Yardım GPS Kararsızlığı

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Arkadaşlar sözüm ona çift GPS devreli cihazımız var fakat cihazın GPS'i aşırı derecede kararsız. Sabit durduğum yerde bile kırk kere değişiyor. Google harita uygulaması ve Tomtom Navigasyon uygulamaları ile kullanırken sürekli yoldan çıkıyor, tarlara giriyor, geri dönüyor, yoldan çıkıyor, ben sağa dönüyorum o düz devam ediyor.

Oldukça fazla kez eski cihazım Asus Zenfone 3 ile karşılaştırdım fakat mi 9 vasat durumda öyleki 5dk rotada bile en az 7-8 kez rotadan çıkıyor.

Ayarlarda bir sorun yok, yüksek doğrulukta ve kalibre edilmiş.

Geri bildirim aracıyla da bildirmdim ama o bildirimlerle ilgilenilmiyor galiba 9-10 bildirim var ama tek bir dönüş almadım henüz.

MIUI Global 10.2.28 Kararlı Sürüm

MI 9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

CeCe

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Cem
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
6
Benim eski samsung böyleydi en sonunda GPS Locker gibi uygulamalar kurup bu dertten kurtulmuştum

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Herşey için uygulama yüklemektende sıkıldık hocam. Bu ilk ve son Xiaomi cihazım olacak, bu rezilliğe bir daha bulaşmam. Popülaritesine kanıp aldık şuan kendimi keriz gibi hissediyorum bu cihaza bu parayı verdiğim için. Donanım uzay çağı, yazılım windows 98 ne anladım ben keyifle kullanamadığım donanımdan. Adamlar telefonu çalışır hale getirip satmışlar, gerisi tırt, herşey sorunlu, herşey eksik. Başlatıcı yükle, dosya yönetci yükle, Galeri yükle, kamera uygulaması yükle, otomatik ekran ışığı yükle, bildirim uygulaması yükle, yükle Allah yükle, daha yüklemeye devam.

Oyla:

Amed

Freedom Of Thought
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
İphone X- Mi 6
Meslek
Muimi
Konular
18
Herşey için uygulama yüklemektende sıkıldık hocam. Bu ilk ve son Xiaomi cihazım olacak, bu rezilliğe bir daha bulaşmam. Popülaritesine kanıp aldık şuan kendimi keriz gibi hissediyorum bu cihaza bu parayı verdiğim için. Donanım uzay çağı, yazılım windows 98 ne anladım ben keyifle kullanamadığım donanımdan. Adamlar telefonu çalışır hale getirip satmışlar, gerisi tırt, herşey sorunlu, herşey eksik. Başlatıcı yükle, dosya yönetci yükle, Galeri yükle, kamera uygulaması yükle, otomatik ekran ışığı yükle, bildirim uygulaması yükle, yükle Allah yükle, daha yüklemeye devam.

Maşallah hocam baya dolmuşsunuz. Bu soylediklerinizin hicbiri başıma gelmedi ve gayet memnunum bence rom değiştirin ve gözlemleyin. Yazılımsal sorunlar her zaman çözülür

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Maşallah hocam baya dolmuşsunuz. Bu soylediklerinizin hicbiri başıma gelmedi ve gayet memnunum bence rom değiştirin ve gözlemleyin. Yazılımsal sorunlar her zaman çözülür

Hocam gidip resmi mağazadan faturasıyla garantisiyle aldığım ürüne ben niye rom arayım niye rom atayım. Benim sorunum değil ki bu. Harici romlarla uğraşan biri olsam zaten Xiaomi niye alayım geliştiriciler başka markalara ağırlık veriyor gördüğüm kadarıyla. Böyle bir dünya var mı bir ton para vereceksin birde sorunlarını kendin çözmeye uğraşacaksın.

Normalde bu kadar kafama takmam ama gerçekten sıkıntılı bir durum. Kullanıcı deneyimi sıfır bana göre. Birçok stock uygulama alelade yapılmış. yani bazı ince detaylar olur telefonu kullanmaktan keyif alırsın, işlerini kolaylaştırır ya işte xiaomi de o yok. bildiğin düz mantık, odun gibi ne incelik var ne bir şey. Misal galeriye giriyorum ekran otomatik aydınlanmıyor, kamera açıyorum ekran yine otomatik aydınlanmıyor. Ben elimle aydınlatmayı yükseltmem lazım. Yani bu tür şeyler ince ama önemli detaylar olması gerek bir kullanıcı için. Dosya yöneticisinde kısa yollar yapmışlar videolar, dökümünalar diye gel görki sadece telefonun varsayılan klasörlerini gösteriyor. Niye ben dökümanlara tıkladığımda telefonun içerisindeki a dan z ye tüm dökümanları göremiyorum. Yani ne anlatmak istediğimi anlatabiliyormuyum bilmiyorum. Normal bir telefon kullanmak isteyen için iyi bir telefon olabilir ama akıllı bir telefon kullanmak isteyen için hiç iyi değil bu tür durumlar.

Eldiven modu denilen bir şey var haberiniz var mı bilmiyorum eldivenle bile kullanabiliyorsunuz ekranı, işte xiaomide öyle birşey yok, ekran bazı uygulamalarda bırakın eldiveni parmağınıza bile iyi tepki vermiyor.

Ben telefon çok kötü demiyorum, ama rakiplerine göre bu fiyat bandında yazılımsal olarak çokta iyi bir telefon değil. Şuan alacak olsaydım farklı markaları almayı düşünürdüm. Bana hitap eden bir telefon olmadı malesef.

Sözde amiral gemisi mi 9 telefon halen global 10.2.28 sürümde. Yahu bari hataları düzeltmek için bir ilerleme görsek tamam adamlar çalışıyor diyeceğim ama oda yok.

Bundan 2 sene önce mi 9 un yarı fiyatına alınmış bir telefon şuan bile mi 9 dan daha stabil çalışıyor ve daha işlevsel ise böyle tepki göstermem normal. Her gördüğüm hata için geri bildirim aracından kayıt açıyorum bir sürü kayıt birikti ama onlara da bakıyorlar mı o bile meçhul.

Biliyorum forumlarda bu tip şeyler için dert yanmak bir şeye çözüm değil, ama belki kullanıcılarda biraz daha tepkili ve ilgili olurlar da xiaomi için daha çok dikkate değer bir kitle oluşur. Yoksa her sorunu kendimiz çözmeye kalkarsak firmada sallar kullanıcıları ne halleri varsa görsün ben satışımı yapar geçerim der.

Oyla:

milkman

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9
Konular
0
Hocam gidip resmi mağazadan faturasıyla garantisiyle aldığım ürüne ben niye rom arayım niye rom atayım. Benim sorunum değil ki bu. Harici romlarla uğraşan biri olsam zaten Xiaomi niye alayım geliştiriciler başka markalara ağırlık veriyor gördüğüm kadarıyla. Böyle bir dünya var mı bir ton para vereceksin birde sorunlarını kendin çözmeye uğraşacaksın.

Normalde bu kadar kafama takmam ama gerçekten sıkıntılı bir durum. Kullanıcı deneyimi sıfır bana göre. Birçok stock uygulama alelade yapılmış. yani bazı ince detaylar olur telefonu kullanmaktan keyif alırsın, işlerini kolaylaştırır ya işte xiaomi de o yok. bildiğin düz mantık, odun gibi ne incelik var ne bir şey. Misal galeriye giriyorum ekran otomatik aydınlanmıyor, kamera açıyorum ekran yine otomatik aydınlanmıyor. Ben elimle aydınlatmayı yükseltmem lazım. Yani bu tür şeyler ince ama önemli detaylar olması gerek bir kullanıcı için. Dosya yöneticisinde kısa yollar yapmışlar videolar, dökümünalar diye gel görki sadece telefonun varsayılan klasörlerini gösteriyor. Niye ben dökümanlara tıkladığımda telefonun içerisindeki a dan z ye tüm dökümanları göremiyorum. Yani ne anlatmak istediğimi anlatabiliyormuyum bilmiyorum. Normal bir telefon kullanmak isteyen için iyi bir telefon olabilir ama akıllı bir telefon kullanmak isteyen için hiç iyi değil bu tür durumlar.

Eldiven modu
denilen bir şey var haberiniz var mı bilmiyorum eldivenle bile kullanabiliyorsunuz ekranı, işte xiaomide öyle birşey yok, ekran bazı uygulamalarda bırakın eldiveni parmağınıza bile iyi tepki vermiyor.

Ben telefon çok kötü demiyorum, ama rakiplerine göre bu fiyat bandında yazılımsal olarak çokta iyi bir telefon değil. Şuan alacak olsaydım farklı markaları almayı düşünürdüm. Bana hitap eden bir telefon olmadı malesef.

Sözde amiral gemisi mi 9 telefon halen global 10.2.28 sürümde. Yahu bari hataları düzeltmek için bir ilerleme görsek tamam adamlar çalışıyor diyeceğim ama oda yok.

Bundan 2 sene önce mi 9 un yarı fiyatına alınmış bir telefon şuan bile mi 9 dan daha stabil çalışıyor ve daha işlevsel ise böyle tepki göstermem normal. Her gördüğüm hata için geri bildirim aracından kayıt açıyorum bir sürü kayıt birikti ama onlara da bakıyorlar mı o bile meçhul.

Biliyorum forumlarda bu tip şeyler için dert yanmak bir şeye çözüm değil, ama belki kullanıcılarda biraz daha tepkili ve ilgili olurlar da xiaomi için daha çok dikkate değer bir kitle oluşur. Yoksa her sorunu kendimiz çözmeye kalkarsak firmada sallar kullanıcıları ne halleri varsa görsün ben satışımı yapar geçerim der.
Hocam hoş sorununu çözdünüzmü? Bende çok muzdaribim bu konudan işim gereği navigasyon çok kullanıyorum ama bu telefonda tam bir fecaat tem de 120 ile giderken beni yanyolda kalan bir sokakta falan gösterebiliyor telefon geçen bu sorun yüzünden sapak kaçırdım nasıl bir cozum bulabiliriz sorun bence yazılımsal.

Oyla:

ENfER

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ENfer
Cihazım
Mi5s
Konular
0
Xiaomi Turkiye de populer olduğu zamanlarda mi5 ve mi6 döneminden bahsediyorum. Ucuz ve kaliteliydi.
(Mesela samsung galaxy s7edge ile ayni islemciyi kullanan mi5s fiyat farki yari yariya geliyordu. 2 adet mi5s almistim oradan hatirliyorum ve ikisi de sapasaglam duruyor.)
Ancak ilerleyen süreçte popüler olmakla birlikte cihazlari daha pahali olmaya ve daha çok ürün cikarma sevdasından sikintili ürünler cikarmaya basladilar. (Mi 9t pro modeli ayni islemcili samsung s10lite dan daha pahali satilir hale geldi.)
Sonuç olarak xiaomi kendi vizyonunu Türkiye'de gerceklestiremedi ve ben kesinlikle TR garantili xiaomi cihaz almam, distributorlerin tamami hava civa, ürün garantisi yokmuş gibi düşünmek en iyisi.
Hele ki redmi veya poco cihazlara hic bulaşmamanizi öneririm onlar çok daha sıkıntılı gördüğüm kadarıyla...
Gecen ay 2 adet redmi note9s cihaz aldim ve birinde ciddi problemler var. Sensörleri bozuk ve kamerasi toz aldı.

Oyla:

delibalta

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
mi5
Konular
32

Eldiven modu
denilen bir şey var haberiniz var mı bilmiyorum eldivenle bile kullanabiliyorsunuz ekranı, işte xiaomide öyle birşey yok, ekran bazı uygulamalarda bırakın eldiveni parmağınıza bile iyi tepki vermiyor.

Hocam yazılım hakkında haklısınız bende iyi bulmuyorum ama benim Xiaomi kullanmamın sebebi fiyatına göre sunduğu donanım, çünkü yazılım sıkıntısını kaliteli bir rom yükleyerek kapatıyorum, tabi yazdıklarınızdan anladığım rom işleriyle uğraşmak istemediğiniz buna diyecek birşey yok ama fiyatına göre kaliteli donanımlı cihaz bulmakta ülkemizde zor iş gerçi artık bu farkta kapanıyor 1 sene içinde 1400 TL olan Mi A3 şuanda 3000 TL'ye yakın duruma geldi tabi bunda Xiaomi'nin bir suçu yok... Katılmadığım konuysa geliştiricilerin diğer markalara önem verdiğini söylemişsiniz şu an rom camiasında en fazla rom desteği Xiaomi cihazlara yapılıyor ve gerçekten cihazın %100 hakkını veren romlar yapılıyor. Bence Xiaomi telefonları severek kullanmak için kaliteli bir AOSP rom yüklemek gerekir.

Oyla:
Üst Alt