Soru Güncellemeden sonra yedek geri yükleme

mert081

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
GMD Elite
Konular
5
Merhabalar redmi note 8 pro cihazımı ilk aldığımda ilk güncellemesini yapıp cihaza format atıp kullanmaya devam etmiştim. Bir hafta sonra 06 lı sürüm geldi. Güncellemedim uzun bir süre. Sonunda dün güncelledim, format atmadım. Fakat pil kullanımında bir artış oldu. Sormak istediğim cihazın kendi ayarlar menüsünden bir yedekleme işlemi yaptım. Ve dosyalar uygulamasından yedeğin tutulduğu klasörü buldum. Cihazı formatlayıp açtıktan sonra bu backup klasörünü cihaza geri atsam ve geri yükle desem cihaz yedeği görür mü veya herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım.
Ayrıca şuanki sürümün üstüne bir sürüm daha geldi diyelim ve güncellemeyi yaptım sonrasında format atıp bir önceki sürümde iken aldığım yedeği yeni sürümde yedek geri yükleme yöntemi ile yüklersem bir sorun yaşar mıyım?

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mr.cakmak

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mr.Cakmak
Cihazım
Redmi Note8 pro
Konular
5
Merhabalar redmi note 8 pro cihazımı ilk aldığımda ilk güncellemesini yapıp cihaza format atıp kullanmaya devam etmiştim. Bir hafta sonra 06 lı sürüm geldi. Güncellemedim uzun bir süre. Sonunda dün güncelledim, format atmadım. Fakat pil kullanımında bir artış oldu. Sormak istediğim cihazın kendi ayarlar menüsünden bir yedekleme işlemi yaptım. Ve dosyalar uygulamasından yedeğin tutulduğu klasörü buldum. Cihazı formatlayıp açtıktan sonra bu backup klasörünü cihaza geri atsam ve geri yükle desem cihaz yedeği görür mü veya herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım.
Ayrıca şuanki sürümün üstüne bir sürüm daha geldi diyelim ve güncellemeyi yaptım sonrasında format atıp bir önceki sürümde iken aldığım yedeği yeni sürümde yedek geri yükleme yöntemi ile yüklersem bir sorun yaşar mıyım?

Merhabalar hocam
Ayarlardan aldığınız yedek sistem yedeği olmayıp
Sadece uygulama,ayarlar ve ana ekran düzenini barındırır
Ek seçenekler yedekle menüsünde mevcuttur.
Şöyle birde ekstra eklemek istiyorum. Aldığınız yedeği kablo ile bilgisayara aktarın
Format attığınızda o dosyanız da silinecektir.
Format işlemini yaptıktan sonra bilgisayara kopyaladığınız yedeği tekrar aynı dizine geri yükleyip geri yükleme işlemini yapabilirsiniz

Not: Yedekleme yaparken tüm uygulamaların hepsi yedeklenmeyebilir.

Gelelim diğer sorunuza;
Eğer bir güncelleme alırsa cihaz eski sürümden aldığınız yedek dosyası ile tekrar geri yükleme yapabilirsiniz.
Ancak gelen güncellemeye bağlı her ayar ve her uygulama yüklenmeyebilir.

Oyla:

mert081

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
GMD Elite
Konular
5
Merhabalar hocam
Ayarlardan aldığınız yedek sistem yedeği olmayıp
Sadece uygulama,ayarlar ve ana ekran düzenini barındırır
Ek seçenekler yedekle menüsünde mevcuttur.
Şöyle birde ekstra eklemek istiyorum. Aldığınız yedeği kablo ile bilgisayara aktarın
Format attığınızda o dosyanız da silinecektir.
Format işlemini yaptıktan sonra bilgisayara kopyaladığınız yedeği tekrar aynı dizine geri yükleyip geri yükleme işlemini yapabilirsiniz

Not: Yedekleme yaparken tüm uygulamaların hepsi yedeklenmeyebilir.

Gelelim diğer sorunuza;
Eğer bir güncelleme alırsa cihaz eski sürümden aldığınız yedek dosyası ile tekrar geri yükleme yapabilirsiniz.
Ancak gelen güncellemeye bağlı her ayar ve her uygulama yüklenmeyebilir.
Evet hocam zaten cihazdaki tüm klasörleri formattan önce alıyorum bilgisayara. Sadece uygulama ve ekran düzeni olduğunu da yedek alırken söylüyor hocam teşekkürler sadece ayarlar düzen vs uğraştırıcı geliyor o yüzden böyle birşey yapmayı düşündüm daha önce hiç yapmadığım için problem yaşar mıyım diye emin olmak istedim. Teşekkür ederim.

Oyla:

Mr.cakmak

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mr.Cakmak
Cihazım
Redmi Note8 pro
Konular
5
Evet hocam zaten cihazdaki tüm klasörleri formattan önce alıyorum bilgisayara. Sadece uygulama ve ekran düzeni olduğunu da yedek alırken söylüyor hocam teşekkürler sadece ayarlar düzen vs uğraştırıcı geliyor o yüzden böyle birşey yapmayı düşündüm daha önce hiç yapmadığım için problem yaşar mıyım diye emin olmak istedim. Teşekkür ederim.

Rica ederim hocam
Bende geçen hafta rom değiştirdim ve önceki sürümdeki yedeğimle ekran düzeni ve uygulamaları geriye yükledim
Ancak size bir tavsiyem olacak
Mi yedekleme ile yedek alırsanız tüm uygulama ve ekran düzeni aynı şekil geri geliyor ben ikisinde de yedek almıştım
İlk önce yerel olanı yükledim çoğu uygulama gelmemişti
Fakat mi hesabındaki yedekten geri yükleme yapınca kullandığım tüm uygulamalar geriye geldi
O şekilde de yapabilirsiniz
Ancak wifi ile yapmanızı öneririm çünkü uygulama sayısına göre vs boyut artabilir .
Saygılarımla.

Oyla:

mert081

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
GMD Elite
Konular
5
Rica ederim hocam
Bende geçen hafta rom değiştirdim ve önceki sürümdeki yedeğimle ekran düzeni ve uygulamaları geriye yükledim
Ancak size bir tavsiyem olacak
Mi yedekleme ile yedek alırsanız tüm uygulama ve ekran düzeni aynı şekil geri geliyor ben ikisinde de yedek almıştım
İlk önce yerel olanı yükledim çoğu uygulama gelmemişti
Fakat mi hesabındaki yedekten geri yükleme yapınca kullandığım tüm uygulamalar geriye geldi
O şekilde de yapabilirsiniz
Ancak wifi ile yapmanızı öneririm çünkü uygulama sayısına göre vs boyut artabilir .
Saygılarımla.
Mi hesabı kullanmayı tercih etmiyorum hocam uygulamayı yedeklemesine çok gerek yok zaten sıfırlanması iyidir sadece düzenim ayarlarım gitmemesi için istedim

Oyla:

Overseer

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ümit
Cihazım
Red Mi note 4
Konular
0
Merhaba.

Ben geçen hafta imei işlemi yaptırdıktan sonra, MI serverdaki yedeğimi maalesef yüklemedi. ROM veya MIUI sürüm farkından kaynaklı olabilir dediler. ama net durumu bilmiyorum. uzun süre yedeği geri yüklemeye çalışıyor sonrada başarısız diyor. ana ekran düzenim, tel. ayarlarım ve uygulamalar hepsi gitti. zor durumda kaldım. tabii bilmediğim için işlem öncesi sürümüm neydi kaçtı vs bilmiyorum dikkat etmemiştim hiç ona. bir çaresi yok mudur?

Oyla:
Üst Alt