Soru Hangi modemi verecekler.....?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Fire

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
38
Arkadaşlar bundan 1 ay önce kadar binamıza fiber kutu konuldu ve gpon dedikleri sistem geldi dün bu altyapı aktif edilmiş onu öğrendim ve şuan kullanmakta olduğum d smarti arayıp fibere geçmek istediğimi söyledim türk Telekom altyapısı ile olan pakete anlaşma yaptık 24mbps dow 4mbps upload şeklinde gelip kurulum yapacaklar benim size sormak istediğim şu evde 4 cihaz var d smartin fiber için verdiği modem hangisidir ? 4 cihazı kaldırır mı ? Kaldırmıyor ise hangi modemi almamı önerirsiniz ?

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MelPro53

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Melih Aslıyüksek
Konular
13
Arkadaşlar bundan 1 ay önce kadar binamıza fiber kutu konuldu ve gpon dedikleri sistem geldi dün bu altyapı aktif edilmiş onu öğrendim ve şuan kullanmakta olduğum d smarti arayıp fibere geçmek istediğimi söyledim türk Telekom altyapısı ile olan pakete anlaşma yaptık 24mbps dow 4mbps upload şeklinde gelip kurulum yapacaklar benim size sormak istediğim şu evde 4 cihaz var d smartin fiber için verdiği modem hangisidir ? 4 cihazı kaldırır mı ? Kaldırmıyor ise hangi modemi almamı önerirsiniz ?

Eve kadar fiber optik kablo çekili değilse gelip adsl takıp gidiyorlar haberin olsun hayal kırıklığı yaşarsın.Turkcell dışında eve fiber çeken bir firma görmedim kime sorsam kendiniz çekin diyor az maliyetide yok kablo parası ve işçilik parası çok fazla tutuyor ben superonline a bağlattırdım 200 mbps internet 150 tl geldiler eve fiber çektiler türk telekom hala kendiniz çekin diyor.Resimdeki gibi 2.bir gpon cihazı gelmezse anlayınki sizi kazıklıyorlar binada kutu olsa bile fiber alıyorsunuz anlamına gelmiyor.

Ekli dosyalar

• superonline-ve-turkcell-tv-magduriyeti-1.jpg
    superonline-ve-turkcell-tv-magduriyeti-1.jpg
    141,1 KB · Görüntüleme: 17

aergun

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ergun
Cihazım
Redmi note 8
Konular
2
2.bir gpon cihazı
Bu dediğinizin görevi nedir hocam?Bende de fiber var ama bu ikinci alet yok.

Fire

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
38
Eve kadar fiber optik kablo çekili değilse gelip adsl takıp gidiyorlar haberin olsun hayal kırıklığı yaşarsın.Turkcell dışında eve fiber çeken bir firma görmedim kime sorsam kendiniz çekin diyor az maliyetide yok kablo parası ve işçilik parası çok fazla tutuyor ben superonline a bağlattırdım 200 mbps internet 150 tl geldiler eve fiber çektiler türk telekom hala kendiniz çekin diyor.Resimdeki gibi 2.bir gpon cihazı gelmezse anlayınki sizi kazıklıyorlar binada kutu olsa bile fiber alıyorsunuz anlamına gelmiyor.
Hocam d smart ile konuştuğumuzda dediler kabloyu biz çekeceğiz diye merak etmeyin ilk 5 metreye kadar ücretsiz ondan sonra metrelik olarak ücretli kablo çekimi diye kabloyu onlar çekecekler onda sorun yok kendileri bu hizmeti yapıyorlar zaten adls takamazlar anlaşmamız fiber üstüne dava açma ve direk kazanma hakkımız var benim sorduğum hangi modemi veriyorlar genelde TP link 300mbps fiber modemi veriyorlarlarmis bu modem iyimidir

Fire

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
38
Hocam binada ki kutu fiber kutusu zaten kutu bir ay önce takılırken izledim adamla konuştum bu kutu ile isterseniz özel anlaşma yapıp 1000e20 hız alabilirsiniz bu kutudan dairenize bir fiber kablo gelecek öyle internet kullanacaksiniz dedi. Zaten tam fiber denilen gerçek ve yüzde yüz hız alınan iki fiber türü varmış biri binaya kadar biri daireye kadar ikisinden biri de olsa düşük ping 100mbps tamamı alınabiliyormus ben zaten millenicomdan altyapı sorgulayınca maksimum hız 100cikiyor

Fire

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
38
Hem zaten yalan söylemiyor olabilirler gpon diyerek binamız daha 5 senelik yeni bir bina altyapısı vs eski değil yani o yüzden yeni binaların geneline gpon takıyorlarmis

mert258

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi8
Konular
16
Ben şuanda turktelekom adsl kullanıyorum bizim binanın duvarına siyah küçük bi kutu koydular beyaz bi kablo bağlı yolda turktelekom çalışanlarını gördüm martta taahüt bitiyor türknete geçiş yapıcam dedim bana şubat ayında başvuru yaparsam turktelekomun binaya hat çekiceğini söylediler doğruluğu varmıdır söylediklerinin bilginiz varmı?

MelPro53

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Melih Aslıyüksek
Konular
13
2.bir gpon cihazı
Bu dediğinizin görevi nedir hocam?Bende de fiber var ama bu ikinci alet yok.
Demek ki gerçek fiberiniz yok şu an dahili fiber alıcılı modem piyasada yok huawei bir tane çıkarmıştı sorunlu olduğu için piyasadan çekildi.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Demek ki gerçek fiberiniz yok şu an dahili fiber alıcılı modem piyasada yok huawei bir tane çıkarmıştı sorunlu olduğu için piyasadan çekildi.
Ya da evinizdeki prizlerde fiber alıcısı var.

experz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T
Konular
1
Çok yanlış bir seçim olmuş bence.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt