Yardım Güncelleme sonrası cihazım twrp'de kaldı

hsndmn

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Konular
7
merhaba arkadaşlar. Geçen hafta cihazıma imei attırdım. Bu sabah ise gelen miu 12.0.2.0 güncellemesini normal yoldan indirip yüklerken telefon twrp menüsünde kaldı.. Hiçbir şekilde twrp menüsünde işlem yapamıyorum dokunmatık işlemiyor. Sadece bir kilit ekranı var kilit ekran altında ise çince simgeler mevcut.. Data - ve language menüsü var ama tıklayamıyorum. Şimdi bu durumdan nasıl kurtulabiliirim? Forumdan global rom indirip mi flash ile yüklesem direkt olur mu, imei gider mi? Yoksa telefon rootlu olduğu için farklı bir işlem mi yapmalıyım?

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
merhaba arkadaşlar. Geçen hafta cihazıma imei attırdım. Bu sabah ise gelen miu 12.0.2.0 güncellemesini normal yoldan indirip yüklerken telefon twrp menüsünde kaldı.. Hiçbir şekilde twrp menüsünde işlem yapamıyorum dokunmatık işlemiyor. Sadece bir kilit ekranı var kilit ekran altında ise çince simgeler mevcut.. Data - ve language menüsü var ama tıklayamıyorum. Şimdi bu durumdan nasıl kurtulabiliirim? Forumdan global rom indirip mi flash ile yüklesem direkt olur mu, imei gider mi? Yoksa telefon rootlu olduğu için farklı bir işlem mi yapmalıyım?
Cihaza twrp kurmayı denedeniz mi hocam fastboot moduna alıp.
Eğer twrp atılırsa efs yedeği alıp pcye aktarın sonrasında mi flash tool ile clean all seçeneği işaretli olarak stock rom kurun olurda imei düşerse aldığınız yedeği cihaza kopyalayıp tekrar twrp flashlama yapıp restore yaparsınız sözün çözülmüş olur.
Ayrıca twrp kurulursa recovery için olan stock romda kurabilirsiniz.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Cihazın bulunduğu ekranın fotoğrafını atarsanız daha çok yardımcı olabiliriz esasen hocam.

Kilit simgesinin altında kaydırma yapabileceğiniz bir çubuk varsa kaydırın. Çin TWRP'si yüklü anladığım kadarıyla. Bu yüzden hiç karışmayın, güç tuşuna basılı tutarak cihazı yeniden açın. Güncelleme olmayacaktır ancak TWRP ekranından kurtulacaksınız.

hsndmn

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Konular
7
Cihazın bulunduğu ekranın fotoğrafını atarsanız daha çok yardımcı olabiliriz esasen hocam.

Kilit simgesinin altında kaydırma yapabileceğiniz bir çubuk varsa kaydırın. Çin TWRP'si yüklü anladığım kadarıyla. Bu yüzden hiç karışmayın, güç tuşuna basılı tutarak cihazı yeniden açın. Güncelleme olmayacaktır ancak TWRP ekranından kurtulacaksınız.
hocam evet kilit var ama kilidi kaydıramıyorum.. Güç tusuna basılı tutunca cihaz yeniden başlıyor ve aynı yere geliyor tekrar. Herhangi bir işlem yapmıyor ekran

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Bazen tek bir defa güç tuşuna basmak da o kilit durumunu geçmeyi sağlıyor ancak cihazın bulunduğu durumun fotoğrafını atarsanız daha çok yardımcı olabiliriz.

hsndmn

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Konular
7
Cihaza twrp kurmayı denedeniz mi hocam fastboot moduna alıp.
Eğer twrp atılırsa efs yedeği alıp pcye aktarın sonrasında mi flash tool ile clean all seçeneği işaretli olarak stock rom kurun olurda imei düşerse aldığınız yedeği cihaza kopyalayıp tekrar twrp flashlama yapıp restore yaparsınız sözün çözülmüş olur.
Ayrıca twrp kurulursa recovery için olan stock romda kurabilirsiniz.
hocam geçen hafta cihaza imei atılmadan önce yedeğini almıştım.. Yedek sıkıntı değil yani.. Ama twrp kurmayı denemedim açıkcası bilmiyorum da. Youtube'den video izleyerek mi flash ile forumdan indirdiğim global roomu yüklemeye çalışacağım
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bazen tek bir defa güç tuşuna basmak da o kilit durumunu geçmeyi sağlıyor ancak cihazın bulunduğu durumun fotoğrafını atarsanız daha çok yardımcı olabiliriz.
Bir defa kilit tuşuna basınca ekran kapanıyor :/ Fotograf atmayı isterdim ama yanımda hiç başka telefon yok.. Bakalım pc ile çekmeyi becerebilirsem eklerim şimdi
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

zor şartlarda bunu çekebildim anca:)

Ekli dosyalar

• WIN_20210603_18_20_37_Pro.jpg
    WIN_20210603_18_20_37_Pro.jpg
    56,9 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
zor şartlarda bunu çekebildim anca:)
Kilit simgesinin altında kaydırma çubuğu var işte hocam. Mavi kısma dokunup ekranın diğer ucuna kaydıracaksınız. Ekran işlemiyor mu o kısımda?

hsndmn

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Konular
7
Kilit simgesinin altında kaydırma çubuğu var işte hocam. Mavi kısma dokunup ekranın diğer ucuna kaydıracaksınız. Ekran işlemiyor mu o kısımda?
hayır hocam işlemiyor hiçbir şekilde. Bir defa power tuşuna basınca da işlemiyor kapatıp açınca da işlemiyor.. Kapatıp açınca kısa süre o kilit kalkıyor ama yine ekran hiçbir tepki vermiyor.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
hayır hocam işlemiyor hiçbir şekilde. Bir defa power tuşuna basınca da işlemiyor kapatıp açınca da işlemiyor.. Kapatıp açınca kısa süre o kilit kalkıyor ama yine ekran hiçbir tepki vermiyor.
Tek tuş TWRP yükleme aracı varsa cihazınız için, fastboottan yeniden kurun. Belki çözüm olur ancak cihazınıza veya verilerinize zarar gelmeyeceğini garanti edemem.

hsndmn

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Konular
7
Tek tuş TWRP yükleme aracı varsa cihazınız için, fastboottan yeniden kurun. Belki çözüm olur ancak cihazınıza veya verilerinize zarar gelmeyeceğini garanti edemem.
hocam aslında verilerimi kısa süre önce yedekledim bilgisayarda varlar yani sorun olmaz. Size sorum şu forumdan ''

Redmi Note 9S - Global Kararlı Rom V12.0.2.0.RJWMIXM [ Android 11 ] [Curtana]''​

Bu roomun global fastbot olanını indirdim. şimdi mi flashta yüklü oradan bu romu atsam herhangi bir sorun yaşar mıyım??

Üst Alt