Yardım Güncelleme sonrası kamera sorunu

arkadasmavi

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Arkadaş
Cihazım
Mi5s plus
Konular
1
Arkadaşlar telefona güncelleme geldikten sonra arka kamera siyah beyaz çekmeye başladı. Kamera ayarlarını ne yaptıysam düzelmedi. Messenger, WhatsApp, Instagram gibi uygulamalardan arka kemarayi açınca hem siyah beyaz hem ters çekiyor. Baya ayaklar yukarda kafa aşağıda :) normal kemaradan çekince sadece siyah beyaz çekiyor. Kamerayı varsayılan ayarlarına vs döndürdüm siyah beyaz mod aç kapat yaptım düzelmedi. Ön kamerada sorun yok. 9.6.2.0 yüklu şu anda android sürümü 7.0 NRD90M diye yazıyor. Çok anlamıyorum bu işlerden ne yapmalıyım?

FireLife71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus Emre
Cihazım
Mi5 Prime
Konular
37
Arkadaşlar telefona güncelleme geldikten sonra arka kamera siyah beyaz çekmeye başladı. Kamera ayarlarını ne yaptıysam düzelmedi. Messenger, WhatsApp, Instagram gibi uygulamalardan arka kemarayi açınca hem siyah beyaz hem ters çekiyor. Baya ayaklar yukarda kafa aşağıda :) normal kemaradan çekince sadece siyah beyaz çekiyor. Kamerayı varsayılan ayarlarına vs döndürdüm siyah beyaz mod aç kapat yaptım düzelmedi. Ön kamerada sorun yok. 9.6.2.0 yüklu şu anda android sürümü 7.0 NRD90M diye yazıyor. Çok anlamıyorum bu işlerden ne yapmalıyım?

Biriken ön bellek verisi dolayısıyla sistemde böyle sorunlar oluşabilir .
Önceliğimiz telefon içinde fabrika ayarlarına çevirerek çözüm bulabilirsiniz sorununuza.
Çözüm bulamama olasılığınıza bağlı olarak Fastboot Rom atabilirsiniz.

Oyla:

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Ayarlar > sistem uygulamaları > kamera > ön belleği temizle yapıp uygulamayı durdurup tekrar çalıştırdınız mı hocam?

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

arkadasmavi

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Arkadaş
Cihazım
Mi5s plus
Konular
1
Biriken ön bellek verisi dolayısıyla sistemde böyle sorunlar oluşabilir .
Önceliğimiz telefon içinde fabrika ayarlarına çevirerek çözüm bulabilirsiniz sorununuza.
Çözüm bulamama olasılığınıza bağlı olarak Fastboot Rom atabilirsiniz.

Daha önce telefona hiç rom atmadım ama deneyeceğim hocam.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ayarlar > sistem uygulamaları > kamera > ön belleği temizle yapıp uygulamayı durdurup tekrar çalıştırdınız mı hocam?

Ön belleği temizle diye bir seçenek göremiyorum.

Oyla:

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Daha önce telefona hiç rom atmadım ama deneyeceğim hocam.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ön belleği temizle diye bir seçenek göremiyorum.
O zaman telefonu fabrika ayarlarına çevirip bi kontrol edin. olmazsa Stock romlardan hoşunuza giden hangisiyse ona geçiş yaparsınız hocam.

Oyla:

arkadasmavi

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Arkadaş
Cihazım
Mi5s plus
Konular
1
Arkadaşlar sorunu çözemedim. Windows 8.1 kullanıyorum ve bilgisayarım telefonu tanımıyor içindekileri alamıyorum. USB drıve denedim bir sürü olmadı ne yapabilirim

Oyla:

arkadasmavi

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Arkadaş
Cihazım
Mi5s plus
Konular
1
Fabrika ayarlarına döndüm yine sorun çözülmedi. Sizden bir ricam var 5s plus için bu sorunu çözeceğim bir room önerir misiniz? Link atabilir misiniz? Telefon çok yavaşladı sanırım bunu da çözecektir. Ve telefonu bilgisayara bağlayamıyorum ne yaptıysam olmadı room yüklemeyi bilgisayarsız yapabilir miyiz?

Oyla:

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
Fabrika ayarlarına döndüm yine sorun çözülmedi. Sizden bir ricam var 5s plus için bu sorunu çözeceğim bir room önerir misiniz? Link atabilir misiniz? Telefon çok yavaşladı sanırım bunu da çözecektir. Ve telefonu bilgisayara bağlayamıyorum ne yaptıysam olmadı room yüklemeyi bilgisayarsız yapabilir miyiz?
güncelleştirmeden önceki stock romu en.miui.com üzerinden bulabilirsiniz veya xiaomi.eu sitesinden de istediğinizi romu indirebilirsiniz

Oyla:

arkadasmavi

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Arkadaş
Cihazım
Mi5s plus
Konular
1
güncelleştirmeden önceki stock romu en.miui.com üzerinden bulabilirsiniz veya xiaomi.eu sitesinden de istediğinizi romu indirebilirsiniz
Çok özür dilerim ama verdiğiniz sitelere girince kayboluyorum. Formda room kurmayı anlatan bir bölüm var mı? Bir de bilgisayara baglamadan room atabilir miyim? Ne yaptıysam bilgisayara bağlanmıyor USB driver hatası veriyor. Telefonda 9.6.2.0 yazıyor bundan önceki room hangisiydi ve nasıl indiririm anlayamıyorum. Teşekkür ederim

MI 5s Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
Çok özür dilerim ama verdiğiniz sitelere girince kayboluyorum. Formda room kurmayı anlatan bir bölüm var mı? Bir de bilgisayara baglamadan room atabilir miyim? Ne yaptıysam bilgisayara bağlanmıyor USB driver hatası veriyor. Telefonda 9.6.2.0 yazıyor bundan önceki room hangisiydi ve nasıl indiririm anlayamıyorum. Teşekkür ederim

MI 5s Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
rom kurma vb. konularda tecrübeniz yoksa uzak durmanızı öneririm, telefonunuz kullanılmaz hale gelebilir. rom kurma konusunda internette pek çok video bulabilirsiniz. bilgisayara bağlamadan da rom atılabilir, ancak cihazınızda twrp kurulmuş olmalı, uygun bir romu internetten indirip cihazın hafızasına kaydetmeniz gerekir. (tekrar ediyorum yeterli tecrübeniz yoksa uzak durmalısınız.) usb driver için ise yine internetten cihazın usb driver'larını indirip kurmanız gerekir. bilgisayarı yönetici olarak açmalısınız, (windows 10 iyi olur)

Oyla:
Üst Alt