Rehber Google Play Cihaz Sertifikalı Değil Kesin Çözümü

gecexgunduz

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emir
Cihazım
SM-J701F
Konular
1
Arkadaslar merhaba telefonuna rom yükledikten sonra Google play store de cihaz sertifikasyonu sertifikali degil hatasi alanlar cok oluyor bana da oldu ve cozumy arastirip kesin cozumu buldum. Arkadaslar ilk once bu sertifikali degil hatasi size günlük ne gibi konularda sorun cikarabilir onlari soyleyeyim;
  • Sertifikasız cihazlar güvenli olmayabilir.
  • Sertifikasız cihazlar Android sistem güncellemelerini veya uygulama güncellemelerini almayabilir.
  • Sertifikasız cihazlardaki Google uygulamaları lisanslı değildir ve gerçek Google uygulamaları olmayabilir.
  • Sertifikasız cihazlardaki uygulama ve özellikler düzgün çalışmayabilir.
  • Sertifikasız cihazlardaki veriler güvenli bir şekilde yedeklenmeyebilir.
  • Ayrıca benim başlıca sorunum olan, uygulamalarda ödeme yapamıyorsunuz. Sizden sertifika istiyor.
Peki çözüm?
Hangi telefonu kullanıyorsanız ayarlara gelin daha sonra uygulamalar/yüklü uygulamalar bölümüne gelin ve Google Play Storeyi bulun.
Bulduktan sonra üstüne tıklayın ve verileri sil diyin. Sildikten hemen sonra telefonu yeniden başlatın burda biraz hızlı olmanızı öneririm ben 2. deneyişimde başardım. Yani verileri sil dedikten sonra hemen güncellemeye başlıyor fakat biz yeniden başlattıktan sonra güncellememiz lazım. Evet yeniden başlatıyoruz ve açıldıgında zaten sistem uygulaması olduğu için otomatik güncellenecektir. Güncelledikten sonra Google Play Store ye girin size bir Kullanıcı Sözleşmesi gösterebilir kabul edin. Daha sonra sol üst teki 3 çubuğa basın ayarlara girin ve en altta Cihaz Sertifikasyonu > Sertifikalı göreceksinizdir. Eğer işinize yaradıysa yorum yapın.

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23

gecexgunduz

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emir
Cihazım
SM-J701F
Konular
1

Zwilling

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Samsung S20 FE
Konular
29
Ben kendi telefonumda denedim, işe yaramadı diğer sayfadaki çözüm. Farklı arkadaşlar da yaramadığını belirtmiş.

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Ben kendi telefonumda denedim, işe yaramadı diğer sayfadaki çözüm. Farklı arkadaşlar da yaramadığını belirtmiş.
Hocam bu konudakini deneyip sonucu yazar mısınız?
Ona göre konuya gereken önemi gösterelim ki herkesin sorunu çözülmüş olsun :)

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Zwilling

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Samsung S20 FE
Konular
29
Bunu da denedim, işe yaramadı, acaba cihazın IMEI si ile alakalı bir durum mu :)

mdgrafik

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi A1
Konular
0
Arkadaşlar merhaba. Şubat ayından beri Mi A1 kullanıyorum. Şimdiye kadar hiç güncelleme alamadım. Bugün daha detaylı incelerken kendimi bu sinir bozucu "Sertifika" sorunu içinde buldum. En başında belirteyim buraya yazmadan önce tüm önerilerinizi denedim ama hala sorun devam ediyor. Cihazım hakkındaki bilgileri, denediğim yöntemleri ve sorularımı şöyle sıralarsam sanırım yardım etmek isteyenlere kolaylık olur.
  • Cihaz ithalatçı garantili ve yurtiçi kayıtlı
    IMEI kaydı var E-Devletten kontrol ettim.
  • Root'lanmadı!
  • Açılışta altta "Unlocked" yazısı var. Yeni öğrendim yani Bootloader kilidi açık.
  • Uygulama yükleme ve güncellemede çok şükür sorun yok.
  • Tek sorunum güncelleme yok hala 7.1.2'deyim.
  • Google Service Framework (GSF) kodunu google hesabıma kaydettim kabul etti. Aynı konu içinde IMEI kaydedin diye yazmışlar ama o kısma zaten eksik karakter nedeni ile IMEI kaydedilmiyor.
  • Google Play verisilerini falan sildim kapadım açtım güncelledim ama hala sertifika düzelmedi.
    Ben bu durumun yalnızca Bootloader açıldığı için Google tarafından tanınmadığını düşünüyorum. Bunu kapasak sisteme bir zararı olur mu? o zaman sertifika gelir ve güncellemem olur mu? Son olarak Bootloader kilidini kapatmak yada açmak için root lamaya gerek yoktur değil mi?

Ayrıca zaten bu cihaz kutusunda bile Global Versiyon etiketi ile geldiği halde neden Bootloader kilidini açıp Glabol sürüm yüklenmesi gerekiyor bunu hala anlamış değilim. Burada bir çelişki var. Aklıma gelen kötü senaryo sadece uzakdoğuda çıkan 5x modelini buraya A1 gibi getirdiler ve Global rom attılar. Hadi böyle oldu diyelim kutusunu vs. nereden buldular? Hususi üretemezler çünkü ben matbaa ve reklamcılık sektörünün içindeyim astarı yüzünden pahalı olur, tertemiz A1 getirmekten çok çok daha pahalıya patlar yani bu kadar çakallık yapmanın anlamı kalmaz. üstüne üstlük cihazın arkasında da Android One logosu var ve bunuda oraya basmak hep maliyet artırır.

yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Arkadaşlar merhaba. Şubat ayından beri Mi A1 kullanıyorum. Şimdiye kadar hiç güncelleme alamadım. Bugün daha detaylı incelerken kendimi bu sinir bozucu "Sertifika" sorunu içinde buldum. En başında belirteyim buraya yazmadan önce tüm önerilerinizi denedim ama hala sorun devam ediyor. Cihazım hakkındaki bilgileri, denediğim yöntemleri ve sorularımı şöyle sıralarsam sanırım yardım etmek isteyenlere kolaylık olur.
  • Cihaz ithalatçı garantili ve yurtiçi kayıtlı
    IMEI kaydı var E-Devletten kontrol ettim.
  • Root'lanmadı!
  • Açılışta altta "Unlocked" yazısı var. Yeni öğrendim yani Bootloader kilidi açık.
  • Uygulama yükleme ve güncellemede çok şükür sorun yok.
  • Tek sorunum güncelleme yok hala 7.1.2'deyim.
  • Google Service Framework (GSF) kodunu google hesabıma kaydettim kabul etti. Aynı konu içinde IMEI kaydedin diye yazmışlar ama o kısma zaten eksik karakter nedeni ile IMEI kaydedilmiyor.
  • Google Play verisilerini falan sildim kapadım açtım güncelledim ama hala sertifika düzelmedi.
    Ben bu durumun yalnızca Bootloader açıldığı için Google tarafından tanınmadığını düşünüyorum. Bunu kapasak sisteme bir zararı olur mu? o zaman sertifika gelir ve güncellemem olur mu? Son olarak Bootloader kilidini kapatmak yada açmak için root lamaya gerek yoktur değil mi?

Ayrıca zaten bu cihaz kutusunda bile Global Versiyon etiketi ile geldiği halde neden Bootloader kilidini açıp Glabol sürüm yüklenmesi gerekiyor bunu hala anlamış değilim. Burada bir çelişki var. Aklıma gelen kötü senaryo sadece uzakdoğuda çıkan 5x modelini buraya A1 gibi getirdiler ve Global rom attılar. Hadi böyle oldu diyelim kutusunu vs. nereden buldular? Hususi üretemezler çünkü ben matbaa ve reklamcılık sektörünün içindeyim astarı yüzünden pahalı olur, tertemiz A1 getirmekten çok çok daha pahalıya patlar yani bu kadar çakallık yapmanın anlamı kalmaz. üstüne üstlük cihazın arkasında da Android One logosu var ve bunuda oraya basmak hep maliyet artırır.

yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler.

Sorununuzun sertifika durumundan kaynaklandığını sanmıyorum. Öncelikle uygulamalar bölümü altından google hizmetler çerçevesi uygulamasının verilerini ve önbelleğini temizleyip güncellemeyi tekrar aratabilir misiniz?

Üst Alt