Yardım Güncelleme yaparken twrp giriyor

bordo bereli

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
emirhan kar
Cihazım
redmi not 10pro
Konular
24
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
global 12.5.1.0 Türkiye rom
Telefon Modeli
redmi note 10 pro
Bootloader Kilidi
Açık
Telefona güncelleme gelmiş ama twrp yüklü olduğu için kurulamıyor mesela güncellemeye giriyorum güncellemeyi indiriyorum sonra yeniden başlat Diyor yeniden başlata girince de twrpye giriyor güncellemeyi yapamıyorum nasıl yapılır şimdiden teşekkürler .

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Yüklemek istediğiniz rom dosyasının recovery zip dosyasını elle indirin, cihaza atın ve twrp moduna geçerek oradan yükleyin.

Oyla:

NuhSan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Poco x3 nfc
Meslek
Öğrenci
Konular
5
ilk güncelle dedikten sonra twrp geçer, 2. seferde tamamen romu indirir ve telefon güncelleştirmeyi yaptıktan sonra twrp kalkar tekrardan twrp kurmaniz gerekir

Oyla:

bordo bereli

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
emirhan kar
Cihazım
redmi not 10pro
Konular
24
Yüklemek istediğiniz rom dosyasının recovery zip dosyasını elle indirin, cihaza atın ve twrp moduna geçerek oradan yükleyin.
ilk güncelle dedikten sonra twrp geçer, 2. seferde tamamen romu indirir ve telefon güncelleştirmeyi yaptıktan sonra twrp kalkar tekrardan twrp kurmaniz gerekir

Yani;
1-) güncelleme dosyası yok mudur direkt rom mu kurmalıyım?
2-) twrp üzerinden hallettigimde telefon sıfırlanır mı her şey gider mi yoksa üzerine mı yazar ?

Oyla:

Decidueye

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan Savcı
Cihazım
Poco x3 pro
Meslek
Öğrenci
Konular
71
Kilidi açılmış cihazlar için twrp üzerinden güncelleme yapmalısınız. magiskin apk sını indirin twrp ye girip güncel recovery.zip dosyasını flashlayın ardından magisk i flashlayıp Chace ve dalviki silip yeniden başlatın

Oyla:

NuhSan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Poco x3 nfc
Meslek
Öğrenci
Konular
5
Yani;
2-) twrp üzerinden hallettigimde telefon sıfırlanır mı her şey gider mi yoksa üzerine mı yazar ?
Global romlarda (resmi rom) güncelleme yaparken twrp gider. customlarda böyle bir durum yok direk ota üzerinden geleni kolaylıkla kurabilirsin.

Resmi romlar için. Tabiki vardir
sitesinden cihazınızı bulup bakabilirsiniz

Oyla:

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Yani;
1- Custom romlarda, orijinal romlarda olduğu gibi güncelleme dosyası düşük boyutlar halinde değil, direk romun kendisi olarak üretiliyor. Romun daha güncel halini indirip, twrp üzerinden normal rom kurar gibi kurmanız gerekiyor, tek fark aynı romun üst sürümü ise dalvik/cache temizleyip romu yüklüyorsunuz. Yükleme işleminden sonra magisk 23 zip dosyasını da yüklemeniz gerekiyor, yoksa bazı cihazlarda twrp siliniyor.
2- Twrp üzerinden 4 wipe (Dalvik/ cache, system, data) yapmadığınız sürece cihaz sıfırlanmaz.

Oyla:

ademacar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem
Cihazım
Mi 11T PRO
Meslek
makine mühendisi
Konular
14
Telefona güncelleme gelmiş ama twrp yüklü olduğu için kurulamıyor mesela güncellemeye giriyorum güncellemeyi indiriyorum sonra yeniden başlat Diyor yeniden başlata girince de twrpye giriyor güncellemeyi yapamıyorum nasıl yapılır şimdiden teşekkürler .

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Merhaba cihazını twrp ile mi kullanmaya devm etmek istiyorsun yoksa twrp siz mi?
eğer twrp ile kullanmak istiyorsan cihazın için uygun olan yazılım dosyasını (zip dosyasını) indirip telefon hafızasına atıp twrpden kurabilirsin.
Yok twrp siz kullanmak istiyorsan 2 yolu var
1.si ayarlardan gelen güncellemeyi direk yüklesin istiyorsan magisk unistaller ı twrp den yükleyip magisk kaldırınca twrp otomatik silinecektir. o zaman ayarlardan güncellemeleri yaparsın.
2.si sana uygun global yada senin sürüm neyse endonezya avrupa gibi uygun olan son sürümü forumdan indirip mitools ile temiz kurulum yaparsın imei silinmez ondan sonra ayarlardan güncellemeye devam edersin. (bunda dikkat etmen gereken bootkiliti kapansın mı sorar ona hayır sececeksin)

Oyla:
Üst Alt