hafıza

yucelkaya

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
11
dosya yöneticisindeki herşeyi siliyorum yinede 8 GB dolu gözüküyor sebebi ne olabilir

yucelkaya

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
11
Cvp: hafıza

proton252 pid=9033 dateline=1410089443' Alıntı:
yucelkaya pid=9027 dateline=1410088032' Alıntı:
proton252 pid=9020 dateline=1410082811' Alıntı:
Oyun ve programlara ait data dosyaları, rom, tema ve cvm yedeği vs olabilir.
Nasıl silebilirim peki bunları

Her hangi bir dosya yöneticisi ile kendiniz silebilirsiniz, araçlar  uygulamasından temizleyici programını kullanabilirsiniz, gerekli dosyaları yedek alıp fabrika ayarlarına dönebilirsiniz vb. 

Gördüğünüz gibi bir çok yolu var, tercih sizin.
araçlar - temizleyici  kullandım ama hala duruyor fabrika ayarlarına döndüm yine duruyor format attım hala duruyor :) başka ne yapabilirim

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Re: RE: Cvp: hafıza

yucelkaya' Alıntı:
chatin_62 pid=8921 dateline=1409848308' Alıntı:
Cihazın toplam hafızası ile kullanıcıya ayrılan Data partisyonu farklı şeylerdir.
16GB bir cihazın da aslında 8gb sistem partisyonu için yer ayırması normal değil. 6GB falan ayrılmalı ve size 10GB gibi bir alan kalmalı.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
dosya yöneticisinde gözat bölümüne baktığımda bölüm bölüm ayırmış örnek müzikler 1 gb resimler 520 mb vs. Ama karışık diye bi bölüm var 5,73 GB ne olduğunu anlamadım bilginiz varmı ne olabileceği hakkında

Bu bölüm, adı da üzerinde olduğu üzere karışık olan dosyaların toplandığı bölüm.
Aslında biraz bilgisayar bilgisine ihtiyacınız var. Dosyalar, klasörler, dosya yapıları v.s. Bunlarla ilgili Google'da biraz araştırma yaparsanız hem yapmak istediklerinizi daha kolay yapar hem de yazdıklarımızı daha kolay anlarsınız.
Bazı dosya yöneticileri, kullanıcılara kolaylık olsun diye ağaç yapısı yerine tür yapısını kullanıyorlar. Yani tüm hafızayı tarayarak bilinen dosya türlerini ayırıyorlar. Sizin hangi klasörlere koyduğunuzun bir önemi olmadan tüm videoları video bölümüne, tüm resimleri resim bölümüne, tüm müzikleri müzik bölümüne v.s. koyuyorlar. Bu dosyaların dışında daha yüzbinlerce dosya türleri var. İşte bunları da diğer diye ayırıyorlar.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Oyla:
Üst Alt