Soru Güncelleme gelmiyor sebebi ne olabilir?

emrahk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
41
Hocam eğer rootu kullanmıyorsan MI Flash'den Stok romu flaşla.Ondan sonra gelen tüm güncellemeleri direk ayarlardan indir bas yükle.
Hocam. root kullanmasam doğrudan mi flash ile global romun üzerine eea rom atsam sorun olur mu yapılabilir mi? sonrasında da normal ota üzerinden güncelleme olduğu zaman otomatik indirip günceller dimi? çünkü rootlu kullandığım sürece sürekli rom çıkmışmı diye takip etmem gerekecek sonra indirip telefona atmakla flashlamakla falan uğraştırıcak. repair işlemine zarar vermicekse root u kaldırıp globalin üstüne doğrudan eea rom yüklemek istiyorum sıkıntı yaşar mıyım sizce?

equuleus

Sun Wukong.
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Can
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
75
Hocam. root kullanmasam doğrudan mi flash ile global romun üzerine eea rom atsam sorun olur mu yapılabilir mi? sonrasında da normal ota üzerinden güncelleme olduğu zaman otomatik indirip günceller dimi? çünkü rootlu kullandığım sürece sürekli rom çıkmışmı diye takip etmem gerekecek sonra indirip telefona atmakla flashlamakla falan uğraştırıcak. repair işlemine zarar vermicekse root u kaldırıp globalin üstüne doğrudan eea rom yüklemek istiyorum sıkıntı yaşar mıyım sizce?
MI Flash'den sonra hiçbir şekildeTWRP kurmicaksanız hiçbir sıkıntı olmaz.Stok rom kurulmuş,herşey orjinaline dönmüş olur.Direk indir,yükle dersiniz.MI Flash'den yükleme yaparken Clean All seçili olmasına dikkat edin.Clean and Lock seçerseniz cihazını brick olabilir.

emrahk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
41
MI Flash'den sonra hiçbir şekildeTWRP kurmicaksanız hiçbir sıkıntı olmaz.Stok rom kurulmuş,herşey orjinaline dönmüş olur.Direk indir,yükle dersiniz.MI Flash'den yükleme yaparken Clean All seçili olmasına dikkat edin.Clean and Lock seçerseniz cihazını brick olabilir.
peki bu işlemi mi flash yerine twrp üzerinden format data ve 4 wipe yaptıktan sonra rom u install etsem aynı şeyi yapmış olur muyum? yani romu kurduktan sonra magisk yüklemezsem root gidiyor ve twrp siliniyor diye biliyorum. bu durumda mi flash üzerinden yaptığımız işlemin aynısını mı yapmış oluruz?

equuleus

Sun Wukong.
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Can
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
75
peki bu işlemi mi flash yerine twrp üzerinden format data ve 4 wipe yaptıktan sonra rom u install etsem aynı şeyi yapmış olur muyum? yani romu kurduktan sonra magisk yüklemezsem root gidiyor ve twrp siliniyor diye biliyorum. bu durumda mi flash üzerinden yaptığımız işlemin aynısını mı yapmış oluruz?
Forumda gördüğüm kadarıyla herkesde silinmiyor yada global romla custom romu ayırt edemeyenlerin yorumu çünkü bende hep siliniyor.Silinirse normal kurar hocam dediğiniz gibi.Mesela sildikten sonra gelen ilk güncellemeyi direk kurmayın sağ üstteki noktadan en son paketi indir diyin,full romu indirir(MI Flash'de kullanılan romlar gibi)sonra yeniden başlatın hatasız kurulur inşallah.Bundan sonrakileri direk indirip kurarsınız.

Üst Alt