Rehber Güncellemeler hakkında genel bilgilendirme.

Faruk 04

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Mi note 10 lite
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Sayın MIUI forum kullanıcıları;
Herkesin telefonuna zaman zaman güncellemeler gelir. Fakat bu güncellemeler herkese aynı zamanda dağıtılmaz. Parti parti dağıtılır. Bunun sebebi sistemde aşırı yoğunluk ve yüklenme olmaması içindir.
Dolayısıyla bu yoğunluğun önüne geçmek için belirli kontenjandaki kullanıcılara, belirli bir süreliğine güncelleme hakkı verilir. Bu süre içerisinde güncellemesini indiren kullanıcılar bundan faydalanır, indirmeyen kullanıcılar ise hakkını devreder. Bir dahaki hakkının gelme süresi güncellemeye göre değişir (ama fazla sürmez, yani en fazla 2 - 3 haftaya tekrar hak gelir). Güncelleme dağıtımı tüm partilere dağıtıldıktan sonra, güncellemeniz kalıcı olarak ta ki siz yükleyene kadar telefonuzda bekler.
Bu bilgiyi paylaşmamın nedeni; kullanıcıların güncellemeler geldikten bir süre sonra, güncelleme haklarının geçmesini yanlış anlayıp güncellemenin geri çekildiğini sanması.
Şu bilinmelidir ki firmalar güncelleme yayınladıkları zaman, (heleki kararlı sürüm ise) güncellemelerini kolay kolay geri çekmezler. Umarım anlatabilmişimdir
Yanlışım varsa düzeltin, iyi forumlar.
Saygılarımla...

Son düzenleme:

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Bilgi İçin Teşekkürler ancak Her sene ve illaki bazı cihazları gelen güncelleme ile Brick Yaparak Sonra Geri Çekerek Tekrar Yayınlıyorlar. Bu Note 5 Zamanında da vardı Hele O Güncellemeden Sonra Logoda Kalmalar System Destroyedlar Çok Olmuştu. Son Olay Zaten Mi A3 te oldu.

Faruk 04

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Mi note 10 lite
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Bilgi İçin Teşekkürler ancak Her sene ve illaki bazı cihazları gelen güncelleme ile Brick Yaparak Sonra Geri Çekerek Tekrar Yayınlıyorlar. Bu Note 5 Zamanında da vardı Hele O Güncellemeden Sonra Logoda Kalmalar System Destroyedlar Çok Olmuştu. Son Olay Zaten Mi A3 te oldu.
Doğrudur hocam ama yine de güncelleme sırası geçen herkes böyle düşünüyor, kısa bir bilgilendirme olsun dedim.

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Hocam hiç denemiyorlar mı neden bilemiyorlar böyle bir sorun çıkacağını?

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Hocam hiç denemiyorlar mı neden bilemiyorlar böyle bir sorun çıkacağını?
Hocam olay bazen test eksikliğinden, bazen testler sonrası ufak değişiklik yapıp gönderdiklerinden, bazen de uyumsuz cihazlarına yükleyenler yüzünden oluyor. Note 8'e global MIUI 12 geldiğinde Çin cihazına sahip olanlar da kurdu ve cihaz çöktü mesela.

Gerçi bizim insanımıza hava hoş, güncelleme gelsin de nasıl olursa olsun diyorlar. :)

Faruk 04

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Mi note 10 lite
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Hocam olay bazen test eksikliğinden, bazen testler sonrası ufak değişiklik yapıp gönderdiklerinden, bazen de uyumsuz cihazlarına yükleyenler yüzünden oluyor. Note 8'e global MIUI 12 geldiğinde Çin cihazına sahip olanlar da kurdu ve cihaz çöktü mesela.

Gerçi bizim insanımıza hava hoş, güncelleme gelsin de nasıl olursa olsun diyorlar. :)
Hocam bi adam akıllı güncelleme gönderemediler ya. Ben Mi Note 10 Lite kullanıcısıyım. Son 3 güncellemedir kepaze olduk, her seferinde bir sorun...

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Hocam bi adam akıllı güncelleme gönderemediler ya. Ben Mi Note 10 Lite kullanıcısıyım. Son 3 güncellemedir kepaze olduk, her seferinde bir sorun...
Note 8 kullanıcıları da aynı şekilde mağdur hocam. Gerçi benim için hava hoş, Arrow romdayım, MIUI ile işim yok artık ama yine de üzülüyorum. Xiaomi çok adam olmaz hocam. Bir gün kullanıcılardan yazılım yönünden tepki yerse ancak düzelir belki.

ultraasln5098

KRAL olmak, Taç giymek demek değildir. ✔ 2.2.1936
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mrtbhdr
Cihazım
note 9/8 pro
Konular
8
Bildirimlerin geç gelmesi durumunu global romda yaşıyordum mesela. Eu romda da yaşıyorum ara sıra olan bir durum ancak ucuza aldığım bir cihaz sonuçta fiyatına göre böyle diyor avutuyorum kendimi yoksa yazılımda çok eksiği var.

Üst Alt