Soru Güncelleme ne zaman?

Kaanx

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Kaan
Cihazım
A2 lite
Konular
25
Arkadaşlar telefonda hali hazırda yazılım mevcut.. Güncelleme alacak mıyız?

Kaanx

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Kaan
Cihazım
A2 lite
Konular
25
Telefondaki WiFi ve Bluetooth sorununu gidersinler yeter.. Ki kullananlar giderildğini söylüyor?

Oyla:

isaisaisa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İsa
Cihazım
Redmi note 8
Konular
4
11 romda kamera çok yavaş açıyor (8 saniye) neden olabilir

Oyla:

a.adalar

Süper Kahraman
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
18
MiUi 8 den beri Xiaomi cihazları kullanıyorum. Muhtemelen en az 11'de olduğu kadar hata olur 12'yi 11'in üstüne kurunca, sonra temiz kurulum yapınca ya da telefonu sıfırlayınca bir kısmı düzelir, kalanların da birazını bir ay sonra hata giderme güncellemesi yapıp düzeltirler. Beklentinizi çok fazla yükseltmeyin bu arada, ben denedim MiUi 12'yi ama nedense 11'in arayüzü daha akıcı ve kullanıcı dostu geldi. Akıcılık muhtemelen düzeltilir fakat kullanıcı dostu olma konusunda biraz yol alması lazım. Mesela yeni bildirim çubuğunu hiç sevmedim, çok kullanışsızdı, Allahtan eskisini de seçebiliyoruz. Kamerada çok bir gelişme olmamış, genel kalite aynı. Batarya performansı yeni izin ve arkaplan etkinlik yöneticisi sayesinde artmış ama bu özellik sadece çin romunda kalacak gibi söylentiler var.

Oyla:

tgy

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bulut
Cihazım
Redmi 5
Konular
46
Manuel yükleme şansımız yokmu root olmadan bu güncellemeyi yoksa gelmeyecek.

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
185
Telefondaki WiFi ve Bluetooth sorununu gidersinler yeter.. Ki kullananlar giderildğini söylüyor?
Wifi ve bluetooth sorunundan kastınız nedir hocam?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

MiUi 8 den beri Xiaomi cihazları kullanıyorum. Muhtemelen en az 11'de olduğu kadar hata olur 12'yi 11'in üstüne kurunca, sonra temiz kurulum yapınca ya da telefonu sıfırlayınca bir kısmı düzelir, kalanların da birazını bir ay sonra hata giderme güncellemesi yapıp düzeltirler. Beklentinizi çok fazla yükseltmeyin bu arada, ben denedim MiUi 12'yi ama nedense 11'in arayüzü daha akıcı ve kullanıcı dostu geldi. Akıcılık muhtemelen düzeltilir fakat kullanıcı dostu olma konusunda biraz yol alması lazım. Mesela yeni bildirim çubuğunu hiç sevmedim, çok kullanışsızdı, Allahtan eskisini de seçebiliyoruz. Kamerada çok bir gelişme olmamış, genel kalite aynı. Batarya performansı yeni izin ve arkaplan etkinlik yöneticisi sayesinde artmış ama bu özellik sadece çin romunda kalacak gibi söylentiler var.
Kullanıcı dostu olması konusunda bir şey diyemem hocam. Ben de sevmiyordum yeni kontrol merkezini ama bugün kullanınca nedense rahat geldi. Bildirim kısmında bildirimleri rahat gördüğüm için herhalde. Bir de yüzen pencere olayı harika oldu, baya istiyordum, kullanıyorum da.

Akıcılık konusunda MIUI 11'e göre gideceği daha çok yol var, ki AOSP ile arasındaki farkı aklıma getirmek istemiyorum. :D

Manuel yükleme şansımız yokmu root olmadan bu güncellemeyi yoksa gelmeyecek.
Garantisiz ise cihazınız rahatça kurabilirsiniz ancak aceleniz yoksa kararlı sürümü bekleyin derim. Stok romun kararlı sürümünü değil ama, custom romlarında kararlı sürümlerini. Masik betadayken iyi sayılır, kararlı olunca çok daha iyi olacaktır.

Son düzenleme:
Oyla:

Kaanx

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Kaan
Cihazım
A2 lite
Konular
25
Wifi ve bluetooth sorunundan kastınız nedir hocam?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam önceki telefonda (a2 lite) hem Bluetooth hem WiFi açık olmasına rağmen hiçbir takılma yaşamazken bu telefonda yaşıyorum.. Umarım yazılımsal hatadır diye düşünüyorum ondan güncelleme bekliyorum açıkçası.. Diğer telefon diğer odadayken Bluetooth konuşması yapabiliyorken bunda telefonu sallayınca kesintiler yaşıyorum..

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
185
Hocam önceki telefonda (a2 lite) hem Bluetooth hem WiFi açık olmasına rağmen hiçbir takılma yaşamazken bu telefonda yaşıyorum.. Umarım yazılımsal hatadır diye düşünüyorum ondan güncelleme bekliyorum açıkçası.. Diğer telefon diğer odadayken Bluetooth konuşması yapabiliyorken bunda telefonu sallayınca kesintiler yaşıyorum
Garantili mi, garantisiz mi cihazınız?

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
185
Garantili media markt dan aldım
Normalde garantisiz cihazlarda düzgün işlem yapılmayınca olan bir sorun bu. Sizin sorun yaşamanız biraz ilginç. Cihazı fabrika ayarlarına sıfırlayın verilerinizi yedekleyip. Eğer çözüm olmazsa belki Bluetooth anteninde sorun vardır.

Oyla:

Kaanx

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Kaan
Cihazım
A2 lite
Konular
25
Normalde garantisiz cihazlarda düzgün işlem yapılmayınca olan bir sorun bu. Sizin sorun yaşamanız biraz ilginç. Cihazı fabrika ayarlarına sıfırlayın verilerinizi yedekleyip. Eğer çözüm olmazsa belki Bluetooth anteninde sorun vardır.
Hocam kaç kez sıfırladım gene çözüm yok :) telefonu da kendim seçtim yani marketten kendim açtım kendim taktım kartı vs..

Oyla:
Üst Alt