Soru Hangi Rom u Kullanmalıyım?

ByCanakci61

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serhat
Cihazım
Poco X3
Konular
3
Öncelikle iyi forumlar herkes. Cihaz Mi 8 SE. Xiomi eu MIUI 12 beta kullanıcısıyım. Eu romlar MIUI 10 zamanları gayet stabil çalışırdı ama sonradan eu romların bozulduğu düşüncesindeyim. Arayüz deki takılmalar, gecikmeler vs. Örnek veriyorum son kullanılanlar sekmesi bazen 60 FPS bazen 20-25 FPS hissi yaratıyor. Lafın kısası bana onerebileceginiz başka rom varmıdır? Magisk daha önce kullanmadım kurmamı önerirmisiniz?
Şimdiden teşekkürler

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Magisk kullanmanızı öneririm. Romlar hakkında bir önerim yok ama mi 8 se konusunu inceleyebilirsiniz.

Oyla:

ByCanakci61

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serhat
Cihazım
Poco X3
Konular
3
Konuya ek olarak. Bildirim çubuğum MIUI 11 arayuzune sahip sebebi nedir? Birde bi arkadasin kamera modlarında clon mod o
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Magisk kullanmanızı öneririm. Romlar hakkında bir önerim yok ama mi 8 se konusunu inceleyebilirsiniz.
Teşekkür ederim hocam öneriniz için

Oyla:

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Eu rom halen daha stabil ve akıcı hocam, beta yerine stabil sürüm yükleyebilirsiniz. Miroom eu rom kadar akıcı değil, fazla pil tüketiyor.

Oyla:

ByCanakci61

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serhat
Cihazım
Poco X3
Konular
3
Eu rom halen daha stabil ve akıcı hocam, beta yerine stabil sürüm yükleyebilirsiniz. Miroom eu rom kadar akıcı değil, fazla pil tüketiyor.
Hocam eu rom stabil kullanıyordum yinede o menü geçişlerinde ki takılma sorununu düzeltemedim

Oyla:

aors

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi8 SE
Konular
44
Android 9 lu miui 11 li stabil rom kullanmanızı tavsiye ederim, miroom, Masik, eu, revos farketmez

Oyla:

Numan2094

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Numan
Cihazım
Poco x3 pro ;)
Konular
29
Hocam cihazınızda sd 710 var.Aosp romlar her zaman bütün romlardan daha hızlıdır.Benim cihazın redmi note 8 sd 665 var sizin işlemcinizden bile düşük bir işlemci.Bende aosp rom olan evolution x yükledim.Cihazda en ufak kasma yok çok hızlı bataryası çok çok iyi mükemmel diyebilirim.Eğer cihazınız miui arayüzünde kasıyorsa kesinlikle aosp bir rom yükleyin

Oyla:

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Hocam eu rom stabil kullanıyordum yinede o menü geçişlerinde ki takılma sorununu düzeltemedim
Hocam romla uğraşmak istemiyorsanız geliştirici seçeneklerinden animasyon hızlarını düşürerek performansı yükseltebilirsiniz. Miui arayüzüne sahip romlar fazla animasyon yaptığı için cihazlarda kasmalara neden olabiliyor, temiz kurulum yapabilir, sürüm düşürebilir yada aosp- posp rom deneyebilirsiniz.

Oyla:
Üst Alt