlemleri yapmana gerek kalmaz birde o miui hesabında oturum açmış olman lazım ve bence eğer varsa hindistan yoksa global yada eea kullanmalısın tr romlar çöp iyi forumlar.
Aynen ayarı açınca sorunsuz kilit açıldı teşekkürler bilgilendirme için.

deneyimlerini paylaş hocam.
Rom iyi stabil bir sorunla karşılaşmadım pil de gayet yeterli günümü rahatlıkla çıkarıyorum ki sürekli elimde aktif kullanmama rağmen. Benim bu rom a geçmemin asıl sebebi instagramda ki renklerin soluk olmasıydı bu romda geliştirici ayarlarında hw bildirimi diye bir şey vardı onu açınca renkler kendine geldi TR romda o ayar yoktu ama dün fark ettim ki renkelr yine soluklaşmaya başladı bu sorun neyden kaynaklı artık çözemiyorum telefonu değiştirene kadar böyle kullanmaya devam edicem artık. Birde TR romda yeni widgetler vardı ekrana widget eklemek istediğimde uygulama kasası açılıyordu EEA romda bu yok maalesef eksi olarak bunu diyebilirim.

Üst Alt