Soru Güç Tuşu Nasıl İptal Edilir?

HaQaN

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
11
Değerli forum üyelerim, uzunca bir aradan sonra tekrardan merhabalar,

Yaklaşık 3 yıldır R5+ kullanıcısıyım. Üç gün önce telefonum denize düştü ve bir takım sıkıntılar meydana geldi. Bir tane sıkıntısı hariç bütün sıkıntılarını telefoncuya hallettirdim.
Şuanda telefonumun güç tuşu takılı kalmış gibi sürekli kapanıp açılıyor. Büyük ihtimalle tuş takımının kablosunun bağlı olduğu soket deniz suyundan oksitlendi. Bazen normale dönüyor fakat bir süre sonra tekrardan bu problem devam ediyor. Yanlış anlaşılma olmasın fiziksel tuş takımında veya kablosunda bir sıkıntı yok, sıkıntı kablonun takılı olduğu sokette. Çünkü problem kabloyu söküncede devam ediyor. Bende tekrardan telefoncuya gitmek istemiyorum, bu yüzden şimdilik telefonun güç tuşunu fiziksel olarak değil yazılım ile iptal etmek istiyorum. Fakat telefonumu aldığımdan beri root vb. şeylerle hiç uğraşmadım üç yıldır hiç oynama yapmadan kullanıyorum ve root atmayı falan bilmiyorum. Root vb. şeylerle de uğraşmak istemiyorum.
Şuanda MIUI 11.0.2 kararlı kurulu. Android sürümüm 8.1.0.

Kısaca problemim şu : Yazılım ile güç tuşunu iptal etmenin bir uygulaması vb. yolları var mıdır?

Şimdiden teşekkür ediyorum, iyi akşamlar diliyorum.

Exfat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Lenovo P2
Konular
0
Merhaba. Seneler evvel rootlu bile bir yolunu bulamamıştım. Çünkü telefon donduğunda güç tuşuyla reset yapılabilsin diye bir güvenlik önlemi mi ne var güç tuşunun devre dışı bırakılamaması için. İyi akşamlar.

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt