Soru Google Pixel 6 Pro satın almak mantıklı mı ?

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
Google Pixel 6 Pro akıllı telefon konusunda forumdaki arkadaşların görüşlerini belirtmelerini rica ediyorum. Bu telefonu yurtdışından yaklaşık 550 Euro (11.000 TL) ödeyerek satın almak gibi bir düşüncem var. Henüz karar vermedim, araştırma aşamasındayım. Yararlı olacak görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim. Değerli görüşlerinizi bekliyorum.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Google Pixel 6 Pro özellikleri​

Google’ın yeni akıllı telefonu Pixel 6 Pro’nun ön ekranı, 120Hz ekran tazeleme hızını 1440 x 3120 çözünürlüğünde ve 6.71 inç büyüklüğündeki ekranla sunuyor. Beklenildiği gibi cihaz, gücünü Google’ın kendi ürettiği Tenor işlemciden alıyor. Ayrıca Pixel 6 Pro, üçlü arka kamera düzeni ve yüzde 89.13 ekran kasa oranıyla dikkat çekiyor. Pixel Pro 6’da, ana modelden farklı olarak 8 GB RAM yerine 12 GB RAM yer alıyor.

ailesi ile rekabet etmesi beklenen cihaz, ayrıca Samsung GN1 sensörlü 50 Megapiksel ana kamera ve Sony IMX 386 sensörlü 12 Megapiksel ultra geniş açılı kamera ile karşımıza çıktı. Cihazın üçlü kamera dizilimini ise 48 megapiksellik telefoto kamera tamamlıyor. Google’ın yeni amiral gemisinin ön kısmında 11.1 Megapiksellik bir kamera bulunuyor.
Bir süredir beklenildiği gibi cihazda 30W hızlı şarj desteği bulunacak.

Tıpkı Pixel 6 modelinde olduğu gibi Pixel 6 Pro da 12 işletim sistemiyle gelecek. Yeni dönemde piyasaya çıkacak olan Pixel 6 Pro, Wi Fi 6, USB Type-C 3.1 ve NFC teknolojilerini de bünyesinde barındıracak. Pixel 6 Pro, sarı, beyaz ve siyah olmak üzere üç farklı renk seçeneği içeriyor. 5 yıl boyunca resmi update alabilecek.

Bir süredir akıllı telefonlarda bulunan IP68 su geçirmezlik sertifikasına sahip olan Pixel 6, aynı zamanda 23W’a kadar kablosuz şarj cihazı desteğini de bulunduruyor. 163.9 x 75.9 x 8.9 mm boyutlarındaki cihaz, 210 gram ağırlıkla geliyor.

İşlemciGoogle Tensor
RAM12GB
Depolama128 / 256 / 512GB
Ekran6.7” QHD+ (1440×3120, 19.5:9) LTPO OLED, 120Hz, Gorilla Glass
Batarya5003mAh, 30W (USB PD PPS) kablolu, 23W’a kadar kablosuz şarj
Arka Kamera50 Megapiksel f/1.85 ana kamera, 12MP f/2.2 ultra-geniş, 48 Megapiksel kamera
Ön Kamera11.1 Megapiksel
Bağlantı5G, Wi-Fi 6E (802.11ax), Bluetooth 5.2, NFC
DiğerIP68, ekran altı parmak sensörü, USB Type-C 3.1 Gen 1, Dual-SIM
Boyutlar163.9 x 75.9 x 8.9 mm, 210 gr
RenklerSarı, Beyaz, Siyah

catsnovel

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
10 5g vs 11se
Konular
9
Herşey biryana android ile aynı şirletin çıkardığı bu telefonu deneyimleyenlerin çok şanslı olduğunu düşünüyorum, gerçek android kullanımını anlamak diye birşey bence.

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
Türkiye' deki Telekom, Vodafone, Turkcell gibi internet sunucularına uyum sağlamayabilir diye çevremden kaynaklı bazı görüşler var ama bana pek inandırıcı gelmedi doğrusu.
Ayrıca kilit açma ve rootlama zorlukları çıkabilir diyenler de var. Bilemiyorum.

acerect

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
sweetin
Meslek
Video Editör
Konular
8
Telefonun bir sürü incelemesini izlemiştim. Kendim kullanmasamda yaptığım çıkarımlara göre kamerası çok güzelmiş, google fotoğraflar sınırsız. Performans olarakta iphone 13 ile yarışıyormuş. (Olur da bir gün param olursa iphone yerine google pixel almayı düşünüyorum.)

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
91
Hocam IMEI işi hallolursa alabileceğiniz en iyi telefonlardan

gkhankndmir

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi 11 ultra
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
37
saf android kullanmak ve kamerası için alınabilir. Ama türkiyede imei işi vs nasıl olacak. suanki telefonunuza pixel rom kurun eğer telefonunuz iyiyse size google pixel 6 telefonu aratmaz.

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
saf android kullanmak ve kamerası için alınabilir. Ama türkiyede imei işi vs nasıl olacak. suanki telefonunuza pixel rom kurun eğer telefonunuz iyiyse size google pixel 6 telefonu aratmaz.
Xiaomi Mi Max 3 kullanıyorum. Mi Max 3 telefonlar için portlanmış Pixel OS sürümünü kurdum, çok güzel çalıştı.

gkhankndmir

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi 11 ultra
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
37
Xiaomi Mi Max 3 kullanıyorum. Mi Max 3 telefonlar için portlanmış Pixel OS sürümünü kurdum, çok güzel çalıştı.
Pixel sürümleri baya iyi bende beğeniyorum mi 8se telefonumda uzun süre kullandım ve en güzel yani google fotoğraflar sınırsız 😅

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
Cep Telefonu sektörü ve çevrelerinde dile getirilen çeşitli yorum ve haberlere göre Google şirketi '' Google Pixel '' teknolojisi ve telefonları ile dünya pazarlarına etkili bir şekilde girme çalışmalarına başlamış. Şu anda Türkiye' de pek yaygın değil...

gkhankndmir

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi 11 ultra
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
37
Cep Telefonu sektörü ve çevrelerinde dile getirilen çeşitli yorum ve haberlere göre Google şirketi '' Google Pixel '' teknolojisi ve telefonları ile dünya pazarlarına etkili bir şekilde girme çalışmalarına başlamış. Şu anda Türkiye' de pek yaygın değil...
Aslında pixel telefonlar çok güzel ama dünyada yaygın değil. İphone gibi yaygın olsa çoğu kişi ıphone yerine pixel telefon alır
Mesela şuan xiaomi mi 11 ultra kullanıyorum. Kamerasi nerdeyse giriş seviyesi DSLR kamera gibi ama yazılımdan dolayı video çekerken çok kalitesiz kalıyor. Bu kamera donanım pixel telefonda olsa ve global de satılsa peynir ekmek gibi gider

Üst Alt