Yardım Google play store sertfika sorunu

tolga3009

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TOLGAHAN
Cihazım
mi mix 2
Konular
3
Merhabalar. Bu sürümü (Global Stabil V12.5.4.0.RKAMIXM) yükledikten sonra google play store sertifika hatası alıyorum bazı uygulamalarda (Netflix gibi ). Playstore . Çin sürümünde bu sorun yoktu. Benim dışımda bu sorunu yaşayan var mıdır ? Ya da sorunu çözmek için ne yapabilirim ?

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
BL kilidi açık olduğu için Play Store sertifikası silinir. Magisk'ten Hide özelliğini kullanarak Play Store'u ve Play Hizmetleri'ni gizlemeniz, daha sonrasında Store ve Hizmetleri'n verilerini temizleyip cihazı yeniden başlatmanız lazım. Cihaz açıldıktan sonra da Magisk üzerinde SafetyNet testini yapın, geçerse sertifika geri gelecektir.

malisimsek

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed Ali
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
4
Magisk Hide'ı aktif etmen gerekli.

tolga3009

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TOLGAHAN
Cihazım
mi mix 2
Konular
3
BL kilidi açık olduğu için Play Store sertifikası silinir. Magisk'ten Hide özelliğini kullanarak Play Store'u ve Play Hizmetleri'ni gizlemeniz, daha sonrasında Store ve Hizmetleri'n verilerini temizleyip cihazı yeniden başlatmanız lazım. Cihaz açıldıktan sonra da Magisk üzerinde SafetyNet testini yapın, geçerse sertifika geri gelecektir.

Magisk yükledim rootladım ve sonrasında Hide ı aktif etttim. Tüm play hizmetlerinden Magisk i tikleyerek. Play store Hizmetlerini temizledim ve güncellemeyi kaldırdım. Cihazı yeniden başlattım. SafetyNet testi ctsProfile'nden başarısız oluyor ve kontrol ettiğimde cihazınız sertifikalı değil diyor playstore üzerinden . Şimdi ne yapmam gerek

Son düzenleme:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Magisk yükledim rootladım ve sonrasında Hide ı aktif etttim. Tüm play hizmetlerinden Magisk i tikleyerek. Play store Hizmetlerini temizledim ve güncellemeyi kaldırdım. Cihazı yeniden başlattım. SafetyNet testi ctsProfile'nden başarısız oluyor ve kontrol ettiğimde cihazınız sertifikalı değil diyor playstore üzerinden . Şimdi ne yapmam gerek
Tekrar Play Store ve Play Hizmetleri'nin verilerini temizleyip yeniden başlatın cihazı (uygulamaları hiç açmadan), sonrasında yine hiç açmadan direkt testi yapın. Geçmezse yine Universal SafetyNet Fix modülünü kullanın.

tolga3009

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TOLGAHAN
Cihazım
mi mix 2
Konular
3
Tekrar Play Store ve Play Hizmetleri'nin verilerini temizleyip yeniden başlatın cihazı (uygulamaları hiç açmadan), sonrasında yine hiç açmadan direkt testi yapın. Geçmezse yine Universal SafetyNet Fix modülünü kullanın.

Bunu denediğimde safety testinden geçtim . Bunun için teşekkür ederim. Kusura bakmayın. Bu konularda yeniyim. Şimdi iki sorunum var . Playstore ayarlardan cihaz sertifikasyonlu mu değil mi gözükmüyor . Netflix şuanda playstore üzerinde gene gözükmüyor ve uygulamasını da indirmem bir şeyi değiştirmiyor. Bununla alakalı bilgi verebilir misiniz?

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Bunu denediğimde safety testinden geçtim . Bunun için teşekkür ederim. Kusura bakmayın. Bu konularda yeniyim. Şimdi iki sorunum var . Playstore ayarlardan cihaz sertifikasyonlu mu değil mi gözükmüyor . Netflix şuanda playstore üzerinde gene gözükmüyor ve uygulamasını da indirmem bir şeyi değiştirmiyor. Bununla alakalı bilgi verebilir misiniz?
Bu modülü kurduktan sonra yeniden Play Store ve Play Hizmetleri'nin verilerini temizleyip cihazı yeniden başlatın. İlk açtığınızda Play Store ayarlarında görünmeyecek sertifika durumu, daha sonrasında sertifikalı olarak görünecek. Böylece Netflix'i direkt Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

tolga3009

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TOLGAHAN
Cihazım
mi mix 2
Konular
3
Bu modülü kurduktan sonra yeniden Play Store ve Play Hizmetleri'nin verilerini temizleyip cihazı yeniden başlatın. İlk açtığınızda Play Store ayarlarında görünmeyecek sertifika durumu, daha sonrasında sertifikalı olarak görünecek. Böylece Netflix'i direkt Play Store üzerinden indirebilirsiniz.
kendi kendine sertifika bir süre sonra geldi. Emekleriniz için çok teşekkür ederim . Şimdilik sorunum çözüldü. Emeğinize sağlık.

PowerofAirx

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 10T Lite
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
24
Root olmadan sertifika sorununu çözemiyor muyuz?

blackeagle1903

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doğan Yılmaz
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
23
Günlerdir her şeyi denedim bir türlü olmamıştı. Sayenizde sertifika sorunum çözüldü teşekkürler

Üst Alt