Rehber GPU Turbo Boost - GPU Performansını Arttırma

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Frame azaldıkça performans artar dostum modlu Frame daha az
Frame azaldıkça performans artar diye bir şeyi ilk defa sizden duydum açıkçası kaç yıldır bilgisayar donanımları ile de test yaparım böyle bir şey duymadim tam tersi Frame arttıkça performans artar

AndTurk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Durmuş
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
15
frame arttıkça o halde neden kaliteli ekran kartı gerekli?? :) yani Frame az= telefon gpu daha rahat çalışır (isinmaz,talikmaz)

Zwilling

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Samsung S20 FE
Konular
29
Frame azaldıkça performans artar diye bir şeyi ilk defa sizden duydum açıkçası kaç yıldır bilgisayar donanımları ile de test yaparım böyle bir şey duymadim tam tersi Frame arttıkça performans artar
Hocam kastedilen şey performans kalite ayrımı. Yani kalite düşerse cihaz daha rahat çalışır, kalite artarsa daha çok zorlanır ve daha üst seviye sistem bileşenleri gerekir.

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Hocam kastedilen şey performans kalite ayrımı. Yani kalite düşerse cihaz daha rahat çalışır, kalite artarsa daha çok zorlanır ve daha üst seviye sistem bileşenleri gerekir.
Hocam Frame kare sayısı demek değil mi bu sayının yüksek olması performansın daha yüksek olması demek değil mi bunu ben bile demiyorum programın compare kısmı bile diyor ne kadar çok Frame o kadar çok performans demek
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam Frame kare sayısı demek değil mi bu sayının yüksek olması performansın daha yüksek olması demek değil mi bunu ben bile demiyorum programın compare kısmı bile diyor ne kadar çok Frame o kadar çok performans demek
Ben kalite üzeriden değil direk performans üzerinden konuşuyorum bu arada

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Misal bir örnek veriyim sağ taraf overclocklu daha fazla performanslı yani bu modun mantığı da bu değil mi daha fazla frame ve fps

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
en sonunda bende bulasicam.bunlara bi gun ama nezaman bakalimfirsat.yok hic cok geri kaldim.cok:)

AndTurk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Durmuş
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
15
Daha çok Frame rate : daha çok gpu ve batarya tüketimi benim bildiğim performans düşer kasar telefon

Ben kalite üzeriden değil direk performans üzerinden konuşuyorum bu arada

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Misal bir örnek veriyim sağ taraf overclocklu daha fazla performanslı yani bu modun mantığı da bu değil mi daha fazla frame ve fps
oyun - video vs için daha iyi performans olur kastediyor .
telefon performansı düşer

Son düzenleme:

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Daha çok Frame rate : daha çok gpu ve batarya tüketimi benim bildiğim performans düşer kasar telefon
Bu modun amacı tweak yada pcdeki overclock benzeri bir şey fakat benim attığım sslerde stock hali iyi , iyi diyebiliyorum çünkü fark o kadar az ki. Performans arttıkça telefon niye kassın ki ? O zaman telefonlar tek çekirdek 512 mb ramli filan olurlardı. Gpu kullanılsın diye var zaten yada ram , ram doluyor diyenler yanlis düşünüyor ram dolacak tabii ki çünkü donanımın var ve kullanmasına müsade ediyor tabii bazen gerçekten bir sorundan dolayı da dolabiliyor o ayrı konu.

AndTurk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Durmuş
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
15
Bu modun amacı tweak yada pcdeki overclock benzeri bir şey fakat benim attığım sslerde stock hali iyi , iyi diyebiliyorum çünkü fark o kadar az ki. Performans arttıkça telefon niye kassın ki ? O zaman telefonlar tek çekirdek 512 mb ramli filan olurlardı. Gpu kullanılsın diye var zaten yada ram , ram doluyor diyenler yanlis düşünüyor ram dolacak tabii ki çünkü donanımın var ve kullanmasına müsade ediyor tabii bazen gerçekten bir sorundan dolayı da dolabiliyor o ayrı konu.
Fark az evet o nedenle stok kalması iyidir ve anlatamadım galiba şöyle anlatayım: misal 400 MHz gpu ile ( örnek 30 FPS alırken ) 650 MHz gPU ile neden 60 FPS alınır?? ve 400 MHz yı mod ile 650 yapar isek bu seferde gpu isindigi ve daha çok batarya harcadigindan cihazın performansı dusecektir
senide fazla calistirsak tempolu bir şekilde :) aynı durum geçerli fazla enerji tükettiğini için çabuk tikanirsin

Son düzenleme:

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Fark az evet o nedenle stok kalması iyidir
Hocam bu arada batarya konusunda da haklısınız performans arttıkça donanım kullanımı artar bu da bataryayı tüketir, araba gibi bastikca yakar. :D

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Fark az evet o nedenle stok kalması iyidir ve anlatamadım galiba şöyle anlatayım: misal 400 MHz gpu ile ( örnek 30 FPS alırken ) 650 MHz gPU ile neden 60 FPS alınır?? ve 400 MHz yı mod ile 650 yapar isek bu seferde gpu isindigi ve daha çok batarya harcadigindan cihazın performansı dusecektir
senide fazla calistirsak tempolu bir şekilde :) aynı durum geçerli fazla enerji tükettiğini için çabuk tikanirsin
Hocam sizin dediğiniz doğru değil cihaz ısınırsa diyorsunuz ben bu modun cihazı ±1/2 dereceden daha fazla etkileceğini asla düşünmüyorum. Fps arttıça performans artar. Fps artması daha iyi bir kullanıcı deneyimi demek Fps artıp sıcaklık artması sorun değil yani.

Üst Alt