Yardım Güncellemelerden Dolayı Yaşanan Aşırı Şarj Tüketimi

Ramazannx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ramazan
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Miui Global 12.0.3 Stable
Telefon Modeli
Mi 8 Lite
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Merhaba, Ben iki yıldan fazladır Xiaomi Mi 8 Lite kullanıyorum. Telefonu; Miui 9 arayüzü ile teslim aldım, yani orijinal ve olması gereken arayüz ile...
Telefonun şarjı ilk zamanlar, ne yaparsam yapayım iki gün dayanıyordu ta ki Miui 10 güncellemesi gelene kadar... Güncellemeden sonra şarj tüketimi bir güne düştü, daha sonra Miui 11 güncellemesi ile on iki saate düşen şarj tüketimi, son olarak Miui 12 güncellemesi ile dört saate düştü...

Hali ile telefonu sürekli şarj etmek zorunda kalıyordum ve bundan dolayı orijinal bataryası tamamen öldü, bataryayı yenileyeli 2 ay olmuştur.
İlk Miui 10 güncellemesi ile farkında olduğum aşırı şarj tüketimini bataryadan kaynaklı sanıyordum ama bunu da öğrenmiş oldum ki bataryada herhangi bir sıkıntı yokmuş.

Bu aşırı şarj tüketimi konusunda yalnız olmadığımı biliyorum. Forumlarda, güncelleme yaptıktan sonra bütün Xiaomi kullanıcılarının aynı sorunu yaşadığını biliyorum.

Gelelim konuyu açma sebebine ve sorulara;

Şuan Miui 12 arayüzünü kullanıyorum, Miui 9 arayüzüne dönme şansım var mı? Eğer ki varsa bunun getireceği zararlar var mıdır var ise nelerdir?

Arayüz hakkında bilgisi olanlar veya bu işi daha önceden deneyip yapanlar tecrübelerini paylaşıp, cevap verirler ise sevinirim.

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
80
Hocam Rog ROM beta kullanmanızı öneririm, MIUI 12.5 olmasına karşın 7.5 saat ekran süresi alıyorum.

Oyla:

Ramazannx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ramazan
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
1
Hocam Rog ROM beta kullanmanızı öneririm, MIUI 12.5 olmasına karşın 7.5 saat ekran süresi alıyorum.
Cevabınız için teşekkür ederim. Yaşanan pil sorununu arayüz değiştirerek düzeltebileceğimi düşünüyorum, tabi ki sizin ve diğer okuyucuların başka önerisi varsa okumaya hazırım.

Önerdiğiniz sürüm, benim geri yüklemeyi istediğim Miui 9 sürümden daha iyi gibi gözüküyor ama benim takıldığım bir nokta var, AbhiX ROG versiyonu üçüncü taraf kişiler tarafından mı yapılmış ? Hakkında fazla bilgim olmadığı için yükleme yapmakta şüpheliyim.

Oyla:

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
80
Cevabınız için teşekkür ederim. Yaşanan pil sorununu arayüz değiştirerek düzeltebileceğimi düşünüyorum, tabi ki sizin ve diğer okuyucuların başka önerisi varsa okumaya hazırım.

Önerdiğiniz sürüm, benim geri yüklemeyi istediğim Miui 9 sürümden daha iyi gibi gözüküyor ama benim takıldığım bir nokta var, AbhiX ROG versiyonu üçüncü taraf kişiler tarafından mı yapılmış ? Hakkında fazla bilgim olmadığı için yükleme yapmakta şüpheliyim.
Evet hocam, bir custom ROM ama öyle sadece bu cihaza değil, birçok cihaza çıkartıyorlar ve daha güven anlamında sorun çıkan görmedim.

Oyla:

Ramazannx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ramazan
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
1
Evet hocam, bir custom ROM ama öyle sadece bu cihaza değil, birçok cihaza çıkartıyorlar ve daha güven anlamında sorun çıkan görmedim.
Anladım, teşekkür ederim. Forumda birazcık dolaşınca arayüz hakkında birçok konu açıldığını gördüm, bu işe girişirsem, çok dikkatli olmam gerektiğini ve sorumluluğun tamamen bana ait olacağını okudum sanırım bu şekilde ilk mesajda yazdığım sorulara cevap aldım. angel~~
Sizin önerdiğiniz sürümü veya Miui 9'a geri dönmeyi deneyeceğim ama şuan yanlış bir şey yapmaktan korkuyorum, bu aralar telefonuma çok ihtiyacım var, bir iki hafta sonra uygulamaya başlayacağım.

Oyla:
Üst Alt