Soru Güncelleme gelmiyor sebebi ne olabilir?

emrahk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
41
Arkadaşlar mi9t pro cihazım 11.0.1 QFKMIXM sürümü yüklü rootlu. Yalnız şu an bu romun 11.0.3 sürümünün olduğunu farkettim. Güncelleme kontrolü yap dediğimde uygun güncelleme yok diyor. Root tan sonra sadece twrp ile mı rom yukluyoruz. Artık otomatik güncellemeleri alamayacak mıyım kısaca?

Sandocan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burak
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
46
Alırsın hocam ama güncellemeler her zaman otomatik gelmiyor. Ayrıca senin şu an kullandığın romun yeni sürümü var evet ama 11.0.2 Global olan. 11.0.3 olan hindistan romu. Senin yüklemen gereken 11.0.2 . Romun linkini atıyorum onu indir. Ayarlar de güncellemer de 11 in üstüne 5-6 defa tıkla. Ek güncelleme ayarları açılıyor. Sağda üstten üç noktayı seç. Güncelleme paketi ni seç de. Download dan indirdiğin romu seç tamam de.

aktan1453

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Konular
15
Alırsın hocam ama güncellemeler her zaman otomatik gelmiyor. Ayrıca senin şu an kullandığın romun yeni sürümü var evet ama 11.0.2 Global olan. 11.0.3 olan hindistan romu. Senin yüklemen gereken 11.0.2 . Romun linkini atıyorum onu indir. Ayarlar de güncellemer de 11 in üstüne 5-6 defa tıkla. Ek güncelleme ayarları açılıyor. Sağda üstten üç noktayı seç. Güncelleme paketi ni seç de. Download dan indirdiğin romu seç tamam de.
Sandocan reisimizin dediği gibi böyle rom yükleyebilirsiniz fakat yanlış değilsem romu yükledikten sonra telefondaki root ve twrp gidiyor bu yüzden rootlu kullanmaya devam etmek istiyorsanız baştan twrp kurup root atmanız gerekir bunu da unutmamak daha iyi olur

emrahk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
41
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sandocan reisimizin dediği gibi böyle rom yükleyebilirsiniz fakat yanlış değilsem romu yükledikten sonra telefondaki root ve twrp gidiyor bu yüzden rootlu kullanmaya devam etmek istiyorsanız baştan twrp kurup root atmanız gerekir bunu da unutmamak daha iyi olur
Root yetkisi gitsin istemiyorum. Repair işlemi var çünkü telefonda bazı durumlarda silinme ihtimali varmış telefonu sıfırlamamam söylendi o yüzden. Ek guncellemeden yaptıktan sonra tekrar twrp ve magisk mi kurmaliyim? Yada twrp üzerinden direkt rom u install desem? Hangisi daha garanti olur
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Root yetkisi gitmezmi bu şekilde? Magisk yüklü cihazda

Son düzenleme:

Sandocan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burak
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
46
Root yetkisi gitsin istemiyorum. Repair işlemi var çünkü telefonda bazı durumlarda silinme ihtimali varmış telefonu sıfırlamam söylendi o yüzden. Ek guncellemeden yaptıktan sonra tekrar twrp ve magisk mi kurmaliyim? Yada twrp üzerinden direkt rom u install desem? Hangisi daha garanti olur

Root yetkisi gitmezmi bu şekilde? Magisk yüklü cihazda
Hocam Rom güncellemeyle imei gitmez. Ama sen için rahat edicekse şimdi yazıcaklarımı yap.
Burdan verdiğim Twrp yi indir.
Aşağıda Ekli Dosyalarda Magisk 19.3 verdim zip olarak onu indir .
Şimdi yazıcasklarımı sırasıyla yap.

Twrp kur ve şu adımları yap..

Rom kurulurken verileriniz silinecek, resim, video, müzik vs varsa PC’ye yedek alın..

Yedek aldıktan sonra twrp ye girip şu adımları yapacaksınız....

Kesinlikle ROM dosyasını hemen atmayın. 2.adımda atacaksınız rom zip dosyasını.

1- Wipe -> format data -> yes yazıyoruz. Format işlemi bittikten sonra, twrp ana ekrana gelip

Reboot ->recovery diyoruz twrp yeniden başlıyor.

Twrp ana ekrana geldikten sonra Pc den yükleyeceğimiz rom ve magisk 19.3 zip dosyasını telefon hafızasına atıyoruz. Tekrar twrp ana ekrana gelip,

2- Wipe -> advanced wipe -> 4 wipe yapıyoruz (dalvik,cache,system,data) dedikten sonra twrp ana ekrana gelip install kısmından önce rom dosyasını daha sonrada magisk 19.3 dosyasını yüklüyoruz...

İlk açılış 10 dk sürebilir, heyecan ve panik yapmıyoruz...

Ekli dosyalar

• Magisk-v19.3.zip
    5,1 MB · Görüntüleme: 1

emrahk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
41
Hocam birşey silinsin istemiyorum resimler müzikler programlar vs çok uğraştırıyor sadece güncelleme olsun yeter. Ota dan denemeyi düşünüyorum bu yüzden. Hicbsy silinmeden twrpden sadece güncelleme dosyaları yuklenemiyor mu?

equuleus

Sun Wukong.
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Can
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
75
Hocam birşey silinsin istemiyorum resimler müzikler programlar vs çok uğraştırıyor sadece güncelleme olsun yeter. Ota dan denemeyi düşünüyorum bu yüzden. Hicbsy silinmeden twrpden sadece güncelleme dosyaları yuklenemiyor mu?
Hocam eğer rootu kullanmıyorsan MI Flash'den Stok romu flaşla.Ondan sonra gelen tüm güncellemeleri direk ayarlardan indir bas yükle.

emrahk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
41
Hocam eğer rootu kullanmıyorsan MI Flash'den Stok romu flaşla.Ondan sonra gelen tüm güncellemeleri direk ayarlardan indir bas yükle.
Root dursun hocam. Mi flash ile yaptığımda sıfırlanıyor herşey. Twrp üzerinden komple rom değilde ota daki gibi sadece güncelleme dosyası yükleniyor olsa en iyisi olacak. Öğleden sonra ota üzerinden manuel guncellemeyi deniycem inşallah repair zarar gormez

aktan1453

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Konular
15
Root dursun hocam. Mi flash ile yaptığımda sıfırlanıyor herşey. Twrp üzerinden komple rom değilde ota daki gibi sadece güncelleme dosyası yükleniyor olsa en iyisi olacak. Öğleden sonra ota üzerinden manuel guncellemeyi deniycem inşallah repair zarar gormez
twrp ile yaptığınızda imei gitmez diğer şekil ota dan olan yerine önce yedekleri alıp twrp ile yapıp yeniden twrp kurmak ota'dan daha kolay gibi yinede sizin gönlünüz nasıl istiyorsa öyle yapınız

emrahk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
41
twrp ile yaptığınızda imei gitmez diğer şekil ota dan olan yerine önce yedekleri alıp twrp ile yapıp yeniden twrp kurmak ota'dan daha kolay gibi yinede sizin gönlünüz nasıl istiyorsa öyle yapınız
anladım hocam dediğin gibi yapayım ozaman. twrp wipe dan sadece dalvik ve cache seçicem kurulu ayarlar programlar gitmesin diye, install yapıp çıkmadan magisk i de kurup sonra reboot edicem. en mantıklı bu yöntem geldi. bootlop olursa ne yapmak gerekir romu kurduktan sonra

evet arkadaşlar dediğim şekilde yaptım tertemiz hiç birşey silinmeden yeni sürümü yüklemiş oldum. benim gibi tedirgin olanlar varsa üstte anlattığım şekilde yapabilirler. yardımcı olanlara teşekkürler

bu arada kamera pro moda geçince kapanıyor bu sürümün sorunu da buymuş. yeni güncelleme bekleyeceğiz artık. ama bunun dışında çok stabil rom beğendim farklı romlar deneyip heyecan aramaya gerek yok sonumuz brick oluyor sonra :)

Son düzenleme:
Üst Alt