İpucu GooglePlay PeGi Sınıflandırması ve Anlamı (Pegi 3, Pegi 7 vb)

HiddeNKinG

Admin
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Poco F2 Pro
Meslek
Uçak Tek.
Konum
Kocaeli, Turkey
Katılım
30 Nisan 2014
Konular
829
Mesajlar
7.652
Çözümler
6
Tepki puanı
11.301
Puanları
438
PEGI (Pan European Game Information) kelimelerinin baş harflerinden oluşmuş bir oyun standardıdır. PEGI 3, PEGI 7, PEGI 12, PEGI 16, PEGI 18 olarak sınıflandırılmaktadır. Bir oyunun, Google Play mağazasında bir uygulamanın çocuklar açısından uygunluğunu ölçmeye yarayan bir standarrtır, Pegi kelimesinden sonra gelen rakam yaş anlamı taşır ve Pegi 3 ibaresini gördüğünüzde bu uygulama yada oyunun 3 yaşındaki bir çocuk için uygun olduğunu anlayabilirsiniz.

Resimleri görmek için kayıtlı olmalısınız


  • PEGI 3 : Bu etiketi taşıyan oyunlar neredeyse tüm yaş grupları için uygundur. İçerikteki komik figürler ( çizgi kahramanlar olabilir ) hayal ürünü olup çocukların bu karakterleri gerçek hayatla karıştırmaması gerekir. ( Nedenmiş , be hala Bugs Bunny ile sıkı bir dostum ;) )
  • PEGI 7 : İçerik olarak PEGI 3 ile aynı olmakla beraber bazı içerikler küçükleri korkutabilir.
  • PEGI 12 : Oyun içeriği genel olarak PEGI 7’ye benzese de buradaki fantezi karakterler , bazı argo kelimeler ve bazı cinsel içerikler daha belirgindir.
  • PEGI 16 :Oyun içerikleri daha belirgin ve bir kademe daha fazla olarak cinsel içerik , tütün ve uyuşturucuya özendirme ve daha kötü bir dil ile argo içerikleri ihtiva eder.
  • PEGI 18 : İçeriği yeni bir sınıf oluşturacak kadar kötü bir dil , şiddet içeriği , ani tepki verme , iğrenme gibi içerikleri ihtiva eder.
Konu derlemeler ile hazırlanmıştır.​
 
Üst Alt