Yardım Güncelleme sonrası sensör sorunu

furkanogrk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
31
Arkadaşlar merhaba dün 9.11.22 sürümüne güncelledim cihazımı şimdi telefon görüşmesi yaptığımda telefon sırasında ekranın kararmadığını farkettim sizdede aynı sorun var mı? Varsa yaşıyan bu sorunu nasıl çözebiliriz.
(Cep modu aktif ve pasif denedim ise yaramadı)

attcaksaw

Cezalı Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Bar Şefi
Konular
99
formda anlatılan şekilde persis.img dosyalarının tamamını indirip twrp ile yükledim ancak yakınlık sensörü hala çalışmıyor.ne yapmam gerekir? bilgisi olan yazarsa sevinirim..
Ayarlar/ Gelen Çağrı ayarları yazın aramaya oradan Yakınlık sensörü açık mı bir bakın.

Oyla:

'AnKeBuT

Cooder
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tunahan
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
VETERİNER HEKİM
Konular
26
Persist dosyası ile alakalı bir durum değil arkadaşlar. Gelen beya güncellemesinden kaynaklanan bir problem. Çoğu yerde aynı sorun yaşayan kişiler var. Stabil sürüm candır 8=)

Oyla:

Yusufozbay

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
1
Cihazım
MIUI 8 se
Konular
19
Ayarlar/ Gelen Çağrı ayarları yazın aramaya oradan Yakınlık sensörü açık mı bir bakın.
Ayarlarda açık romu yüklerken de açık olarak yükleniyor rom ile ilgili düzeltilmesini bekleyecegiz
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Persist dosyası ile alakalı bir durum değil arkadaşlar. Gelen beya güncellemesinden kaynaklanan bir problem. Çoğu yerde aynı sorun yaşayan kişiler var. Stabil sürüm candır 8=)
Çok doğru hocam ben android 10 u kullanmak istiyorum stabil yazılımda android 9 var galiba android 10 varsa link verirmisiniz

Oyla:

'AnKeBuT

Cooder
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tunahan
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
VETERİNER HEKİM
Konular
26
Ayarlarda açık romu yüklerken de açık olarak yükleniyor rom ile ilgili düzeltilmesini bekleyecegiz

Çok doğru hocam ben android 10 u kullanmak istiyorum stabil yazılımda android 9 var galiba android 10 varsa link verirmisiniz

Stabil android10 çıkmadı heralde hocam

Oyla:

Yusufozbay

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
1
Cihazım
MIUI 8 se
Konular
19
Arkadaşlar yakınlık sensörü çözümünü buldum 9.12.6 beta romu yükledim peşine modem_MI8SE_9.5.16_TWRP.zip kurmadım telefonu öyle başlattım sorunsuz açıldı telefon görüşmesi yaptım normal şekilde şebeke vardı aradım sensör sorunsuz çalıştı düzeltme
Wifiden aramıştım wifiyi kapatigimda şebeke sorunu yaşadım ama romun sorunu modemi yüklemek oluyor bunu farklı şekilde çözmek lazım

modem_MI8SE_9.5.16_TWRP.zip
Android 10 için şebeke sorununu çözmek için ayrı bir modem dosyası lazım rom normal olarak aramada yakınlık sensörü çalışıyor modem mi yukledikden sonra yakınlık sensörünun sürücüsünü bozuyor ondan çalışmıyor bilginize arkadaslar

Son düzenleme:
Oyla:

softwarexpert

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ 8 SE
Konular
14
Arkadaşlar yakınlık sensörü çözümünü buldum 9.12.6 beta romu yükledim peşine modem_MI8SE_9.5.16_TWRP.zip kurmadım telefonu öyle başlattım sorunsuz açıldı telefon görüşmesi yaptım normal şekilde şebeke vardı aradım sensör sorunsuz çalıştı düzeltme
Wifiden aramıştım wifiyi kapatigimda şebeke sorunu yaşadım ama romun sorunu modemi yüklemek oluyor bunu farklı şekilde çözmek lazım

modem_MI8SE_9.5.16_TWRP.zip
Android 10 için şebeke sorununu çözmek için ayrı bir modem dosyası lazım rom normal olarak aramada yakınlık sensörü çalışıyor modem mi yukledikden sonra yakınlık sensörünun sürücüsünü bozuyor ondan çalışmıyor bilginize arkadaslar
Evet beta ROM ama aslında TR kullanıcıları haricinde bu kadar sorun yaşayan server yok.. Portre , Sensör , Şebeke hepsi modem dosyasından kaynaklanıyor.

Oyla:

212celal

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Celâl
Cihazım
Mİ 8 SE
Konular
2
Evet beta ROM ama aslında TR kullanıcıları haricinde bu kadar sorun yaşayan server yok.. Portre , Sensör , Şebeke hepsi modem dosyasından kaynaklanıyor.
Hocam bizim yaşadığımız bu sorunları diğer ülkeler neden yaşamıyor aynı rom ben anlamadım nasıl oluyor

Oyla:

Yusufozbay

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
1
Cihazım
MIUI 8 se
Konular
19
Bu nasıl bir telefon şu sensör lere bir çözüm bulunamadı
yok ancak andriod 10 stabil sürüm çıkacak oradaki sürücüler (Persist dosyası ) ile çözülür veya yüklediğimiz romlarda ki zipi acıp içicisinden anlayan arkadaş sürücüyü çıkartırsa modem dosyasını yükledikten sonra o sürücüleri yüklesek o da olur benim bilgim buna yetmiyor

Oyla:
Üst Alt