Rehber GPS Sorunu ve Çözümü

tahaydin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Taha
Cihazım
Mi 8
Konular
15
Bende de bu var ama sıkıntı şu konum bulmada sorun yok ama araba ile giderken sapıtıyor yan yolda gösteriyor ilerde gösteriyor geride kalıyor değişik hareketler hep
Allah Allah hocam bende de ilk başta öyleydi ama şuan normal mevcut güncellemelerini kaldırıp otomatik güncellemeyi kapattın değil mi

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ynsgltkn

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus
Cihazım
Mi 8
Konular
6
Arkadaşlar ben google haritalar için beta test kullanıcısıyım ve bahsettiğiniz sorun bende yok şu anda. Google play üzerinden beta test kullanıcısı olarak deneyin birde. Şu anda bende yüklü olan sürüm 10.9.2

Beta kullanıcısı oldum ama sorun aynen devam ediyor.

Codaman

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
2
Android sürümü 8.1.0
miui global 9.6.7.0 (OEAMİFD) kararlı sürümü yüklü. Telefonu bugün aldım ve hiç bir güncelleme yapmadım. Buradaki ayarları yaptım GPS sorunu düzeldi. Haritalar uygulamasını da henüz güncellemedim. Güncellemeleri geri al da aktif değil çünkü mevcut yüklü sürüm kurulu gelen ilk haliyle...

Not : Ayarlar arama kısmına "a-gps" yazınca çıkıyor. Uygulama yüklemeye gerek duymadım. Belki 9.6.7 de gerek yoktur.

Gelen güncelleme 10.0.3.0

Bu güncellemeye sahip olupta gps i düzeltebilen var mı ?

Bu güncellemeye geçmemi tavsiye eder misiniz ?

Normalde biraz 9.6.7 de kalırdım ama üst tarafta sürekli bildirimi gözüküyor. Kaldıramadım onu oradan. Gıcık oluyorum.

Son düzenleme:

Babboable

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi8
Konular
28
Miui 9'da sorun var mı ki?

allaturcha

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ayser
Cihazım
Mi 8 128
Konular
9
Arkadaşlar merhaba. Bu GPS sorunu uzun zamandır yoktu ama son güncellemeden sonra yine sapıtmaya başladı, google maps de.
Rota üstünde giderken, sürekli yan yollara sapıyor. Bu yüzden sık sık rota güncelleme ve hesaplaması yapmak zorunda kalıyor. Ben böyle iğrenç bir sorun görmedim. İnsanı markadan, telefondan soğutuyor resmen.
Şuanki sürüm: 10.1.3.0 (PEARUXM)

mertc15

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Mi 8
Konular
2
Arkadaşlar miui global forumda yeni çözüm paylaşmışlar. Konum ayarını tamamen kapatıp. Google haritalara girdikten sonra aktif edince yolda sapma olmuyormuş. Deneyeniniz oldu mu

Metnin orjinali :
Kod:
Problem solved:

for those who have problems with xiaomi 8 GPS is because Google map not by default use phone navigation system, but its own system under Google framework. To make it work, you just need to re-connect:

1, setting, location access: set it off
2, open google map, it will ask you to turn on device location, which use Google's location.

Konunun altına çalıştığına dair mesaj ve video yollayan da olmuş.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Ynsgltkn

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus
Cihazım
Mi 8
Konular
6
Arkadaşlar ben beta sürümüne geçtim, 1 haftadır gram sapma olmadı haritalarda. Tavsiye beta sürümüne geçmenizi. Çok şükür kurtuldum bu sıkıntıdan.
Malum İstanbul trafiğinde can simidi google haritalar.

Üst Alt