Sohbet Half Life : Alxy 12 Yıllık Hayal Kırıklığı

attcaksaw

Cezalı Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Bar Şefi
Konular
99
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
ABD’li video oyun geliştirici firması Valve‘in geçtiğimiz günlerde tanıttığı Half-Life: Alyx serinin devamı için de kritik bir konumda olacak. Firma, Half-Life 3 hazırlıkları için ilk olarak Alyx’in başarı durumunu gözetecek. Sonuçlar tatmin edici olursa firma, devam oyunu için hazırlıklara başlayacak.

Half Life 3 için karar verilecek
Valve’in, oyun dünyasında büyük ilgi gören serisi Half-Life son dönemde teknoloji gündeminde sık sık yer alıyor. Bunun sebebi oyun severlerin hikayenin devamını beklemesi ve ABD’li firmanın yeni bir oyun duyurması oldu.
Half-Life 2‘den sonra serinin hayranları hikayenin buradan devam etmesini beklerken firmanın duyurusu aslında çok da mutlu edici bir haber olmadı. Çünkü Valve‘in yakın zamanda fragmanını yayımladığı ve sistem gereksinimlerini açıkladığı Half-Life: Alyx, konu olarak Half-Life 1 ve Half Life 2 arasında gerçekleşen olayları baz alacak. Bu durum oyuncular tarafında biraz hayal kırıklığı yarattı.
Oyunun uyandırdığı yankı böyle olurken, Half-Life 3 hazırlıklarının başlaması için ilk koşul duyurulan bu oyunun başarılı olması oldu. Oyun dünyasında bu durumun nasıl karşılık bulacağı ise merak konusu.
Half-Life 3‘ün akıbetini belirleyecek oyun için bazı detayları hatırlayalım. Mart 2020’de piyasaya sürülecek olan yeni Half-Life oyununun geçtiğimiz günlerde belli olan sistem gereksinimleri de şöyle oldu:
İşletim sistemi: Windows 10
İşlemci: Intel Core i5-7500 / AMD Ryzen 1600
Bellek: 12 GB
Ekran kartı: Nvidia GTX 1060 / AMD RX 580 – 6GB RAM

Kaynak: Shiftdelenet​

Ciddi anlamda sevinemedim Half Life 3 beklerken böyle bir oyun çıkması ve üstüne üstülük VR olması oda yetmezmiş gibi minumum sistem gereksinimleri keşke çıkmasaydın dedirtiyor adama bu nedir arkadaş.

Çirkin kral

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Can
Cihazım
Mi Max 2
Konular
28
Halflife oynamak için binlerce lira para bayılacak binlerce insan var. Bilerek yapılmış birşey bence. Bizede Twitch de yayin izlemek düşer smoking~~

attcaksaw

Cezalı Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Bar Şefi
Konular
99
Halflife oynamak için binlerce lira para bayılacak binlerce insan var. Bilerek yapılmış birşey bence. Bizede Twitch de yayin izlemek düşer smoking~~

Valla bende para bayılacak insanlar içindeyim büyük ihtimalle oyun çıkana kadar para biriktirip hemen PC'mi güçlendirmeliyim. :D

sese61

Security
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
18
Bu mınumum sistem mı yoksa max sistem gereksınımlerı mı :)

equuleus

Sun Wukong.
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Can
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
75
Valve yine öncülük yapmak istiyor hocam.Her oyunda olduğu gibi.VR'da yeni bir çağ açacak anlaşılan.

Cuploomba

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yunus
Cihazım
Mi 9T
Konular
5
Vr sistemi olup bu oyunu oynayacak kiside bu sistemden cok daha fazlasi vardir zaten. Dogal olarak

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

attcaksaw

Cezalı Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Bar Şefi
Konular
99
Vr için mesala bu 100 TL lik vr'lar oluyormu yoksa oculus rift gibi şeyler mi almamız lazım?

Destiny97

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğrenci
Konular
36
Bu normal neden şaşırdınız ki? Valvenin amacı teknoloji sattırmak. Bunu half life 2 ile steamı yükleterek de yapmıştı ve hepimiz şuanda steamı seviyoruz. Aynısı ileri zamanda vr içinde geçerli olacak.

attcaksaw

Cezalı Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Bar Şefi
Konular
99
Bu normal neden şaşırdınız ki? Valvenin amacı teknoloji sattırmak. Bunu half life 2 ile steamı yükleterek de yapmıştı ve hepimiz şuanda steamı seviyoruz. Aynısı ileri zamanda vr içinde geçerli olacak.

VR dediğimiz şey 4-5 bin TL'den başlıyor Türkiye de yaşıyoruz Amerika da değil. Zenginlere geldi Half Life Alxy . Steam'e 5 bin tl vermedik. :)

Üst Alt