Rom -Güncel- Mi 5 Global Stabil ve Beta Orijinal Türkçe Romları (Miui 8 Stabil Yayınlandı !)

• Konbuyu başlatan ertanx
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 386
  • Görüntüleme 92K

Orijinal Romların hangisini kullanıyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    655

hepyeke

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Konular
10
hepyeke
haklısında şöyle bir durum var. kendi sitesinden global stabil eski sürüm indirdim update ten dosyayı gösteriyorum çözümleme hatası diyor.
yani genel bir sorun var. bootloader için başvurdum.

google play ve google play hizmetleri apk indiriyorum fakat google hizmetleri güncellenmeden çalışmaz gibi bir uyarı veriyor ve kontrol ekranında kalıyor.
Genel sorun var dediğiniz bootloader kilidi yüzünden olabilir.Emin değilim bilen arkadaşlar cevap verebilir.
bootloader kilidini açmak için herhalükarda çin developer sürümünü yüklemeniz gerekecek.
Şimdilik global sürümlerle uğraşmayın bence.
google play çalışmıyorsa ve cihaza uygulama yüklemek istiyorsanız benim yaptığım gibi aptoide kurabilirsiniz.
aptoide apk diye aratırsanız bulursunuz netten.Google play gibi birşey ama kısıtlamalar çok daha az,global rom kurana kadar bu şekilde ben istediğim bütün uygulamaları yüklemiştim.

kemal_donmez

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kemal
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
10
Genel sorun var dediğiniz bootloader kilidi yüzünden olabilir.Emin değilim bilen arkadaşlar cevap verebilir.
bootloader kilidini açmak için herhalükarda çin developer sürümünü yüklemeniz gerekecek.
Şimdilik global sürümlerle uğraşmayın bence.
google play çalışmıyorsa ve cihaza uygulama yüklemek istiyorsanız benim yaptığım gibi aptoide kurabilirsiniz.
aptoide apk diye aratırsanız bulursunuz netten.Google play gibi birşey ama kısıtlamalar çok daha az,global rom kurana kadar bu şekilde ben istediğim bütün uygulamaları yüklemiştim.
Peki bootloader kilit icin sifre verildiginde cin developer surumu kurarken yine hata alir miyim. Ne zor is ya gLobal stabil diye kendileri yayimliyor ama oyle degil. Forumdan admin yokmu bu isi cozebilecek?

hepyeke

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Konular
10
Ben sorunsuz kurmuştum çin developer sürümünü.Hata alırmısınız bilemiycem o kadar bilgim yok.

kemal_donmez

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kemal
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
10
sizde home tuşunun ışıkları yanıyor mu( eski 7.2.8 sürümde ışık vardı diye hatırlıyorum) şuan 7.3.10.0 te yanmıyor.

nelez86

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
zafer
Cihazım
mi 5
Konular
0
yokya miflash ilede kurdum cihaz gene açılmıyo.
başlangıç ekranında sabit kalıyor. cihaz brick mi oldu acaba?

hepyeke

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Konular
10
:( bootloader açık olsa önyüklemeleri falan sıfırlıcam belki normal dönecek fakat kilitlendim kaldım.
hocam sabırlı olun bekleyin onay gelsin.
Fastbootdan çin developer sürümünü yükleyin
twrp yükleyin yönergeleri dikkatli takip ederek.
Sonra istediğiniz romu yüklersiniz endişelenmeyin.

kemal_donmez

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kemal
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
10
hocam sabırlı olun bekleyin onay gelsin.
Fastbootdan çin developer sürümünü yükleyin
twrp yükleyin yönergeleri dikkatli takip ederek.
Sonra istediğiniz romu yüklersiniz endişelenmeyin.
"Fastbootdan çin developer sürümünü yükleyin" fastboot nasıl yükleniyor yanlış mıbiliyorum?

şuan ben mi pc suite ile bağlantı kuramıyorum,
romu indirip update den yüklemeye çalıştığımda dosya okunamadı diyor?

başka bir yol daha var mı? yani onay gelsede fastboot çin developer sürümü nasıl yüklicem ona kafam basmadı.

hepyeke

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Konular
10
"Fastbootdan çin developer sürümünü yükleyin" fastboot nasıl yükleniyor yanlış mıbiliyorum?

şuan ben mi pc suite ile bağlantı kuramıyorum,
romu indirip update den yüklemeye çalıştığımda dosya okunamadı diyor?

başka bir yol daha var mı? yani onay gelsede fastboot çin developer sürümü nasıl yüklicem ona kafam basmadı.
Ses kisma ve guc tuslarina uzun basilarak fastboot moda girer telefon ama sizin cihaz kilitli oldugu icin girmeyebilir.mi flash ve adb dosyalarini yuklemelisiniz ve adb dosyasinin icindeyken bilgisayardan shift ve mouse sag tusa basarak burada komut penceresi ac yolunu secip komut penceresini acacaksiniz ve adb reboot-bootloader komutunu yazarak fastboot moda gireceksiniz.Sonrasinda miflash programiyla yukleme yapacaksiniz forumda rehber var mi5 unlock seklinde aratin goreceksiniz.

Sent from my MI 4W using Tapatalk

Üst Alt