Güncellenme yüklenmeme sorunu

• Konbuyu başlatan bakii
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 20
  • Görüntüleme 2K

bakii

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
baki
Cihazım
Mi Note Pro
Konular
3
Merhaba arkadaşlar, forunuz da yeni olmakla birlikte mi note pro kullanıcısıyım. daha öncede güncelleme ile ilgili yazmış olduğum sorunlara cevap vermiştiniz teşekkür ederim. fakat malesef ben twpr moda geçirmeyi başaramadığım için telefonu bir telefoncu arkadaştan destek alarak telefonuma global v7 leo yüklettim ekteki resim de de göreceğiniz gibi sürekli güncelleme alıyorum ama malesef yüklenmiyor, telefon sürekli orjinal recovery de kendini açıyor, bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

mavi06

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mükremin
Cihazım
Mi Note 3
Konular
5

Dediğim gibi donanımsal olarak radyo yok hocam

MI NOTE Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

bakii

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
baki
Cihazım
Mi Note Pro
Konular
3
Telefona dair tüm resmi tanıtımlar da FM Radio var kulaklık gerekir diyor. Yabancı formlarda bu bilgiyi doğruluyor ama sadece çindeki yerel kanalları alabiliyor deniliyor. Bu durum da burada çalışmayan bir özelliğe biz de yok diyebiliriz. Teşekkürler

Mi NOT Pro Bybaki

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Telefona dair tüm resmi tanıtımlar da FM Radio var kulaklık gerekir diyor. Yabancı formlarda bu bilgiyi doğruluyor ama sadece çindeki yerel kanalları alabiliyor deniliyor. Bu durum da burada çalışmayan bir özelliğe biz de yok diyebiliriz. Teşekkürler

Mi NOT Pro Bybaki
Cihazın özelliklerini ezbere bilmiyorum ancak burada bir mantık hatası var.
Eğer cihazda donanımsal olarak FM radyo varsa, FM radyo frekansları bellidir. 88-108Mhz arasındaki frekanslar FM Radyo frekansları olarak belirlenmiştir. Kimse kafasına göre bu frekansları değiştiremez. Değiştirirse bu FM radyo olmaz başka birşey olur.
Buna göre sadece Çin radyolarını alabilen FM Radyo olamaz. Bir örnekle daha iyi açıklayabilirim sanırım. Aşağıdaki radyo isimlerini elbette sallayacağım.
Diyelim ki arabanızdaki fm radyonuzu 106Mhz olarak ayarladınız ve İstanbul'dan Pekin'e doğru yola çıktınız. İstanbul'da bu frekansta İstanbul FM 'i dinlerken, İzmit'e geldiğinizde bu frekansta yayın yapan İzmit FM radyosunu dinlersiniz. Ankaraya geldiğinizde Bağlar FM olur bu. Erzurum'a geldiğinizde Dadaş FM, İran'a geldiğinizde Tahran FM, Hindistan'da Delhi FM, Pekin'e de Beijing FM dinlersiniz.
Yani yayın yapan radyo değişir ama frekanslar sabittir.

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

bakii

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
baki
Cihazım
Mi Note Pro
Konular
3
Hocam doğrudur o kadar anlamıyorum zaten. Ama cihazın resmi satış sitesin de ki özelliklerde ve diğerlerinde var olarak işaretlenmiş. Yabancı formlarda bu konuda apk isteyenlere de sadece çin yerel kanallarında işe yarar dendiği için böyle birşey yazdım. Ama siz tecrübe ve bilginiz ışığında yok diyorsanız doğrudur. Teşekkür ederim.

Mi NOT Pro Bybaki

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Hocam doğrudur o kadar anlamıyorum zaten. Ama cihazın resmi satış sitesin de ki özelliklerde ve diğerlerinde var olarak işaretlenmiş. Yabancı formlarda bu konuda apk isteyenlere de sadece çin yerel kanallarında işe yarar dendiği için böyle birşey yazdım. Ama siz tecrübe ve bilginiz ışığında yok diyorsanız doğrudur. Teşekkür ederim.

Mi NOT Pro Bybaki
Bana linkleri atabilirseniz müsait bir zamanımda bakabilirim.

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

bakii

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
baki
Cihazım
Mi Note Pro
Konular
3
Memnuniyetle. En kısa sürede

Mi NOT Pro Bybaki

Oyla:

bakii

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
baki
Cihazım
Mi Note Pro
Konular
3
Arkadaşlar Asus dair hiç bir apk dahi yüklememe me rağmen bot animasyonu Asus olarak açılmaya başlandı. Neden kaynaklanmış olabilir.

Düzeltiyorum restart yaptığım da MI olarak başlıyor ama ekran açılmadan ASUS animasyon çıkıyor. Bir türlü çözemedim.

Mi NOT Pro Bybaki

Son düzenleme:
Oyla:

bakii

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
baki
Cihazım
Mi Note Pro
Konular
3

Son düzenleme:
Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99

Hocam sizin cihazda FM Radyo yok. Cihaz özellikleri sayfası şu:

Burada FM Radyo yok.
Diğer linklerde bahsedilen şey ise Online radyo. Yani internet üzerinden dinlenebilen radyo. Kendi uygulaması ile de sadece Çin'deki Online Radyoları dinleyebiliyorsunuz. Yani sadece Çin radyolarının dinlenebilmesi olayı FM radyo değil Online radyo olması yüzünden.
Yetkin kişilerin verdiği cevaplarda da bu durumlar belirtilmiş. Birisi bir link verip ama burada radyo olduğu yazıyor falan demiş ama haklı olarak o link bizi ilgilendirmiyor, orası Xiaomi'nin resmi sitesi değil cevabını almış.
Sizin verdiğiniz linkin de Xiaomi ile ilgisi yok. Tamamen fake bir site. Xiaomi ile hiçbir alakası olmadığını şuradan da anlayabilirsiniz. Daha lansmanı bile yapılmayan, Şubat ayından falan bahsedilen telefonların satışları başlamış. Mesela Mi5 ve Mi5 Pro.

Oyla:

bakii

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
baki
Cihazım
Mi Note Pro
Konular
3
Eyvallah Dostum. Çok teşekkür ederim.