Soru Güneş ve şarj

TheRick

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Özcan
Cihazım
Mi 8
Konular
5
Arkadaşlar telefonun 35 dakika falan güneşte kaldı. İlk başta koyduğum yer gölgeydi. Sonra güneş gelmiş. Neyse telefonu fark ettiğimde hemen gölgeye alıp soğuk betona koydum. Isı hemen düştü ama telefon siyah renk olduğu için çok acayip ısınmış ekrana el değmiyordu. O derece sıcaktı. 10 dakikada soğudu ama batarya zarar gördü mü onu merak ediyorum. Normalde sizde de oluyor mu bilmiyorum ama benim telefon şarj edince yüzde 100% den %96 ya hemen düşüyor 5 dakika içinde. Sonra baya yüzde 96 oyalanıyor sonra normal seyrinde gidiyor. İlk aldığım da normalde. Şimdi güneşte kalınca ne bileyim sanki daha hızlı oluyor gibi hissettim. Bir de hiç şarj etmeden sonuna kadar bitirdim. Ekran süresi aldım bir bakın. Benim telefon normal mi? Hiç veri kullanmadım bu arada hep wifi idi. Ama veri de %6 şarj yemiş o konu hakkında da bir bilginiz varsa. Bir de %100 den 96 ya sizin de hızlı düşüyor mu?
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

TheRick

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Özcan
Cihazım
Mi 8
Konular
5
Şu an değişim yapılacak bir durum gözükmüyor. Ekran süreniz gayet iyi.
Batarya süresinin kullanımla çok ilgisi var. O yüzden karşılaştırma doğru olmayabilir.
Anladım ne demek istediğinizi ama işte 3400 alıp 3000 gibi kullanırsak 1 yıl dolmadan ne anladık biz tüketici olarak bu işten. Allah'tan mi8 pro almamışım onunki 3000 idi şimdi o olsa 2700 mah olmuştu o zaman bunun batarya yüksek diye ekrandan parmak izi özelliğini görmezden gelmiştim. Gerçi mı 9 3300 mah insan 4000 yapar şunu iş güzar Xiaomi. Neyse bundan sonra 4000-5000 arası bataryası olan bir telefon alacağım bunu öğrendiğim iyi oldu madem böyle hızla ölüyor aşağı doğru.

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
286
Anladım ne demek istediğinizi ama işte 3400 alıp 3000 gibi kullanırsak 1 yıl dolmadan ne anladık biz tüketici olarak bu işten. Allah'tan mi8 pro almamışım onunki 3000 idi şimdi o olsa 2700 mah olmuştu o zaman bunun batarya yüksek diye ekrandan parmak izi özelliğini görmezden gelmiştim. Gerçi mı 9 3300 mah insan 4000 yapar şunu iş güzar Xiaomi. Neyse bundan sonra 4000-5000 arası bataryası olan bir telefon alacağım bunu öğrendiğim iyi oldu madem böyle hızla ölüyor aşağı doğru.
Bunları çok fazla kafanıza takmayın ve cihazınızın keyfini çıkarın, Max4 çıkınca seneye, ben sizi haberdar ederim.. 5800 mAh batarya ile gelecek... Ekran biraz küçük ama... 7.2 inch

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Oyla:

TheRick

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Özcan
Cihazım
Mi 8
Konular
5
9 saat ekran süresi almışsınız daha ne istiyorsunuz? :D
Belki inanmazsınız ama ben 11 saat ekran süresi alıyordum. 10 saat ortalamaydı bende. Böyle bir düzene alışınca belki bana garip gelmiştir. Çünkü eski düzenime göre aşağı gitti. Bir de şansıma mı powerbank pro vardı bende şimdi. Onun bataryası şişmiş. İyice gözüm korktu. Onu da az önce öğrendim. Hiç kullanmadım neredeyse 2 yıl önce 120 liraya almıştım şimdi 194 lira olmuş. Xiaomi firmasını seviyorum ama bende dikiş tutmuyor. Powerbank çok az kullandım evde elektrik gidince ya da çok az dışarı götürüyordum toplasanız her ay bir kere doldur boşalt yapmışımdır. Bu kadar kolay basit şişmemeli bu bataryaları. Allah'tan telefonda bir şey yok. Geçen de haberde gördüm Xiaomi powerbank patlamış. Bende olmaz diyordum. Kılıftan çıkarttım ilk kez 1 yıldır kılıf takılıydı. Bı baktım şiş. İçini açtım. Vidaları söktüm ama arkadan itince diğer taraftan çıkması lazım öyle şişmiş çıkmadı. Patlar diye geri taktım. Duruyor bakalım. Xiaomi kaliteli yapıyor ama teknoloji kötü heralde anlamadım gitti. Alttan üstten hafif kalkmış baksanıza
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Oyla:
Üst Alt