Yardım Güncelleme Sonrası NV Data is corrupted hatası (bl kilitli)

Mehti

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehti
Cihazım
J5
Konular
2
Selam dostlar.

Redmi Note 10 Pro cihazımı sattıktan sonra arkadaştan idarelik Redmi 9T (lime) cihazı aldım fakat üstüne basa basa söylememe rağmen cihazı teslim etmeden evvel sıfırlama yapmış ve IMEI uçmuştu. Bende üzerine update yapayım sonra IMEI yazayım bir de silinme olmasın diye saçma bir düşünceye kapıldım ve ta tam NV data is corrupted hatası alıyorum. Bootloader kilitli olduğu için elim kolum bağlandı. Ne yapabilirim??

Engineer Room veya EDL moduna sokabilirsem factory rom kursam düzelir mi? NV Data fix modem .bin dosyasını da BL kilitli olduğundan flashlayamıyorum. Cihaz açık olsa idi bl kilidini halledebilirdim ama cihaz faal olmadığı için onuda yapamıyorum yani kısır bir döngüye girdim.
Ekstra box yada ücretli bir yazılım olmadan nasıl bu sorunları çözebilirim?

Yardımcı olabilecek birileri varsa şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum..
Paylaşmak güzeldir.

Saygı ve Sevgilerimle.

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
kendi imkanlarınızla bu cihaza müdahale edemezsiniz yetkili hesap gerekli. biz uzak bağlantı ile hallederiz..

serbest1944

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serbest
Cihazım
Redmi note 6 pr
Konular
3
kendi imkanlarınızla bu cihaza müdahale edemezsiniz yetkili hesap gerekli. biz uzak bağlantı ile hallederiz..
Hocam ben de aynı meseleyi araştırıyordum. Cihazım 11t bootloader kilidi açık. IMEI atılmıştı. Cihaz antin kuntin hareketlere ve aşırı kasmalara basladi. Sıfırlama veya rom yükleme istiyorum ama bu nv data olayı başıma gelir mi? Gelirse de bootloader kilidim açık kurtarabilir miyim? Sizin değerli bilgilerinize danışmadan harekete geçmeyeyim dedim.

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
Hocam ben de aynı meseleyi araştırıyordum. Cihazım 11t bootloader kilidi açık. IMEI atılmıştı. Cihaz antin kuntin hareketlere ve aşırı kasmalara basladi. Sıfırlama veya rom yükleme istiyorum ama bu nv data olayı başıma gelir mi? Gelirse de bootloader kilidim açık kurtarabilir miyim? Sizin değerli bilgilerinize danışmadan harekete geçmeyeyim dedim.
kurtarılır. sıfırlama güncellemede nvdata düşebilir. üstüne tamir gerekli.

Mehti

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehti
Cihazım
J5
Konular
2
Hocam fiyatı nedir. Gariban işi olursa yapalım çünkü bütçem yok gibi bir şey. Tefeciye düştük. :)

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
Hocam fiyatı nedir. Gariban işi olursa yapalım çünkü bütçem yok gibi bir şey. Tefeciye düştük. :)
gariban işi değil bu iş maliyet var biraz. Çinlilerin eline düşmüş durumdasınız maalesef

Mehti

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehti
Cihazım
J5
Konular
2
Son çare cihazı açıp EDL Point ile EDL moduna alıp ByPass Rom kurmak EDL ile. Keşke cihaz açılabilseydi Diag port açıp QFIL ile hallederdim...
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

gariban işi değil bu iş maliyet var biraz. Çinlilerin eline düşmüş durumdasınız maalesef
Ne kadar olur peki hocam.

BL kilidiniz açıksa o cihaza bir şey olmaz. İstediğiniz gibi müdahale edebilirsiniz...

Security Developer

ᴍɪᴜɪ ᴍᴇᴍᴏʀʏ
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Đ₳Ɽ₭ ₩ØⱤⱠĐ
Cihazım
Xiaomi, Huawei
Meslek
Whatever
Konular
8
Son çare cihazı açıp EDL Point ile EDL moduna alıp ByPass Rom kurmak EDL ile. Keşke cihaz açılabilseydi Diag port açıp QFIL ile hallederdim...

Ne kadar olur peki hocam.

BL kilidiniz açıksa o cihaza bir şey olmaz. İstediğiniz gibi müdahale edebilirsiniz...
Merhabalar sayın Mehti Yanlış bilgilendirme yapmayın her bl kilidi açık olan cihaza istediğiniz gibi işlem yapamazsınız, bazı modeller dışın da yeni cihazların tamamı nerede ise ne bypass oluyor ne de başka bir şey. Harici konuya gelirsek cihazı susturur iseniz veyahut yanlış yazılım yükleyip yazılım tamamen gider ise o cihaz açılmaz ve tepki vermez ve cihaz edl moduna alınıp veya alınmadan işlemci ile alakalı bir durum söz konusudur iki türlü de yetkili hesap ile işlem yapmak durumun da kalırsınız başka bir türlü yapamazsınız.

Kolay gelsin iyi günler dilerim 😊

serbest1944

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serbest
Cihazım
Redmi note 6 pr
Konular
3
Valla dün gece risk aldım yapayım dedim. Bootloader kilidi açıktı. O haliyle rom yükledim. IMEI uçtu gitti ama fabrika IMEI dönüştü. Çökmedi çok şükür. Bazı insanların çöküp nvdata almış bazıları da benim gibi bazıları da imeiler null ya da 0 diye bahsediyorlar. Çok şükür şansıma böyle bir şey olmadı. Fabrika IMEI dönmesi yeterliydi o da oldu. ☺️
Merhabalar sayın Mehti Yanlış bilgilendirme yapmayın her bl kilidi açık olan cihaza istediğiniz gibi işlem yapamazsınız, bazı modeller dışın da yeni cihazların tamamı nerede ise ne bypass oluyor ne de başka bir şey. Harici konuya gelirsek cihazı susturur iseniz veyahut yanlış yazılım yükleyip yazılım tamamen gider ise o cihaz açılmaz ve tepki vermez ve cihaz edl moduna alınıp veya alınmadan işlemci ile alakalı bir durum söz konusudur iki türlü de yetkili hesap ile işlem yapmak durumun da kalırsınız başka bir türlü yapamazsınız.

Kolay gelsin iyi günler dilerim 😊

Security Developer

ᴍɪᴜɪ ᴍᴇᴍᴏʀʏ
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Đ₳Ɽ₭ ₩ØⱤⱠĐ
Cihazım
Xiaomi, Huawei
Meslek
Whatever
Konular
8
Valla dün gece risk aldım yapayım dedim. Bootloader kilidi açıktı. O haliyle rom yükledim. IMEI uçtu gitti ama fabrika IMEI dönüştü. Çökmedi çok şükür. Bazı insanların çöküp nvdata almış bazıları da benim gibi bazıları da imeiler null ya da 0 diye bahsediyorlar. Çok şükür şansıma böyle bir şey olmadı. Fabrika IMEI dönmesi yeterliydi o da oldu. ☺️
Geçmiş olsun o da güzel bir sonuç, daha kötü olmaktansa o şekil de fabrika numaralarına dönmesi iyi olmuş 😊

Üst Alt