Yardım Hangi cihaz alınmalı?

Yenibirkullanıcı

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yavuz
Cihazım
redmi nıte
Konular
1
♞ Selam arkadaşlar dün redmi note 14 serisi tanıtıldı. Cihazları satın alırken Note 13 serisinden farklı olarak dikkat etmemiz gereken birkaç nokta var.

1) Geçen sene sadece note 13 proda snapdragon işlemci bulunmaktaydı. Bu sene ise sadece note 14 pro plusda snapdragon işlemci var.(diğer işlemci bir süre sonra sapıtıyor,daha uzun şarj süresi ve stabil cihaz isteyenler bu modele yönelmeli)

2) 12 gb rame sahip pro plus modeli lddr4x ile gelirken 16gr rame sahip olan model ise ldrr5 ile geliyor.

3) 256 gb depolamaya sahip pro plus ufs 2.2 ile gelirken 512 gb lık model ufs 3.1 ile geliyor.

4) 14 pro plus xiomi nin yeni tanıttığı silikon karbon pil ile geliyor 4 sene performans kaybı olmayacağı iddia ediliyor.
(Tüm markalarda bundan sonra çıkacak cihazlarda muhtemelen bu kullanılır,pil sorunundan kurtulduk gibi)

5) 14 pro plus kutudan 90w destekleyen adaptörle çıkıyor.

Sonuç olarak bu cihazı almak isteyenler yukarıdaki maddeleri göz önünde bulundurursa: 16/512 lik modeli tercih etmeleri daha doğru olur.
Az önce telefoncu arkadaşımla görüştüm. Yd cihazlar max 2-3 haftaya sarı siteye düşermiş.( band 20 olmamasını sorun etmeyenlere alabilir)

burhan0660

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
27
7s gen 3 yerine en azından 8s gen3 veya 7+ gen2 olsaydı keşke 4 yıl sonunda batarya sorunuyla değilde performans problemleriyle yüz yüze gelebiliriz "saf android tabanlı birşey kurulursa gündelik işleri uzun süre yine yapar"

Yenibirkullanıcı

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yavuz
Cihazım
redmi nıte
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
burhan0660 Ben 4 sene sonra da kullanılabileceğini düşünüyorum. Püf noktası gereksiz güncelleme yapmamak. (Örneğin hyperos güncellemesi yapılan cihazların arayüzde bile anlık frame atlama sorunu)
Evde note 8 pro var.4 sene önce ilk çıktığında alıp stabil endonezya romu yükleyip sistem güncellemelerini kapattım.Wp,instagram dışında zorunlu uygulama dışındakileri bile güncellemedim.
Cihaz hâla takır takır çalışıyor.Kullanmaktan sıkılıp babama verdim.
14 pro plus 16/512 liği alıp eu rom ardındın hint modemi yükleyip. 4-5 sene kullanmayı düşünüyorum.
Bakalım…

burhan0660

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
27
burhan0660 Ben 4 sene sonra da kullanılabileceğini düşünüyorum. Püf noktası gereksiz güncelleme yapmamak. (Örneğin hyperos güncellemesi yapılan cihazların arayüzde bile anlık frame atlama sorunu)
Evde note 8 pro var.4 sene önce ilk çıktığında alıp stabil endonezya romu yükleyip sistem güncellemelerini kapattım.Wp,instagram dışında zorunlu uygulama dışındakileri bile güncellemedim.
Cihaz hâla takır takır çalışıyor.Kullanmaktan sıkılıp babama verdim.
14 pro plus 16/512 liği alıp eu rom ardındın hint modemi yükleyip. 4-5 sene kullanmayı düşünüyorum.
Bakalım…
hayırlı olsun diyelim şimdiden söylediğim işlemciler orta üst seviye olduğu için 4 yıl sonunda o tür sorunlar da az olur diye demiştim aslında ikimizde aynı şeyi söylüyoruz

befearless76

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
berkan
Cihazım
htc
Konular
0
merhaba,bu cihazın türkiye satış fiyatı ne olur acaba asagı yukarı 16/512 olanı..bu arada mi 13t pro mu yoksa note 14 pro plus mı tavsiye edersınız

ci021

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
cihat
Cihazım
redmi4
Konular
6
Bunlarda kayıt nasıl olur acaba bir de global ne zaman cikar.. Note pro serilerinin hiçbirinde snapdragon olmayacak mı acaba. Pluslari bir türlü sevemedim

Üst Alt