Yardım Görüntü gelmeyen telefondan veri kurtarma

Bastonluİhtiyar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Redmi note 8pro
Meslek
Grafik Tasarım
Konular
11
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Bilinmiyor
Telefon Modeli
Oppo
Bootloader Kilidi
Kapalı
Merhabalar efendim bir sorum olucak,Elimde amoled ekranlı Oppo marka bir telefon var,Bugun üstüne bardak deymesiyle görüntü gitti,Ekran tamamen simsiyah,Ve pixel yanmaları görünüyor güç tuşuna bastığımızda,Ama arama yapıldığında cihaz çalıyor sadece ekran simsiyah,Sualim şudurki bu telefondan nasıl verilerimi alabilirim?
-Ekrana görüntü gelmiyor
-Usb hata ayıklama modu kapalı
-Cihaz çalışıyor,aramalara tepki veriyor ama görüntü yok
Bu forumda bir cok bilgili kişi olduğundan bir cevap cıkıcağını düşünüyorum,Teşekkürler şimdiden

kutsay

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kutsay
Cihazım
Mi9t
Konular
9
Forumda daha önce paylaşılan bir Back-Up programı mevcuttu ismini şu an hatırlamıyorum. Bu programı bilgisayarınıza kurarak ve YouTube üzerinden telefonu bilgisayara bağlayınca dosya aktarımı seçeneği ekranın neresinde çıkıyor bakarak o kısma dokunup program ile bilgisayara tam bir yedek alabilirsiniz. Bu en basit yolu. Dokunmatiğinizin tam anlamıyla çalıştığı bir durumda iki seçenek biraz zorlayıcı gelebilir ancak denenebilir: Telefonunuza uygun bir HDMI kablo mevcut ise bunu edinip bir TV'ye telefonunuzu bağlayabilirsiniz bu sayede gerekli işlemleri oradaki görüntü üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Ya da biraz daha uğraştırıcı olsa da telefonunuzda share screen özelliği varsa bir bilgisayara ya da TV'ye görüntüyü aktarabilirsiniz. Bunu da YouTube üzerinden izleyerek hangi aşamada ekranın neresine dokunmanız gerektiğini takip ederek uygulayabilirsiniz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Nasıl ekleniyor bilemediğim için konuyu şöyle bırakıyorum az önce bahsettiğim program bu, bununla kolayca yedekleyebilirsin diye düşünüyorum. Tek ihtiyacın olan şey bilgisayara telefonunu bağlayıp ekranda doğru noktaya basarak medya aktarımı moduna alman olacaktır.

Son düzenleme:
Oyla:

Bastonluİhtiyar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Redmi note 8pro
Meslek
Grafik Tasarım
Konular
11
Konu icin teşekkürler ama ekranın gelmediği gibi dokunmatiğide çalışmıyor,Yinede deniceğim,Olmadı adb komutlarıyla usb hata ayıklama modunu açmaya çalışıp pc'nin medya aktarma modunda görmesini sağlamaya çalışıcağım

Oyla:

Bastonluİhtiyar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Redmi note 8pro
Meslek
Grafik Tasarım
Konular
11
Dokunmatik için OTG ile mouse bağlamayı deneyebilirsiniz.
denedim ama malesef bir sonuç alamadım efendim,illa tuş kilidinin açık olması gerekiyor,ekrandan parmak izi olduğundan istediğim sonucu elde edemedim malesef,Bir tarafı type-c diğer tarafı hdm vari bi kablo bulursam herhangi bir cihaza görüntü aktarmayı deniyeceğim enson çare

Oyla:

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Konu icin teşekkürler ama ekranın gelmediği gibi dokunmatiğide çalışmıyor,Yinede deniceğim,Olmadı adb komutlarıyla usb hata ayıklama modunu açmaya çalışıp pc'nin medya aktarma modunda görmesini sağlamaya çalışıcağım
Bildiğim kadarı ile Adb komutlarıni çalıştırabilmeniz için USB hata ayıklama modu açık olması gerekiyor. Birbirini tetiklediği için adb ile hata ayıklama açılamaz.

Oyla:

AspecTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
*
Cihazım
*
Konular
37
Hocam ilk defa usb ile adb hata ayıklama aktif etme olayını sizden duydum

Oyla:

Bastonluİhtiyar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Redmi note 8pro
Meslek
Grafik Tasarım
Konular
11
Bildiğim kadarı ile Adb komutlarıni çalıştırabilmeniz için USB hata ayıklama modu açık olması gerekiyor. Birbirini tetiklediği için adb ile hata ayıklama açılamaz.
yok hocam daha öncesinde bir çok kez denedim terminalle usb hata ayıklama modu açabiliyorum lakin her telefonda bu terminal kodları sürümüne göre farklı oluyor,opponun bir türlü bulamadım

Oyla:

Nuriuyar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nuri
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
2
Usb hata ayıklama açık olmasada yedek bir kaç uygulama mevcut ama her cihax için geçerlimi bilemiyorum denemek lazım. Programları dışarda olduğum için paylaşamıyorum hatırlatıcı olması için bana bir mesaj gönderin akşam gönderirim.

Mesajınızı sonradan gördüm usb ayıklamayı açabiliyorsanız eğer programlar kesin yedekleme yapacaktır. Görüntü gelmesede olur

Oyla:

Bastonluİhtiyar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Redmi note 8pro
Meslek
Grafik Tasarım
Konular
11
Usb hata ayıklama açık olmasada yedek bir kaç uygulama mevcut ama her cihax için geçerlimi bilemiyorum denemek lazım. Programları dışarda olduğum için paylaşamıyorum hatırlatıcı olması için bana bir mesaj gönderin akşam gönderirim.

Mesajınızı sonradan gördüm usb ayıklamayı açabiliyorsanız eğer programlar kesin yedekleme yapacaktır. Görüntü gelmesede olur
Terminalle bir çok kez açtım ama işte opponun kod satırlarını ne forumlarda nede kendi kendi destek sayfalarında bulabildim, bulabilirsem inşAllah açıcağım,Açamama durumumun olması ihtimal olduğundan gerekli programlar için akşam rahatsız ederim hocam saolsın

Oyla:
Üst Alt