Google+ Türkiye'de yasaklandı

MGM Barut

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MUHARREM
Cihazım
Mi9T Pro 128gb
Meslek
Emekli
Konular
78
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Google'ın sosyal ağı Google Plus'a erişim mahkeme kararıyla engellendi.
Son zamanlarda Twitter ve ardından Youtube’a erişim yasağı gelmiş ve bu yasaklar büyük yankı uyandırmıştı. Şimdi gelen haberlere göre TİB, mahkeme kararı ile dev arama motoru Google’ın sosyal paylaşım hizmeti Google Plus’a Mahkeme kararı ile erişimi engelledi.
Haberlere göre kullanıcılar, DNS ayarlarını değiştirmeden veya VPN uygulamalarını kullanmadan plus.google.com adresine giremiyor. BTK'nın internet sitesi sorgulama sayfasına bakıldığında TİB'in site üzerinde idari tedbir uyguladığı ortaya çıktı.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Sorgulama sonucunda "5651 sayılı Kanun uyarınca yapılan teknik inceleme ve hukuki değerlendirme sonucunda bu İnternet sitesi (plus.google.com) hakkındaki Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nın 10/06/2014 tarih ve 490.05.01.2014.-113227 sayılı kararına istinaden Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından İDARİ TEDBİR uygulanmaktadır." Yazıyor.
Tedbir kararı 10 Haziran itibari ile verilmiş ancak neden verildiğine dair bir bilgi bulunmuyor.

OnimeN0Kyo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Kyo
Cihazım
wave8500
Konular
7
Cvp: Google+ Türkiye'de yasaklandı

Çok yankı getirmez diye düşünüyorum Türkiye'de çok kullanılmıyor fakat iyi para kazandırıyordu

siranusta

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mi 5sPlus'lu
Cihazım
Masum Köylü
Konular
98
Cvp: Google+ Türkiye'de yasaklandı

Google+ açıldı. şu an aktif bir şekilde kullanıyorum.

Üst Alt